BAŞAK BURCUNDA YENİ AYIN GETİRDİKLERİ

Eylül ayının yeni ayı, yani ayın karanlığından kurtulup yeniden ışığa kavuşmaya başlaması 17 Eylül 2020'de gerçekleşiyor. Yeni ayla birlikte kendimizi yeni başlangıç ve adımlara hazır hissedebiliriz.

Yeni ay 17 Eylül 2020'de Başak burcunun 25 derecesinde gerçekleşiyor ve diğer gezegenlere önemli açılar kuruyor. Ayrıca yeni ayın yöneticisi Merkür de boşta değil ve Jüpiter ile önemli bir açısı var, gelin birlikte inceleyelim ve yeni ayı tam da Başak burcunun titizliği ve detaycılığıyla masaya yatıralım.

Yeni ayın Satürn ile partil yani tam aynı derecede olan uyumlu açısı özellikle beceri, çeviklik, titizlik, üretkenlik gerektiren konularda destekleyici. Dolayısıyla yeni ayla birlikte atacağımız yeni adımlarda bu yönlerimizi kararlı ve istikrarlı bir şekilde ortaya çıkarabiliriz. Sözgelimi işlere odaklanabilir, titiz ve detaylı planlar yapabilir, odaklanma gerektiren zorlu konulara eğilebiliriz. Süregelen Mars Satürn açısı ve her iki gezegenin retro yapması ufak tefek pürüz ve engellerle bizi bir tık daha yoracağa benziyor. Hızlı ilerlemeyebiliriz, ancak bundan da yılmamak gerekiyor, zaten ne Satürn ne de Mars bizi yıldırmayacak gibi görünüyor ve özellikle görev ve sorumluluktan kaçmaya meyletsek de yeniden yola girmemize neden olabilir.

Yeni ayın yöneticisi Merkür ise Jüpiter ile sert bir açı yapıyor. Bu açı geniş düşünmemizi zorlaştırabilir ve bizi dar kalıp ve sınırların içine hapsedebilir. Bu durumda da dar bir odaklanma gerektiren, titizlik, ince çalışma ve hassasiyet isteyen işlere odaklanmak yerinde olacak gibi görünmekte.

Yeni ay haritasında Venüs, sevgiyi, aşkı ve özellikle de dostlukları desteklerken, Neptün’ün yeni aya karşıdan bakması, ne kadar cömert ve de aynı zamanda titiz olursak olalım bir yanılma payının olabileceğine işaret etmekte. Her şeyi hesaplamak, dikkate almak zor olabilir ve gözümüzden kaçabilecek detaylar ortaya çıkarsa bunlara çok takılmamaya çalışmak gerekiyor.

Son olarak Başak burcunda yeni ayın titiz rötuş isteyen, son noktaları, unuttuğumuz şeyleri ilave etmeyi sağlayan tamamlayıcı bir etkisi olduğunu hatırlatalım. Tıpkı yazı yazarken noktalama işaretlerini ya da yemek yaparken tamamlayıcı sos veya süsleri koymak gibi. Şimdi gelelim burçlara olan etkilerine:

KOÇ

Yeni ay gündelik yaşantınızda ve çalışma ortamınızda yeni başlangıçlara, yeni bir rutine ve düzene işaret ediyor. Sağlığınızda, beslenmenizde ve günlük yaşam rutininizde yenilikler ve yeni başlangıçlar yapabilirsiniz.

BOĞA

Yeni ayla birlikte yeni aşklara, tutkulara, heyecanlara açılabilirsiniz. Hayatınıza yeni bir aşk girebilir. Yeni uğraş veya hobi alanları edinebilir, yaratıcılığınızı çok farklı şekillerde sergileyebilirsiniz.

İKİZLER

Ev ve aile yaşamınızda yeni başlangıçlara artık hazırsınız. Ailenize yeni bir üye katılabilir. Evinizde yenilikler yapabilirsiniz. Yeni bir yere, eve, mekâna taşınabilirsiniz. İlişkilerin rolü ve etkisi yüksek olabilir.

YENGEÇ

Yeni ay iletişim dünyanızda yeni pencereler açabilir. Yakın çevrenizde yeni komşularınız ve iş arkadaşlarınız olabilir. Kardeşlerinizle de her zamankinden çok farklı bir iletişim şekli belirleyebilirsiniz.

ASLAN

Yeni ay iş yaşamınızda yeni gelişmeleri müjdeleyebilir. Kazançlarınızı, sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirmek için yeni yollar bulabilirsiniz. Arkadaşlarınızdan, sevdiklerinizden destek alabilirsiniz.

BAŞAK

Burcunuzda gerçekleşen yeni ayla hayatınızda artık yepyeni bir dönemi karşılamaya hazırsınız. Yeni başlangıçlar yapabilir, yaşamınızın her alanına yenilikler katabilirsiniz. Cömertliğinizi ve cesaretinizi ortaya koyabilirsiniz.

TERAZİ

Kontrolünüz dışı gelişmeler sizi şaşırtabilir ve daha önce farkında olmadığınız bir durumu fark edebilirsiniz. Bilinçaltınızı, rüyalarınızı, sezgilerinizi güçlendiren yeni ay akışa, manevi dünyanıza yepyeni bir bakış katmanızı sağlayabilir.

AKREP

Yeni ay sosyal çevrenizde yeni bir döneme işaret ediyor. Yeni dostlar ve arkadaşlar edinirken kendinizi yepyeni bir çevrede de bulabilirsiniz. İlişkilerin size içten içe kattığı gücü ve enerjiyi hissedebilirsiniz.

YAY

Yeni ayla birlikte yeni hedefler belirleyebilir, yeni planlar peşinde olabilirsiniz. İlişkilerin bu yeni ayda rolü büyük, dengeyi korumalısınız. Yaşamınızı yeni bir kariyer ya da görev ve sorumluluklarla taçlandırabilirsiniz.

OĞLAK

Yeni ay sizi yeni maceralara, uzaklara götürebilir. Yeni keşif ve maceralara kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Fiziksel olarak seyahat etmeseniz de kişisel gelişim yoluyla yaşamınızda yeni pencereler açabilirsiniz.

KOVA

Yeni ayla birlikte ortak maddi konular, eşiniz ve ortağınızla paylaşımlar noktasında yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. Sezgileriniz, güçlü içgüdüleriniz size yol gösterirken yeni ortak işler, ortak maddi girişimler gündeme gelebilir.

BALIK

Karşıt burcunuzda meydana gelen yeni ay denge ve eşitliğin ön planda olduğu bir birlikteliğin, ilişkinin başlangıcını yaptırabilir size. Mevcut ilişkinizde de eskisinden çok daha farklı bir düzeye, boyuta geçebilirsiniz.