9 ŞUBAT DOLUNAYI ASLAN BURCUNDA GERÇEKLEŞİYOR!

Yılın ikinci dolunayı Aslan burcunda 9 Şubat 2020’de gerçekleşiyor. Bu dolunay duyguları alevlendirebilir, ego çatışmalarını ve çekişmeleri su yüzüne çıkarabilir. İşte dolunayın burcunuza etkileri...

Sevgililer Günü’ne yaklaşırken Aslan burcunda gerçekleşen dolunay ateş elementlerinin alevini, tutkusunu, coşkusunu ortaya çıkaracak gibi görünüyor. Ancak bu duygularımızı aksiyona dönüştürmeye ve harekete geçmeye kalktığımızda ilişkiler açısından yıpratıcı durumlar ortaya çıkabilir. Bu durumda istekleri, beklentileri geri çekmek, arzularımızı dizginlemek zorunda kalabiliriz. Bu dönemde ilişkileri yöneten gezegen Venüs zayıf olduğu bir burçta ilerlerken karşılıklı ego çatışmalarını, en çok da sen ben, senin dediğin, benim dediğim, senin doğrun, benim doğrum çekişmelerini su yüzüne çıkabilir. İlişkilerde galip taraf gelmek gibi bir dürtü içinde de kalabiliriz. Bu ilişkiyi kim yönetiyor, lider kim, yönetiyor muyum, yönetiliyor muyum gibi soruların cevabı bu dolunayda aranacak. Dolunaya açı yapan ateşli Mars, duyguları alevlendirmede oldukça rahat davranacak gibi görünüyor. Dolayısıyla ancak bir şekilde istek ve heveslerimizi dengeleyerek sakin kalabiliriz.

Öte yandan fikirsel, zihinsel anlamda duygusal olabilir, başka bir deyişle duygusal düşünebiliriz, düşüncelerimizi de sözlerimize yansıtabiliriz. Ancak dışarıdan baktığımızda bu alevli ortam karşısında düşünceler suya karışıp dağılacak gibi görünmekte.

9 Şubat'taki dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

Koç

Sevdikleriniz söz konusu olduğunda aksiyondan kaçınmayabilirsiniz. Bir aşk dolunayı sizin için bu ve duygusal anlamda aşk için kendinizi her şeye hazır hissedebilirsiniz. Ancak geleceğe yönelik umut ve beklentileriniz bu coşkuyu dizginleyebilir.

Boğa

Hedefleriniz, planlarınız, iş yaşamı ve kariyerinizle ev yaşamı arasındaki bir sıkışıklığa, gerginliğe işaret eden bir dolunay bu sizin için. Hedeflerinizi gerçekleştirmek isterken bir yandan duygusal açıdan sizi teşvik eden ev ve aile yaşamınıza tepkisiz kalmayabilirsiniz.

İkizler

Yakın çevre, komşu ve kardeş ilişkileriniz bu dolunayda mercek altında olabilir. Kendinizi coşkulu bir şekilde ifade etmekten, düşüncelerinizi yakın çevrenizle konuşup paylaşmaktan çekinmeseniz de aslında ufkunuzun, vizyonunuzun çok daha geniş olduğunu hatırlayabilirsiniz.

Yengeç

Burcunuzun yöneticisi Ay dolunayın elbette ki başrol oyuncusu. Dolunay baba figürlerinin yaşamınızdaki etkisini bir kez daha hatırlatabilir. Tutkularınızın peşinden gitme duygusu, birey olarak yaratıcılığınızı öne çıkarma duygusu bu dolunayın belirleyici teması olabilir.

Aslan

Burcunuzda bir dolunay gerçekleşiyor. Benliğinizle, kişiliğinizle ilgili bir farkındalık anı olabilir. Neyi fazla, neyi eksik yaptığınızı görebileceğiniz zamanlar. Kendinize, ilişkinize, özel veya iş yaşamınıza dair bazı kararları gündeme getirebilir.

Başak

Her şeyi bilinçaltınıza atıp, her olayı orada yaşarken gerçek dünyada göz ardı ettiğiniz durumları gün yüzüne çıkaran ruhsal bir dolunay olabilir bu dolunay sizin için. Ancak sonucunda bazı şeyleri artık bırakmak zamanının geldiğini anımsayabilirsiniz.

Terazi

Sosyal yaşamınızda yeni olayların, gelişmelerin müjdecisi olan bir dolunay sizi bir anda sosyal çevrenizin yıldızı veya başrol oyuncusu da yapabilir. Kendi isteklerinizi, heveslerinizi solgun tutmakta kararlı biri olarak sizi kendinizi göstermeye itip mecbur bırakan bir dolunay olabilir.

Akrep

Burcunuzun yıldızı Mars bu dolunayın başrol oyuncularından biri olarak dolunaya olumlu bir açı yapmakta. Maddi konularda almış olduğunuzun aksiyonların hedeflerinize, planlarınıza yansımalarını görebileceğiniz bir dolunay yaşayabilir, kariyerinize yönelik yeni kararlar alabilirsiniz.

Yay

Oldukça hızlı ve hareketli bir dönemden geçerken ve yerinizde durmanız neredeyse imkansızken bu dolunay sizi uçurabilir, başka macera ve diyarlara sürükleyebilir. Kendi ufuk çizginizi dahi zorladığınızı hissedebilirsiniz. Düşüncelerinize ket vurmak sakinleşme konusunda işe yarayabilir.

Oğlak

Ortak maddi konularda, iş ve para konularında, vergi ve miras gibi işlerle uğraşıyorsunuz, bu dolunay bazı gelişme, farkındalık ve kararları beraberinde getirebilir. Eşinizin veya ortağınızın işiyle ilgili de bir durumu fark edebilirsiniz. Gizli kalanları açığa çıkarma dürtünüz dolunayla güçlenebilir.

Kova

Karşıt burcunuzda gerçekleşen dolunay ilişki veya ortaklığınızdaki bir gerginliği su yüzüne çıkarabilir. Karşınızdaki kişi sabırsız veya tahammülsüz yaklaşımını ortaya çıkarabilir ve siz de bu yeni duruma göre kendi içinizde bazı kararlar alma ihtiyacı içinde hissedebilirsiniz.

Balık

Aslan burcunda gerçekleşen dolunay gündelik yaşamınız ve çalışma ortamınızla ilgili hareketli, çalkantılı ve hatta zaman zaman da coşkulu durumları ortaya çıkarabilir. Bu durumlar karşısında almak zorunda olacağınız bazı kararlar gündeme gelebilir. Sağlığınızla ilgili bir konu üzerinde de düşünebilirsiniz.

GÜNLÜK BURÇ YORUMLARI

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI 

AYLIK BURÇ YORUMLARI

AY BURCUNUZU HESAPLAYIN