AY BURCU HESAPLAMA: AY BURCUNUN HAYATIMIZA ETKİLERİ NELERDİR?

Ay burcunuzu biliyor musunuz? Ay burcunun ne olduğunu öğrenmek istiyor ve ay burcu nasıl hesaplanır merak ediyorsanız, ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

Ay burcu, genellikle güneş burçlarından farklı bir burçta yer alır. Doğduğunuz zaman Ay’ın bulunduğu konuma göre ay burcunuz belirlenir. Ay burcu, güneş burçları gibi kişiliğiniz üzerinde etkilidir. Duygu dünyanız, hobileriniz, keyif aldığınız alışkanlıklar ve bunun gibi pek çok şey üzerinde etkisi bulunur. Ay burcu, güneş burcunuzu tamamlar. Güneş burcunuz genel karakteriniz üzerinde etkili olurken, ay burcunuz bilinmeyen yönlerinizi etkiler. İnsanlara dışarıdan göstermediğiniz, bazen kendinizin bile fark edemediği özellikler ay burcunun etkisi ile oluşur.

Ay Burcu Nedir?

Astrolojik kimliğimizde Güneş ve Yükselen burç ile birlikte en önemli göstergelerden biridir. Ünlü kişi ve astrologların profillerinde bu üç astrolojik öğenin simgesi yer alır. Ay burcu duygusal ve fiziksel beslenmemiz hakkında bilgiler verir. Duygusal hassasiyetlerimizi Ay burcu gösterir. Ayrıca Ay burcumuz annemiz ve aile yapımız hakkında çok şey anlatır.

Ay Burcu Neden Önemlidir?

Ay burcumuz duygularımızı, duygusal tepkilerimizi anlatır, yaşadığımız deneyimlerin duygularımıza ne şekilde yansıdığını gösterir. Ay burcumuz duygusal beslenme kaynaklarımızla ilgilidir. Güneş babamızı ve baba yönümüzü yani koruma, sahiplenme ve güç gösterme şeklimizi, Ay ise annemizi ve anne yönümüzü yani merhamet, şefkat, vicdanımızı yansıtır. Duygusal evrenimizi Ay burcumuz yansıtır.

Ay burcumuzu bilmek ve anlamak duygusal dünyamızı daha iyi anlamamız açısından önemlidir. Doğduğunuz anda Güneş ve Ay birbirine karşıtsa dolunayda doğmuşsunuz demektir ve dolunay insanlarının hayatında zıtlıklar ve karşıtlıklar önemlidir, dolayısıyla ilişkiler bu kişilerin hayatında büyük rol oynar. Güneş ve Ay birbirine çok yakınsa bir Yeni Ay insanısınızdır ve heyecanlı, coşkulu, lider özellikler sergileyebilirsiniz. Tek, ilk ve birinci olmayı, yenilikleri arzulayan bir yapınız olabilir. Yeni aydan hemen önceki karanlık (balzamik) ay döneminde doğduysanız yaşamınızda karmik ve kadersel unsurlar çok daha etkili olabilir.

Ay Burcu Nasıl Hesaplanır?

Ay iki-iki buçuk günde bir burç değiştirir. Doğduğumuz anda da belirli bir burçtadır ve Güneş ve diğer gezegenlerle belli ilişkiler içindedir. Doğum haritanızı çıkardıktan sonra Ay burcunuzun yorumlarını okuyabilirsiniz.

Doğum Haritanızı Çıkartmak İçin Tıklayın.

Alternatif Ay Burcu Hesaplama Yöntemi

Ay Burçlarının Özellikleri  

Ay burcunuz Koç hakkında yorumlarımız

Ay burcunuz Koç hakkında yorumlarımız

Ay burcunuz İkizler hakkında yorumlarımız

Ay burcunuz Yengeç hakkında yorumlarımız

Ay burcunuz Aslan hakkında yorumlarımız

Ay burcunuz Başak hakkında yorumlarımız

Ay burcunuz Terazi hakkında yorumlarımız

Ay burcunuz Akrep hakkında yorumlarımız

Ay burcunuz Yay hakkında yorumlarımız

Ay burcunuz Oğlak hakkında yorumlarımız

Ay burcunuz Kova hakkında yorumlarımız

Ay burcunuz Balık hakkında yorumlarımız


Günlük burç yorumları için tıklayın. 


2020 yıllık burç yorumları için tıklayın.