Boğa Burcunda Ay Tutulması Burcunuza Neler Getiriyor?

Akrep-Boğa eksenindeki tutulmalarının sonuncusu 28 Ekim’de Boğa’da gerçekleşiyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 27 Ekim 2023
Boğa Burcunda Ay Tutulması Burcunuza Neler Getiriyor?

Ay tutulmaları duygusallıkların arttığı, sezgilerimizin güçlendiği ve farkındalığımızın zirve yaptığı zamanlardır. 2023’ün son tutulması bir Ay tutulması ve daha önce farkına varamadıklarımızı derinden hissettiren bir tutulma olabilir. Özellikle sabit burçlar olan Boğa, Akrep, Aslan ve Kova bu derin hisleri güçlü bir şekilde yaşayabilir. Bir nevi uyanış, ben ne yaptım, nasıl yaptım deme zamanı olabilir. Ancak Ay tutulması içsel bir farkındalık yaratıyor dolayısıyla bunun dışavurumu pek de olmayabilir. Ay tutulmaları bir aksiyon da aldırmayabilir. Ancak bu tutulmanın getirdiği büyük anlayış ve farkındalık 13 Kasım’daki yeni ayla ciddi bir aksiyona dönüşebilir. Keza bu yeni ay Akrep burcunda en güçlü halini alan aksiyon gezegeni Mars eşliğinde bu büyük adımı attırabilir. Boğa’lar bu tutulmada kendi içsel sorgulamalarını yapıp ilişkiler alanında bu aksiyonu gerçekleştirebilir. Akrep’ler ise tam tersine ilişkileriyle ilgili büyük bir farkındalığa varıp kendileri atacağı o büyük adımı yeni aya saklayabilir. Aslan’lar kariyerlerinde yaşayacakları farkındalığı yeni ayla birlikte ev ve aile alanında atacakları önemli adımla taçlandırırken, Kova’lar geçmiş ve aileleriyle ilgili yaşadıkları bu tutulma farkındalığını yeni ay zamanı geldiğinde kariyerlerinde büyük bir atılıma dönüştürebilir.  

Tutulma sürecinde değerle ilgili algımızı derinden sorgulayabiliriz. Değerimizi anlıyor ve anlatabiliyor muyuz, ne kadar değerliyiz, sahip olduklarımız nedir ve bunların gerçekten kıymetini biliyor muyuz gibi sorulara yanıtları bu tutulmayla anlayabiliriz. Koç’lar maddi değerlerini, Boğa kişiliğini, İkizler manevi dünyasını, Yengeç sosyal yaşamını, Aslan hedeflerini, Başak inançlarını, Terazi ortak paylaşımlarını, Akrep ilişkisini, Yay sağlığını, Oğlak aşkını, Kova ailesini, Balık yakın çevresini bu değer algısı üzerinden sorgulayabilir, farkındalıklara ve kararlara varabilir.

Bu tutulma bazı maddi kararları, iş girişimlerini, yatırımları düşündürtebilir. Ay tutulmaları duygusal yoğunluğun arttığı zamanlardır. Jüpiter ve Uranüs eşliğindeki Ay’ın abartılı duyguları beraberinde getirebileceğini ve tuhaf duygusal çıkışlara yol açabileceğini unutmamak ve bunlar karşısında tedbirli davranmak gerektiğinin altını çizelim. Ortaya çıkan bazı sırlar karşısında sabrınızı korumayı ihmal etmeyin.

Ay tutulmasının burcunuza etkilerine gelecek olursak:


KOÇ
Bu ay tutulması paranıza, değerlerinize ve kaynaklarınıza sahip çıkma konusunda uyarıcı olabilir. Maddi kararlar alabilirsiniz.

BOĞA
Burcunuzda gerçekleşen tutulma bireysel ve duygusal durumunuzu size yansıtan bir farkındalık ve yüzleşme anı olabilir. Kimsenin ayna olmasına gerek duymadan kendinizi görebilirsiniz.

İKİZLER
Bu ay tutulması ruhsal farkındalıklarınızı artırırken sezgisel kararlar alabilirsiniz, ruhunuzu besleme ihtiyacınız artabilir.

YENGEÇ
Bu ay tutulması sosyal çevreniz ve dostluklarınıza ilişkin farkındalık getirebilir. Arkadaşlık kavramını sorgulayabilir, bu çerçevede sosyal ortamınızdaki değerinizi anlayabilirsiniz.

ASLAN
Bu ay tutulması iş ve kariyer hedefleriniz ve sorumluluklarınız konusunda uyarıcı olabilir. Üzerinizdeki yüklerin ayırdına varabilirsiniz.

BAŞAK
Bu ay tutulması uzak yol, yolculuklar ve yabancılarla ilgili konularda karar almanızı sağlayabilir. İnanç ve görüşlerinizin derinliğini görebilirsiniz.

TERAZİ
Bu ay tutulması ortak maddi kararları beraberinde getirebilir. Ayrıca yıl boyunca ruhsal alanda kaydettiğiniz ilerlemeyi görebilirsiniz.

AKREP
Bu ay tutulması karşı tarafın beklentilerini hatırlatabilir. İlişkinizle ilgili kararlar alabilirsiniz.

YAY
Bu ay tutulması sağlığınızla ilgili uyarıcı olabilir, gündelik rutinlerinizle ve işlerinizle ilgili kararlar alabilirsiniz.

OĞLAK
Bu ay tutulması aşk yaşamınıza ışık tutarken gerçek tutkunuzun ne olduğunu anlamanızı sağlayabilir.

KOVA
Bu ay tutulması ev ve aile konularına ışık tutabilir, yaşadığınız yer ve ortamla ilgili konu ve kararları gündeminize getirebilir.

BALIK
Bu ay tutulması eğitimle ilgili farkındalık getirebilir, iletişim konularına ve yakın çevrenize dikkatinizi çekebilir.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.