Astrolojide Sabit Burçlar Nelerdir?

Google'da 2023 yılında burçlarla ilgili en çok merak edilen konular arasında 'sabit burçlar' da var... İşte zodyakın dengeleyicisi sabit nitelikteki burçlar hakkında tüm bilgiler...

ELLE ONLINE ELLE ONLINE 11 Aralık 2023
Astrolojide Sabit Burçlar Nelerdir?

Güneş burcunuzu  biliyorsunuz, peki ya niteliğini biliyor musunuz? Astrolojide, burçlar üç kategoriye ayrılır ve bunlara nitelikler veya modaliteler denir; öncü, sabit ve değişken burçlar. Nitelikler, her burcun enerjisini anlamamıza yardımcı olan bir yol sunar. Dört sabit Boğa, Aslan, Akrep ve Kova'dır. (Değişken burçlar İkizler, Başak, Yay ve Balık; öncü burçlar ise Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak'tır.)Sabit burçlar mevsimin ortasına düşer; Boğa ilkbaharın ortasında, Aslan yazın, Akrep sonbaharın ve Kova kışın... Bu nedenle, onların zodyaktaki "dengeleyici" olduğunu söylemek mantıklıdır. Sabit burçlar, her zaman güvenebileceğiniz dostlardır; taşınmanızda yardımcı olacaklar ve ayrılık sonrasında size dondurma getireceklerdir. Aynı zamanda son derece yaratıcıdırlar ve bir fikirleri olduğunda onu sonuna kadar götüreceklerdir. Bağlı ve sanatsal mı? Evet, harika!

Ancak, bu sadık burçlar aynı zamanda birkaç pek de olumlu olmayan özelliği paylaşırlar (özellikle de inatçıdırlar). Bir kere karar verdiler mi, onların fikirlerini değiştirmeye ikna etmeye çalışmak için size iyi şanslar... İnançları için savaşırlar ve yanlış olduklarını kabul etmelerini beklemek de sabır gerektirir.

Her element için bir sabit burç vardır. Boğa bir toprak burcu, Aslan bir ateş burcu, Akrep bir su burcu ve Kova bir hava burcudur. Ayrıca, her sabit burç birbirleriyle ya bir kare ya da bir karşıtlık oluşturur. Bu, astrolojide "aspect" olarak adlandırılan iki özel açıdır. Kareler gergin enerjiyle ilişkilidir, karşıtlıklar ise tam tersidir; manyetik benzeri bir çekim düşünün. Boğa, Akrep ile karşıtlık, Aslan ve Kova ile kare açı oluşturur. Aslan, Kova burcuyla karşıtlık, Boğa ve Akrep burcuyla kare açı oluşturur. Akrep, Boğa burcuyla karşıtlık, Aslan ve Kova burcuyla kare açı oluşturur. Kova burcu, Aslan burcuyla karşıtlık, Boğa burcu ve Akrep burcuyla kare açı oluşturur. Birbirleriyle karşıtlık oluşturan burçlara (Boğa ve Akrep veya Aslan ve Kova gibi) kardeş burçlar da denir.

İşte sabit burçlar hakkında daha fazlası...


Boğa

Muhtemelen duydunuz; "Boğa ile uğraşma, yoksa boynuzlarına saplanırsın" diye bir söz... Açıkçası, bu biraz doğru. Boğa, öfkelenmekte yavaş olsa da, bir kere onları kızdırdığınızda kıpkırmızıya bürünüp saldırabilirler. Boğa, sabırlı, nazik ve sadıktır. Ayrıca, duyusal bir yanları vardır ve lüks konusunda iyi gözleri vardır. Çalışkan ve sanatsal enerjileri, inatçılıklarını telafi eder. Sadece boya renkleri hakkında bir kavga çıkarmaya çalışmayın..


Aslan

Bu havalı kediler, canları sıkıldığında dramaya başlamayı severler; ancak çoğunlukla sonucun ne olacağını görmek için bir deneme niteliğindedir. Evet, Aslanlar biraz fazla abartılı olabilir ve buna gurur duyarlar. 7/24 sahne performansları bazıları için biraz fazla olabilir, ancak cömert ve sadık kalpleri onların kurtarıcı özellikleridir. Her gösterinin yıldızı ve her sosyal çevrenin kalbindeki sadık arkadaştırlar.


Akrep

Tek sabit su burcu olarak Akrepler; iğnelerini kendilerine zarar verebilecek olanlardan korunmak için kullanacaklardır. Düşünce yoğunluğu ve sezgileri başka hiçbir burç ile karşılaştırılamaz. Bu tutkulu burçlar, problem çözücüdür ve o kadar isteklidirler ki, yapılacaklar listelerinin her zaman mükemmel bir şekilde tamamlandığından emin olurlar. Dedektif gibi gizemli doğaları onları dikkat edilmesi gereken biri haline getiriyor.


Kova

Zodyak'ın son sabit burcu olarak su taşıyıcısı, sabit burçların topluluk organizatörüdür. Kova, inançlarını geliştirmek ve bunları dünyayla paylaşmak için zekasını kullanır. Bu hava burcu bir ideal oluşturduğunda, bunu yayılması gereken evrensel bir gerçek olarak görür. Bu yardımseverler, dünyanın tüm sorunlarını çözmeye odaklandıkları için biraz soğuk görünebilirler, ancak yakın ilişkilerine değer verirler; sadece parti canavarı olmazlar, sonuçta bu Aslan'ın işi...


En İnatçı Burçlar Hangileri?

2023'te Burçlarla İlgili Neler Merak Edildi?ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.