ARALIK ASTROLOJİSİ: BU AY HAYAT AKIŞININ TADINI ÇIKARMAYA NE DERSİNİZ?

Yılın son ayına canlı, hareketli ve iyimser bir atmosferde giriyoruz. Yeni ufuklar, maceralar, keşifler bizi heyecanlandırırken büyük bir öğrenme ve kişisel gelişim ayı olabilir Aralık ayı.

  • Aralık ayının astrolojik gelişmelerine göz atacak olursak, öncelikle Merkür retrosunun 7’sinde son bulacağı müjdesini verelim. Bu tarihten itibaren özellikle ortak maddi konularda, para konularında daha sağlıklı düşünebiliriz. Pazarlıklar, ticari görüşmeler hızlanabilir. 13’ünde Merkür’ün Yay burcuna ilerlemesiyle birlikte öğrenim, eğitim, kişisel gelişim konularına merakımız ve ilgimiz artıyor. Yolculuklar artabilir, sosyal paylaşımlar hızlanabilir, yeni ufuklara kendimizi zihnen çok daha açık ve yakın hissedebiliriz.

  • Güneş 22’sine kadar Jüpiter ile birlikte Yay burcunda ilerlerken bulunduğumuz ortamın dışına, yeni keşiflere, yolculuklara, sosyal paylaşımlara açılmak için sabırsızlanabiliriz. Seyahatler, geziler, yeni ve yabancı kişiler heyecan verici olabilir. Ancak bu noktada gerçekçi ve objektif bakış açısından uzaklaşmamaya dikkat etmeli, ayaklarımızın bir şekilde yere sağlam bastığından emin olmalıyız. Zira kontrol dışı gelişmeler zaman zaman engelleyici olabilir. Kendi mutluluğumuz kadar başkalarınınkini de düşünmek bu kontrolsüz atmosfer içinde bize iyilikler ve güzelliklerle dönebilir.

  • Venüs ay boyunca ortak girişimleri, yatırımları destekliyor olacak. Bununla birlikte ortak harcamalar yaparak güzel alışverişler içinde de kendimizi bulabiliriz.

  • 7 Aralık’ta gerçekleşen yeni ay yepyeni bir yolculuğun, keşfin veya maceranın kapısını aralarken, kendimizi bulunduğumuz ortamın dışında, bir gezi veya seyahatte bulmak an meselesi.

  • 22 Aralık’ta Güneş’in Oğlak burcuna ilerlemesiyle birlikte biraz daha ciddi, düzenli, tertipli, disiplinli olmak isteyebilir, görev ve sorumluluklara, plan ve programlara odaklanabiliriz.

  • 22 Aralık’ta gerçekleşen dolunay ise ev ve aile konularını ve geçmişi hatırlatan bir uyandırma zili olabilir.

  • Burcunuza özel aylık yorumlara https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik adresinden ulaşabilirsiniz.