BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY ŞİFACI YÖNÜMÜZÜ ORTAYA ÇIKARABİLİR

Dolunay'lar Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği bir farkındalık zamanıdır.

Balık burcundaki Retro Merkür’ün yarattığı karmaşık, flu, belirsiz koşullar sürerken bu dolunay, getirdiği farkındalıkla gündelik yaşamlarımızı, çalışma ortamlarımızı düzenleme, sağlığımızı toparlama ve bu yönde daha akılcı ve mantıklı tedbirler alma imkânı verebilir. Dolunay Güneş ile kavuşan Neptün’ün karşısında gerçekleşirken Jüpiter’den pozitif bir destek alıyor. Disiplin, plan, organizasyon burcu Oğlak’taki Jüpiter’in dolunaya desteği bize işleri yoluna koyma fırsatı verebilir. En azından nasıl bir plan, program içinde olmamız gerektiğine dair ipuçlarını gösterebilir. Başak teması kaygı, kuruntu ve evhamları ister istemez artırıyor. Ancak bu kuruntu düzeyini Jüpiter’in yardımıyla yapıcı hale getirebilirsek kendimizi ve sağlığımızı korumaya, çevresel düzenlemeleri sağlık ve şifa yönünde yapmaya yönelik birtakım önlemler alabiliriz.

Dolunayın burcunuza etkileri:

KOÇ BURCU

Akışın getirdiklerini biraz da hayalperest yaklaşımları olduğu gibi ve belki de olduğundan daha fazla kabul etmişken bugün meydana gelen dolunay gerçekçi tarafınızı uyanışa getirebilir, somut bazı adımlar atmanızı kolaylaştırabilir.

BOĞA BURCU

Umutlarınız, vizyonunuz yönünde gelişen karmaşık, belirsiz ve flu ortamı bugünkü dolunayla toparlayabilirsiniz. Özellikle sevdikleriniz ve aşka dair farkındalıklar geliştirmenizi kolaylaştırabilir, aşka dair sorunları sarıp sarmalamanıza, çözmenize yardımcı olabilir.

İKİZLER BURCU

Bugünkü dolunaya burcunuzun da yöneticisi Merkür hâkim. Özellikle ev ve aileye dair konularda şifacı yönünüzü ortaya çıkararak düzenlemeler yapabilir, işleri yoluna koyabilirsiniz. Zihinsel dağınıklığı da toparlamanız mümkün olabilir.

YENGEÇ BURCU

Dolunay eğitimle ilgili konularda aklınızı, zihninizi toparlamanıza yardımcı olabilir. Daha akılcı ve mantıklı yaklaşımlar geliştirebilirsiniz. Dolunay yakın çevre ilişkilerinizi daha net ve açık bir şekilde görmenizi sağlayabilir.

ASLAN BURCU

Dolunay maddi konularda yaşadığınız dağınıklığı toparlamanız yönünde farkındalıklar yaratabilir. Para ve maddiyatla ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Ortak yatırımlar, iş ve girişimler konusunda temkinli yaklaşımınızı sürdürmelisiniz.

BAŞAK BURCU

Burcunuzda meydana gelen dolunay yaşamınızın genel koşullarına dair farkındalıklar getirebilir ve kendinizle ilgili bazı kararlar almanızı sağlayabilir. Ancak ilişkilerdeki karmaşık durumların ağına düşmemeye ve gerçekçi düşünmeye özen göstermelisiniz.

TERAZİ BURCU

Gündelik yaşamınızdaki, çalışma ortamınızdaki karmaşa, dağınıklık ve flu durumlar zirve yapmışken bu dolunay akılcı, mantıklı tarafınızı ortaya koymanızı kolaylaştırabilir. Manevi gücünüze ve sezgilerinize dayanabilir, güvenebilirsiniz.

AKREP BURCU

Sevdikleriniz ve aşk konusunda, çocuklarınızla varsa onlarla ilgili idealist ve gerçeklerden uzak yaklaşımlarınızda ipin ucunu kaçırdığınızı düşünüyorsanız, bu dolunay toparlanmanızı sağlayabilir. Sosyal ilişkilere ağırlık verebilirsiniz.

YAY BURCU

Ev ve aile konularında, geçmişin getirdiği yüklerin yansıması noktasında ağır ve dağınık etkiler bu dönemde tavan yapmışken dolunay imdadınıza yetişebilir. İş yaşamınız, kariyeriniz, hedef ve planlarınızla ilgili kararlar alırken aklınızı, mantığınızı kullanabilirsiniz.

OĞLAK BURCU

Başak burcundaki dolunay bu dönemde darmadığın olan zihninize ışık tutabilir. Bunun için belki de biraz bulunduğunuz ortamdan uzaklaşmaya ihtiyacınız olabilir. Kısa bir gezi veya yolculuk daha akılcı, mantıklı düşünmenizi kolaylaştırabilir.

KOVA BURCU

Dolunay ortak maddi konularda, iş ve para konularında farkındalık getirebilir. Ortak bir iş veya girişim konusunda uyandırıcı etki yaratabilir ve daha akılcı, mantıklı düşünmenizi kolaylaştırabilir. Bütçe ve harcamalarınız konusunda dikkatli olmayı unutmayın.

BALIK BURCU

Yaşamınızın genel akışı büyük bir karmaşa ve dağınıklığa sürüklerken bu dolunay ilişkiler yoluyla kendinizi toparlamanıza yardımcı olabilir. Karşı tarafın beklentilerini, isteklerini, ihtiyaçlarını hatırlatan ve bu yönde sizi uyandıran bir dolunay gerçekleşiyor.