BOĞA BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Yılın ilk Güneş tutulması 30 Nisan’da Boğa burcunda gerçekleşiyor.

Astrolojide Güneş tutulmaları önemli başlangıçların habercisi niteliğindedir. Boğa burcunda gerçekleşen bu tutulma bu burcun temsil ettiği konular olan güven, sadakat algımızda ve yaklaşımımızda yenilikler ve önemli değişimler getirebilir. Boğa toprak burcudur, dolayısıyla bu tutulma toprak, gayrimenkul ve diğer güven sağlayan maddi konularda önemli başlangıç ve değişimlerin tetikleyicisi olabilir. Yeni bir iş, maddi değerlendirme, imkân getirebilir.

Bu tutulma Uranüs etkisinde gerçekleşiyor. Uranüs bu başlangıçların ani ve hızlı olmasını sağlayabilir. Maddi konularla bağlantılı teknolojik, bilimsel gelişmeleri de tetikleyen bir tutulma olabilir. Sabit bir burç olan Boğa’daki bu Uranüs etkisi diğer burçlarda olabileceğinden çok daha ani, hızlı ya da sarsıcı gerçekleşebilir. Zira Boğa bir toprak burcudur, hareket etmesi zordur ancak ettiğinde güçlüdür. Özellikle 23 Nisan-7 Mayıs arası doğan Boğa burçları ile birlikte Akrep, Aslan ve Kova burçları bu tutulmadan daha güçlü şekilde etkilenebilir.

Bu tutulmanın hemen öncesinde burç değiştiren Merkür tutulma haritasının yoğun ve baskın toprak ve su enerjisine iletişim ve haberleşmeyle bunların getireceği etkileşimi katıyor. Merkür güçlü olduğu İkizler burcunda aklımızda, zihnimizde aritmetiği güçlü bir şekilde yapmamızı, pratik ve akılcı yaklaşımlar içinde olmamızı kolaylaştırabilir.

Tutulma haritasında Venüs ve Jüpiter yani iki şans yıldızı yan yana geliyor. Bu kısmetli bir kavuşum olabilir ve sürpriz bir olay ya da gelişmeyle bir anda tüm akışı, gidişatı bambaşka bir yöne çekebilir.

Tutulmanın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ

Güneş tutulmasıyla maddi kaynaklarınızı, paranızı, yatırımlarınızı daha iyi kullanabileceğiniz ve değerlendirebileceğiniz yeni bir döneme adım atabilirsiniz. Kaynaklarınızı ve gelirlerinizi artırma yönünde göstereceğiniz çaba daha çok işe yarayabilir. Hayallerinizi süsleyen bir eşya ya da ürüne kavuşabilirsiniz.

BOĞA

Yılın ilk Güneş tutulması burcunuzda gerçekleşirken bu tutulma sizi harekete geçirebilir, daha önce yapmaktan çekindiğiniz bir konuya, işe el atabilirsiniz. Sosyal çevrenizden göreceğiniz destekler umut aşılayabilir.

İKİZLER

Güneş tutulması sizi yakın aile çevrenizden biraz daha alıp, uzaklaştırıp, daha sosyal ve evrensel enerjilere açık ve yakın kılabilir. Başkalarını ve hatta tanımadıklarınızı bile daha çok düşünüp, onlar için çalışıp, onlara faydalı olmak ve iyilikler yapmak arzusunda olabilirsiniz. Bunun karşılığını da hayatınızda hiç beklemediğiniz hoş ve güzel sürprizler şeklinde alabilirsiniz.

YENGEÇ

Bu Güneş tutulması umutlarınızı yeniden yeşertebilir. Uzaklardan kısmetli gelişmeler yol ve yolculukların, yeni keşif ve maceraların kapısını aralarken artık farkınızı gösterme zamanı. Tutulmayla birlikte kendinizi yepyeni sosyal çevrelerde bulabilirsiniz.

ASLAN

Güneş tutulması iş ve kariyeriniz açısından önemli etki ve gelişmeleri beraberinde getirebilir. Ani gelişen durumlar, olaylar sizi bambaşka bir konuma ve statüye kavuşturabilir. Ortak iş ve girişimlerden kısmetler doğabilir.

BAŞAK

Güneş tutulmasıyla çok okuyabilir, çok öğrenebilir, kendinizi pek çok yönden geliştirebileceğiniz fırsatlar yakalayabilir, eğitim imkanlarınızı değerlendirebilirsiniz. Tutulmayla birlikte artık yeni keşif ve maceralara açık olabilirsiniz. Eşinizden tam destek görebilirsiniz.

TERAZİ

Boğa burcunda gerçekleşen Güneş tutulması eşinizin, ortağınızın işlerinde yeni, sürpriz, ani gelişmeleri beraberinde getirebilir. Gündelik yaşamınızın rahatlamasıyla hayatınızda aradığınız dönüşümü yakalayabilirsiniz. Sürpriz çalışma imkanları doğabilir.

AKREP

Karşıt burcunuz Boğa’da meydana gelen Güneş tutulmasında ilişkilerinizle ilgili somut ve kararlı adımlar atabilir, ilişkilerinizde denge ve uyuma yönelik göstereceğiniz çaba ve uyumun karşılığını çok daha fazla alabilirsiniz. Bu tutulma, bir ilişkiniz yoksa hayatınıza yeni birini getirebilir, mevcut ilişkinizi ise farklı bir seviyeye çıkarabilirsiniz.

YAY

Sağlığınızla, beslenmenizle ilgilenmek zorundasınız ve bu konuda somut adımlar atabilirsiniz. Bir süredir beklettiğiniz veya çeşitli nedenlerden özen gösteremediğiniz irili ufaklı konu ve detaylarla uğraşabilirsiniz. Yoğun bir dönemin ardından hem kendinizi, hem çevrenizi toparlayabileceğiniz, iyileştirebileceğiniz bir süreç sizi bekliyor.

OĞLAK

Sevdikleriniz, aşkınız, çocuklarınızla ilgili konularda hassassınız ve onlar için her türlü emek ve fedakarlıktan kaçınmayarak gereken ne varsa yapmaya hazırsınız. Yaratıcılığınızı, yeteneklerinizi kullanabilirsiniz. Yakın çevrenizden destek görebilirsiniz.

KOVA

Bu Güneş tutulmasıyla evinizi düzenleyip organize edebilir, ailenizle daha çok ilgilenebilir, daha yapıcı ve somut adımlar atabilirsiniz. Maddi konularda yaptıklarınızın karşılığını görebilir ve bunu da ailenizle paylaşmak isteyebilirsiniz.

BALIK

Bu tutulma yakın çevrenizde önemli değişimlere işaret edebilir. Eğitim alanında önemli ve hızlı başlangıçları beraberinde getirebilir. Pozitif ve iyimser bakış açınız sayesinde yakınlarınızla, iş arkadaşlarınız ve komşularınızla, kardeşlerinizle daha sık görüşebilir, aranızda çoğu iletişimden kaynaklanan ve muhtemelen zihinde büyüyen problemleri çözebilirsiniz.