BOĞA BURCUNDA ALGOL YILDIZLI TUTULMA

19 Kasım’daki Ay tutulması göklerin meşhur sabit yıldızı Algol'un yanı başında gerçekleşiyor.

Boğa burcunun 26 derecesinde yer alan Algol yıldızı astrolojide malefik yani kötücül karakteriyle oldukça meşhur. 19 Kasım’daki Ay tutulmasında, Ay 27 derece Boğa’da, bu yıldızın tam üstünde olmasa da yanı başında olacak. Bu durum astroloji severleri bir miktar ürkütmekte. 

Ancak, önemli hareketleri ve başlangıçları tetikleyen “Güneş” tutulmalarının aksine “Ay” tutulmaları bilinçaltımızı ve duygularımızı etkiler, duygusal hezeyan ve çalkantılara neden olur. Bu getirdiği çalkantılarla aslında Ay tutulmaları etrafımızı ve kendimizi en açık halimizle gördüğümüz zamanlardır. Bu açıdan eşsiz bir aynalama fırsatı sunar. Aynaya bakıp kendimizi ve yansımamızdaki diğerlerini olanca netliğiyle görebiliriz. Bu noktada Algol gördüklerimizden pek hoşlanmayacağımıza hatta korkabileceğimize işaret ediyor. Oysa ki Ay tutulması altında bu korku yalnızca bir yanılsamadan ibaret olabilir. Zira şu anda gökyüzünde Mars'lı, Güneş'li Akrep etkisi çok kuvvetli ve büyük bir içsel güç getiriyor. Üstelik  tutulmanın Plüton ile destekleyici açısı bize çoğu geçmiş yara ve travmalarımızdan kaynaklı karanlıklarımızdan sıyrılıp yönümüzü daha fazla iyiliğe, güzelliğe döndürme imkânı tanıyor. Belki de kötü yanlarımızdan korkmayıp onları görebilirsek iyileşme ve çok daha iyi bir insan olma yolunda kararlar alabiliriz. Ay tutulmaları farkındalığın zirve yaptığı önemli karar zamanlarıdır.  

Burcunuza göre Ay tutulmasının etkilerine gelecek olursak:

KOÇ


Bu tutulma güven ve sadakat duygularını sorgulamanıza neden olabilir. İçinizde biriktirdiğiniz öfke, kızgınlık benzeri negatif duygulardan kurtulma fırsatı sunabilir. Maddi konularda kararları beraberinde getirebilir.

BOĞA


Özellikle burcunuzun son günlerinde doğduysanız bu tutulmadan duygusal anlamda daha derin etkilenebilirsiniz. Kendinizle yüzleşmek ve kendinizi yakından tanımak için bu tutulma eşsiz bir fırsat ve geçmişin yaralarını iyileştirebilirsiniz.

İKİZLER


Bu tutulma tam bir ruhsal arınma fırsatı olabilir. Rüyalarınız belki size yüzleşmek istemediğiniz en ürkütücü yönlerinizi gösterebilir. Bunların farkında olarak daha fazla iyiliğe kapı aralayabilirsiniz. Her İkizler burcu aslında gizli bir Boğa burcudur, ardında gölgesinde bir Boğa saklıdır, dolayısıyla bu tutulma sizin için de büyük bir yüzleşme zamanı olabilir.

YENGEÇ

Özellikle kabuğuna iyice çekilmiş olan Yengeç’ler için bu tutulma sosyal farkındalığı artırabilir, arkadaşlarınızın, çevrenizdekilerin farkında olmanızı sağlayabilir. Sosyal çevrenizde yaşananlar üzerinden bir aydınlanma yaşayabilirsiniz.

ASLAN


Bu Ay tutulması statünüze, imajınıza, dışarıda nasıl göründüğünüze ışık tutuyor. Kariyerinizde ve iş çevrenizde yaşananları, buradaki kötülükleri daha açık görebileceğiniz bir tutulma olabilir. İşle ilgili kararları gündeme getirebilir.

BAŞAK


Bu tutulma uzaklara, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konulara ışık tutuyor. Kendinizden uzakta yaşananlar, uzaklardaki veya yabancılarla ilgili negatif olaylar, gelişmeler içsel farkındalığınızı yükseltebilir. Bunu olumlu yönde kullanıp kendinizi dönüştürmek size kalıyor.

TERAZİ


Gökyüzünde yoğunlaşan toprak etkisi bu dönemde hava elementi burcunuz için soluk kesici olabilir. Bu tutulma sayesinde ruhsal anlamda yaşadığınız bu darlığın farkında olabilir, en derin korkularınızdan, endişelerinden kurtulabileceğiniz kararlar alabilirsiniz.

AKREP

Karşıt burcunuzda gerçekleşen bu tutulma size bire bir etkileşim içinde olduklarınızı apaçık gösteriyor, bu kişi eşiniz, en yakın arkadaşınız veya ortağınız olabilir ve onun şimdiye kadar yadsıdığınız negatif yönleriyle yüzleşmenize neden olabilir. Mars, Güneş ve Merkür burcunuzda ilerlerken an itibarıyla göklerin en güçlü burcu olduğunuzu unutmayın.

YAY


Ay tutulması etrafınızı temizleme fırsatı sunuyor; gerek içinizde gerek dışınızda büyük bir temizlik kararı alabilirsiniz. Gündelik rutinlerinizde yolunda gitmeyenlerin farkına varıp onlardan kurtulabilirsiniz ve an itibarıyla aslında ruhsal olarak çok da güçlüsünüz.

OĞLAK

Ay tutulması sizin için bir aşk tutulması ve tutulmadan en fazla yara alan yer gönlünüz ve yüreğiniz olabilir. Şimdi olmasa da geçmişin yaralarını kurutma ve yeni filizler yeşertme anlamında bu tutulma önemli bir fırsat kapısı aralayabilir. Aşk kararları kapıda.

KOVA


Bu tutulmayla evinizde, ailenizde ve geçmişinizde yaşananları tüm aydınlığıyla görebilir ve onlarla yüzleşebilirsiniz. Hedefleriniz ve planlarınız konusunda müthiş kararlısınız ve güçlüsünüz ve bu tutulmayla sizi bağlayan geçmişle bağlantılı yaralardan arınabilirsiniz.

BALIK


Bu tutulma yakın çevrenizde göz ardı ettiğiniz negatifliklerle yüzleşmenizi sağlayabilir. Komşularınıza, yakınınızdakilere ışık tutabilir. Zihinsel anlamda bir aydınlanma getirebilir. Zihninizde en önemli kararları alma zamanı olabilir.

Etİketler