BAŞAK BURCUNDA ROMANTİK BİR DOLUNAY

19 Şubat’ta Başak burcunun ilk derecelerinde güçlü bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay, özverili, merhametli yönümüzü ortaya çıkarabilir.

19 Şubat’ta Güneş’in Balık burcuna ilerlemesiyle birlikte hemen bir dolunay meydana geliyor. Balık burcunun sihirli ilham perisi bizi geniş ve zengin düşünmeye, hareket etmeye yatkın kılarken, özellikle sanatsal, estetik konularda oldukça özgün ve başarılı işler çıkarabilir, değişik güzelliklere imzamızı atabiliriz.

Bu dolunay romantik dokunuşlara işaret ediyor ve merhamet ve şefkat duygularını tetikliyor. Dolayısıyla bu dolunayda sevdiklerimize ve başkalarına yönelik yumuşak karnımız daha çok ortaya çıkabilir. Merhamet, şefkat, iyilik duygularıyla yüklü hareket edebilir, fedakâr ve hizmetkâr tarafımızı gösterebiliriz.

Dolunaylar farkındalık zamanları, sezgiler ve hisler ise bu zamanlarda kuvvetli. Dolunayda gördüğümüz rüyalar etkili ve anlamlı olurken, bilinçaltımız oldukça hareketli. Bu dolunayda kendimizi akışın sularına, duygu denizine çok daha kolay bırakabilir, romantizme kapılabiliriz.

Dolunay haritasında hassas, evhamlı, kaygılı, ince düşünceli Başak burcu yükseliyor ve Ay da yükselen burcun hemen yanında yine Başak da seyrediyor. Hemen her konuda kolay etkilenebilir, buluttan nem kapabiliriz, sağlığa, beslenmeye özen göstermek gerekiyor. Ancak toprak enerjileri su enerjileri ile uyum halinde. Ciddi konularda, iş, görev, sorumluluk konularında sezgilerimizden, hislerimizden daha rahat faydalanabiliriz. Ancak gerçekçi yaklaşımları tamamen elden bırakmamaya dikkat etmeliyiz.

Burçlara göre dolunayın etkileri:

Koç

Bu dolunayda sağlığınıza, beslenmenize özen göstermeyi ihmal etmeyin. Çalışma ortamınızda veya gündelik yaşantınızda gözden kaçan detayların farkına varabilirsiniz.

Boğa

Hareketli bir dönemdesiniz, aşk ve sevgide aşırı fedakârlık öne çıkabilir. İş konularında ise zengin ve geniş bakış açınızdan yararlanabilir, sezgilerinizi kullanabilirsiniz.

İkizler

Ev ve aile konularıyla ilgili bir farkındalık gündeme gelirken, bu farkındalık geçmişe dair bazı izleri, anıları, yaraları yeniden ortaya çıkarabilir. Kendinizi kaptırmamaya dikkat etmelisiniz.  

Yengeç

İletişim açısından etkili bir dolunay olabilir. Daha önce konuşmadığınız ya da yakın çevrenizde konuşulmayan mevzular gündeme gelebilir. Sözleriniz dikkat çekici olabilir.

Aslan

Maddi konularda, iş ve para konularında gerçekleri daha net gösteren bir dolunay olabilir ve bu konularla ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. Yeteneklerinizi etkili şekilde kullanabilirsiniz.

Başak

Burcunuzda gerçekleşen dolunay siz ve çevrenizle ilgili konuları aydınlatıyor. Kendinizle ve ilerde yapacaklarınızla ilgili bazı kararlar alabilirsiniz. İlişkilerinizde yumuşak bir tutum sergileyebilirsiniz.

Terazi

Akışın getirdiği sürprizlere açıksınız ve bu sürprizler gerçeklerle çok bağ kurmadığınız sürece ayaklarınızı yerden kesebilir. Kendinizi bir masal veya hayal dünyasına kaptırmamaya dikkat edin.

Akrep

Sosyal yaşantınızı aydınlatan dolunay, arkadaşlık ilişkileriniz konusunda uyarıcı ve uyandırıcı olabilir. Kati, kesin düşüncelerinizde biraz daha yumuşayabilirsiniz, zira sevgi ve fedakârlık öne geçiyor.

Yay

İş hayatınız, kariyeriniz, planlarınız, hedefleriniz konusunda alacağınız bazı kararlar bu dolunayla gündeme gelebilir. Geçmişin ve kendinize yaptığınız yatırımların meyvesini alabilirsiniz.

Oğlak

Bu dolunayda seyahatlerin, uzakların, yol ve yolculukların getirdiği farkındalığı yaşayabilirsiniz. Sınırlarınızı, kurallarınızı biraz gevşetebilir, zihninizde kendinize bambaşka kapılar açabilirsiniz.

Kova

Ortak maddi konularda, iş ve para işlerinde ve yatırımlarda bazı kararlar gündeme gelebilir. Sahip olduklarınıza, yeteneklerinize güvenebilir, görünmez engellerin üstesinden gelebilirsiniz.

Balık

Karşıt burcunuzda meydana gelen dolunay ilişkinizde, ortaklığınızda ve evliliğinizde bazı farkındalık ve kararlara işaret ediyor. Yaşamınızda dağınık gördüğünüz alanları toparlayabilirsiniz.