BOĞA BURCU YILLIK YORUMU: 2020'DE BOĞA BURCUNU NELER BEKLİYOR?

Boğa burcu, Uranüs transitinin getirdiği değişimlerden 2020’de bu kez daha da güçlü bir şekilde etkilenmeyi sürdürüyor. Değişmeyen tek şey değişimdir sözü Boğa burçları için sanki yeniden yazılıyor.

Genel olarak bakıldığında toprak elementinden Boğa burçları için 2020 gayet destekleyici ve güzel bir sene. Zira toprak burçlarında transit yapan gezegenler burcunuzun esaslarıyla kolayca uyumlanıyor.

Boğa burcu için, kişisel gelişim, yüksek öğrenim ve eğitim adına 2020 gerçek bir dönüm noktası niteliğinde olabilir. Yıl boyunca çoğunluğu iş, görev veya sorumluluk amaçlı da olsa yapacağınız gezi, seyahat ve yolculuklardan çok şey öğrenebilirsiniz. Kendinize doğduğunuz ya da şimdiye dek yaşamış olduğunuz ortamdan uzak sözgelimi yurtdışında bir hayat kurduysanız bu hayatı güçlü kılmak da sizin elinizde olacak ve biraz gayretle bunu başarabileceksiniz. Yerinden çıkmaktan ziyade yerini sağlamlaştırmaya odaklı Boğa’lar için Uranüs, birbirinden çeşitli risk deneyimleri yaşatacak gibi görünüyor. Bu heyecan verici ancak bir o kadar da yapıcı ve öğretici deneyimleri en çok da bu keşif ve macera dolu yolculuklar esnasında yaşayabilirsiniz.

2020’de burcunuzun yıldızı Venüs’ün geri gittiği tarihler olan 13 Mayıs – 25 Haziran arasında biraz yavaşlayabilirsiniz. Yine Satürn ve Jüpiter’in geri gittiği 14 Mayıs-13 Eylül, 11 Mayıs-29 Eylül özellikle sosyalleşme ve iş anlamında biraz daha ağır geçebilir. Onun dışında 2020 hiç ummadığınız kadar hızlı bir yıl olarak geçebilir ve eğer Boğa burcu bir sevgiliniz, eşiniz, yakın bir dostunuz varsa bu hızın getirdiği heyecana, aksiyon ve sürprizlere uyumlanmak 2020’de epeyce enteresan olabilir.

BOĞA BURCU: 2020'DE AŞK 

Venüs’ün burcu Boğa için aşksız bir hayat elbette düşünülemez. Ancak Uranüs transitinin etkisiyle Boğa’lar aşka da çok farklı bir şekilde bakıyor ve 2020’de bu bakış açılarını bir miktar daha güçlendireceğe benziyor. Uzak aşklar, yurt dışından yabancı aşıklar gündeme gelebilir. Yapacağınız bir gezi veya seyahatte hayatınızın beklediğiniz kalıcı, istikrarlı ve hepsinden önemlisi güvenilir, emniyetli, sadık aşkına rastlayabilirsiniz. Venüs’ün burcunuzda ilerlediği 5 Mart-3 Nisan arasında bu ihtimal çok daha fazla gibi görünüyor. Bu yıl Venüs’ün Retro yapacağı 13 Mayıs – 25 Haziran arasında sizin de çok dikkatli davranmanızda fayda var, olur olmaz ilişkilere dalmamaya, eskilerin sizi yeniden kandırmasına izin vermemeye dikkat etmelisiniz söz gelimi. Son olarak 2-28 Ekim tarihlerinin kalbinizi çarptıran heyecan verici tarihler olduğunu da not düşelim.

BOĞA BURCU: 2020'DE PARA

Her ne kadar maddi konularda zaman zaman dalgalı, değişken, ne yapacağı çok da öngörülüp kestirilemeyen bir tutum içinde olsanız da günün sonunda paranın ve maddiyatın temsili bir burca mensupsunuz, dolayısıyla tutumlu olmayı, harcamamayı transitler ne olursa olsun riskten uzak kalmayı doğuştan biliyorsunuz. 2020’de özellikle yurt dışı ve yabancılarla ilgili iş fırsatlarını değerlendirdiğinizde güzel sonuçlar elde edebilir, emeklerinizin karşılığını görebilirsiniz. İş seyahatleri açısından 2020 bereketli bir yıl olacağa benziyor. Uzaklarda veya yurt dışında iş anlamında sizi destekleyen bir sosyal çevre edinebilirsiniz. 14 Aralık’taki Güneş tutulması ortak bir iş veya girişimi başlatabilir. 17 Şubat-10 Mart, 18 Haziran-12 Temmuz, 14 Ekim-3 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen Merkür retrolarında ise para konularında ihtiyatlı davranmalısınız.

BOĞA BURCU: 2020'DE SAĞLIK

2020’de yerinizde durmadığınız, hareket ettiğiniz sürece oldukça güçlü olabilirsiniz. Sporda da yeni keşif ve maceraların peşinde olabilirsiniz. Dış mekan aktiviteleri hem ruhunuza hem fiziğinize oldukça iyi gelebilir. Spor adına, aktivite adına çok bilgi edinip öğrenebileceğiniz bir yıl sizi beklerken sabit, durağan kalmamalısınız. Her ne kadar Uranüs burcunuzda ilerlerken çeşitli sürprizlere açık dursanız da, Oğlak burcundaki diğer gezegenler Uranüs’ün dengesiz çıkışlarını bir şekilde dengeleyebilir ve sağlam ve güçlü kalmanıza destek olabilir. 13 Mayıs – 25 Haziran’daki Venüs retrosunda ilişkilerin sizi yorup bitap düşürmesine imkan vermemelisiniz. 9 Eylül-14 Kasım arasında biraz daha ihtiyatlı davranıp temkini elden bırakmamakta, arkanızı iyi koruyup kollamakta fayda olabilir.

Günlük burç yorumları için tıklayın. 

2020 yıllık burç yorumları ve astrolojik takvim için tıklayın.