ASLAN BURCUNDA YENİ AY: SEVDİKLERİMİZ VE AŞKA DAİR HER ŞEY

Aslan burcunda yeni ay sevdiklerimize ve aşka dair yeni başlangıçları, yeni yaklaşımları müjdeliyor.

Güneş Aslan burcundan ayrılmadan hemen önce bir yeni ay gerçekleşiyor. Bu yeni ayın temasında gönlümüzden geçenler, tutkularımız, heyecanlarımız, arzularımız var. Yeni aya olumlu açı yapan Mars coşkulu tutumları destekliyor. Ateş enerjisini harlayıp yükseltiyor, adeta bir tutku denizi yaratıyor. Bu dönemde aşka gem vurmak, heves ve isteklere dur demek kolay olmayabilir.

Aşk ateşi her yanımızı sarmaya hazır gibi duruyorsa da Aslan burcunun son derecelerinde gerçekleşen yeni ay sıkışık durumlara da işaret etmekte, başka bir deyişle Mars’ın ateşlemesine rağmen rahat hareket etmek hiç de kolay olmayabilir. Belirsiz, karmaşık durumlar ve dağınıklık ateşi bir nebze söndürebilir.

Yeni ay haritasında Yengeç burcundaki Venüs aileden, evden yana destekleyici bir durumda olabileceğimize dikkat çekiyor. Aile bireylerinden güzel haberler gelebilir, yeni bir çocuğun aileye katılması gibi.

Yeni ay haritasının bir diğer dikkat çekici unsuru ise Oğlak burcunda retro yapan Satürn. Yeni ayı ateşleyen Mars’a sert bir açı halinde duran Satürn özellikle disiplin, kurallar noktasında hatırlatıcı olabilir.

Yeni ayın hemen ardından önce Merkür’ün hemen ardından Güneş’in Başak burcuna ilerlemesiyle birlikte toprak elementinin hakimiyeti artıyor. Dolayısıyla daha ayakları yere basan, gerçekçi, disiplinli bir tutum içinde olmamız gerekebilir. İyi yanı ise Aslan burcunun sabitliğinin ardından hareketlilik kazanacağımız olmamız, bu hareketliliği üretkenliğe yansıtabilir, iş, görev ve sorumluluklarımızı toparlayabiliriz.

Burcunuza göre yeni ayın etkilerine gelecek olursak:

KOÇ

Bugün gerçekleşen yeni ay aşk ve tutkulara dair bir yeni ay ve Mars’tan uyumlu bir açı alırken size hayallerinizi gerçekleştirme fırsatı veriyor ancak bir yandan da kısıtlamalara uyma zorunluluğu getirebilir.

BOĞA

Bugün gerçekleşen yeni ay ev ve aile yaşamınıza yeni konuların dahil olmasını sağlayabilir. Kontrolünüz dışında çok fazla hareketliliğin olduğu bu dönemde bu hareketlilik ister istemez evinize yansıyacak gibi duruyor. İş ve sorumlulukların getireceği zorunluluk ve kısıtlamalar doğabilir.

İKİZLER

Bugün gerçekleşen yeni ay kardeşlerinizle ilgili önemli bir konuyu gündeminize taşıyabilir. Yakın çevrenizde yeni bir değişim söz konusu olurken, sosyal yaşamınızdaki hareketlilik yansıyabilir. Yeni ay Satürn kurallarını bir kez daha hatırlatırken özellikle ortak maddi konularda dikkatli olmalısınız.

YENGEÇ

Bugün gerçekleşen yeni ay maddi konularda, iş ve para konularında yeni başlangıç ve gelişmelere beraberinde getirirken, Mars’tan aldığı açı istek, heves ve tutkuları körükleyebilir. İkili ilişkilerden doğan kısıtlamaları göz ardı etmemelisiniz.

ASLAN

Bugün burcunuzda gerçekleşen yeni ay yeni ay yaşamınıza getireceği yeni başlangıçlarla haftanın en önemli astrolojik gündemini teşkil ediyor. Yeni ay dışarıdan aldığınız gücün altını çizerken Satürn’ün getirdiği kısıtlamalar özellikle gündelik yaşamınızda, çalışma ortamınızda disiplinli bir yaklaşımı beraberinde getirebilir.

BAŞAK

Bugün gerçekleşen yeni ay bilinçaltınıza aydınlanma getirebilir ve bu aydınlanma ardınızda bırakacaklarınızla ilgili olabilir. Aşka, sevdiklerinize, çocuklarınıza dair konular zorunlulukları beraberinde getirebilir.

TERAZİ

Bugün gerçekleşen yeni ay yeni bir sosyal çevre ve arkadaşlıkları beraberinde getirebilir. İlişkiniz için mücadeleden geri durmayacağınız bir dönem ve aile yaşamının getirdiği sorumluluklar yine kendini hissettirebilir.

AKREP

Bugün gerçekleşen yeni ay yeni hedef, görev, sorumluluk ve planlara kilitlenebilirsiniz. Size tek ket vuran şey düşünce ve zihniniz olabilir ancak bunu yönetebilirsiniz. Yeni bir iş veya kariyer gündeme gelebilir.

YAY

Bugün gerçekleşen yeni ay uzaklardan, yurt dışından, yabancılardan veya seyahatler yoluyla yepyeni fırsatları beraberinde getirebilir. Mars heyecan ve tutkularınızı ateşliyor ancak Satürn’ün kuralları özellikle maddi konularda kendilerini hatırlatıyor olacak.

OĞLAK

Bugün gerçekleşen yeni ay yeni bir iş, girişim, ortak maddi ve yatırım kararını beraberinde getirebilir. Gücünüzü, enerjinizi ev ve aileden aldığınız bir dönemden geçerken burcunuzdaki Satürn sizi yaşamınızın kontrolünü daha çok ele almaya zorlayabilir.

KOVA

Bugün gerçekleşen yeni ay ilişkinizde yeni bir dönemi müjdeleyebilir, ilişkiniz yoksa yeni bir ilişkiyi müjdeleyebilir. Ateş gezegeni Mars yeni ayı desteklerken yakın çevrenizdeki hareketlilik, komşu, kardeş ilişkileriniz sabit burcunuza enerji katabilir.

BALIK

Bugün gerçekleşen yeni ay yaşamınıza yeni bir düzen, yeni bir sağlık veya şifa girişimi, yeni bir diyet, beslenme ve yaşam tarzını getirebilir. Mars bu dönemde size işe iyice odaklamışken sağlığınızla ilgili tedbirler kendini hatırlatabilir. Satürn sosyal yaşamınızdaki engellere işaret ediyor.