Burçlar arasındaki uyum nasıl olmalı? İşte burçlar arası aşk, evlilik uyumu...

Burçlar arasındaki uyum nasıl olmalı? Astrolog Pınar Atmaca'nın burçlara göre aşkta, sevdiğinizde aradıklarınızı ve birlikte uyumunuzu gösteren yazısını aşağıda bulabilirsiniz...

Burç uyumu ilişkilerin önemli bir unsuru. Burçlar; aşk, evlilik, aile, eğitim, kariyer, para, arkadaşlık gibi bir çok ilişkide doğrudan etkili oluyor. Hangi burç aşkı nasıl yaşıyor? Hangi burçla daha iyi anlaşabileceğinizi ve iyi bir ilişki kurabileceğinizi bilmek istiyorsanız Astrolog Pınar Atmaca'nın yazısına göz atabilirsiniz..

BURÇ UYUMU HESAPLAMA

 •  KOÇ BURCU HANGİ BURÇLA UYUMLU?

Koç burcuysanız gösterişli aşkların insanısınız. Sevgiliniz aşkını abartarak gösterebilmeli, yalnızca sizi sevmeli ve bu aşka sadık kalmalı. Aşkta kendinizi kral veya kraliçe olarak hissetmek isteyebilirsiniz. Bu durumda sevgilinizde bir kral veya kraliçe asaletinde olmalı. Sizi pahalı ve şık hediyelerle olduğu kadar romantik sözlerle ve her şeyden önce cömert yüreğiyle şımartmalı ve yüceltmeli. Duruşuyla, tavrıyla ve asaletiyle etrafınızda hayranlık uyandıran bir sevgili olmalı. Aslan ve Yay burçları aşkta en çok anlaştığınız burçlar olabilir. Uzun süreli bir birliktelik için ise tercihiniz bir Terazi burcu olabilir.

 • BOĞA BURCU HANGİ BURÇLA UYUMLU?

Aşk sizin için emek demek. Aşık olduğunuz kişi için her şeyi yapmaya ve gereken hizmeti sunmaya hazır hissedebilirsiniz kendinizi. Ancak karşınızdaki kişiden de aynı emeği ve ilgiyi bekleyebilirsiniz. Hayatın pek çok alanında umursamasanız da konu aşk olduğunda karşınızdaki kişiden her türlü becerikliliği, pratik zekayı, özveriyi bekleyebilirsiniz. Aşık olduğunuz insan aynı zamanda hayatınızı kolaylaştıran ve sizi rahat ettiren kişi olmalı. Bu özelliklere en uygun burç ise Başak burcu, ikinci sırada ise Oğlak olabilir. Uzun süreli bir birliktelik için ise aradığınız kişi bir Akrep burcu olabilir.

 • İKİZLER BURCU HANGİ BURÇLA UYUMLU?

Uyumlu bir beraberlik, denge, ahenk, entelektüel sohbetler, karşılıklı konuşma, paylaşma, bir tencerede iki tıkırdama, aşktan beklentilerinizi özetleyebilir. Karşınızdaki kişide kibarlık, zarafet arayabilirsiniz. Sizi dinlemeli, sakin ve dengeli, uyumlu ve kibar olmalı. Burcunuzun hareketliliğini, zaman zaman sıkılganlığını ve huzursuzluğunu aşık olduğunuz kişi dengeleyebilmeli. Bu özellikleri bir Terazi burcunda bulabilirsiniz. Bir Kova burcuyla da aşkta zorlanmayabilirsiniz. Uzun vadeli bir ilişki de ise aradığınız daha geniş ve uçsuz bucaksız ufuklar, keşif ve macera vaat eden bir Yay olabilir.

 • YENGEÇ BURCU HANGİ BURÇLA UYUMLU?

Tutku ve heyecan sakin görünümlü burcunuza tezat gibi görünse de aşkta aradığınız tam da bu. Grilerin insanı olamazsınız, dibi görebilmeli, en yükseğe çıkabilmelisiniz sevgilinizle birlikte. Bunu da en rahat gerektiğinde her şeyi yakıp yıkabilecek bir Akrep’te bulabilirsiniz. Mükemmel bir aşk arayışınız olabilir. Sevgilinizin de aynı ölçüde kusursuzluk peşinde olmasını isteyebilirsiniz. Ayrıca bu uğurda her şeyi yapabilecek kadar gözü kara ve çalışkan da olmalı. Söz konusu olan daha uzun bir birliktelik veya evlilik olduğunda ise daha fazla istikrar arayışınız olabilir, bunu da bir Oğlak burcu sağlayabilir.

 • ASLAN BURCU HANGİ BURÇLA UYUMLU?

Doğuştan gönüllerin kralı veya kraliçesi bir burç olarak aşktan beklentilerinizle gerçekten yüzleştiniz mi? Eğer yapmadıysanız işte size astrolojik birkaç ipucu. Bir Aslan burcu olarak karşınızdaki kişi her anlamda uçsuz bucaksız, sınırsız hatta zaman zaman çılgın ve pervasız olmalı. Aşk uğruna hiçbir keşif ve maceradan kaçınmamalı. Seyahatlere, yolculuklara tutkun olmalı. Sizi yerinizden kaldıracak kadar enerjik hatta atletik ve sporcu özellikleri de taşımalı. Bu özellikleri taşıyan Yay burcu ideal aşkınız olabilir. Uzun vadeli bir birliktelikte ise aradığınız sosyal, arkadaş canlısı ve dost biri olabilir ve bunu bir Kova burcu sağlayabilir.

 • BAŞAK BURCU HANGİ BURÇLA UYUMLU?

Gerektiğinde farkında olarak ya da olmayarak kılı kırk yaran burcunuz için aşktan beklentiler de yüksektir diye tahmin ediliyor olabilir. Gerçekten de öyle, zira sizin hedefinizi zodyağın en tepedeki, zirvedeki burcu Oğlak temsil ediyor. Nasıl diye soracak olursanız, hemen özetleyelim, bir Oğlak burcunun sabrıyla, kararlılığıyla, iradesi ve metanetiyle yaklaşmalı size. Uzun vadeli planlar yapmalı, size nasıl yaklaşacağını, nasıl davranacağına en ince noktasına kadar ölçüp biçebilmeli. Oğlak’ın ardından bu çerçevede en iyi anlaşabileceğiniz burç Boğa olabilir. Uzun süreli bir birliktelik için ise tercihiniz size zaman içinde her şeyini feda edebilecek bir Balık burcu olabilir.

 • TERAZİ HANGİ BURÇLA UYUMLU?

Aşkta farklılık, orijinallik hatta zaman zaman marjinallik beklentileriniz olabilir. Sakin ve uyumlu mizacınızı belki de dengelemek için sıradanlık ölçütlerini kırmak isteyebilirsiniz konu yüreğiniz ve aşk olduğunda. Bir hava burcu olarak burcunuzun yıldızı Venüs’ün akıl ve mantık tarafını da temsil ediyorsunuz. Sevdiğiniz kişi zeki ve hatta ortalama zekânın çok çok üstünde olmalı, ki söylemek istediklerinizi, konuştuklarınızı hemen anlayarak size karşılık verebilsin ve sizinle uyumlanabilsin. Bu noktada Kova burcu aşkta en iyi anlaştığınız burç olabilir. İkinci sırada yine bu burca benzeyen bir diğer hava burcu İkizler olabilir. Uzun vadeli bir birliktelik için ise sizi alıp götüren lider eş beklentinizi bir Koç burcu karşılayabilir.

 • AKREP BURCU HANGİ BURÇLA UYUMLU?

Aşkta fedakârlık beklentiniz çok yüksek, siz çünkü aşık olduğunuz ve sevdiğiniz kişi için her şeyi yapmaya çoktan açık ve razı birisiniz. Aşk sınır tanımamalı, engin bir deniz hatta bir okyanus olmalı, ucu bucağı da hiç belli olmamalı. Bu sınırsız okyanus elbette ancak bolca özveri ve kendini feda etmekle gerçekleşebilecek bir ülkü ve ideal olabilir. Aşkınızı ideal olmasa bile idealize edebilecek bir yapıya sahipsiniz ve bunun için fedakârlık ne kelime, varınızı yoğunuzu verebilirsiniz. Birinci sırada Balık ve ardından bir Yengeç bu düşüncelerinizi en iyi anlayan, sizinle aşkta en uyumlanan burçlar olabilir. Uzun bir birliktelikte ise sadakat beklentinizi bir Boğa karşılayabilir.

 • YAY BURCU HANGİ BURÇLA UYUMLU?

Zodyağın en neşeli, açık, paylaşımcı, kâşif, maceracı ve hatta çılgın burcu olabilirsiniz. Yerinizde hiç duramayan yapınız sizi bir yerden diğerine sürüklerken dünya size dar geliyor olabilir. Aşkta ise bu yapınıza en fazla uyumlanan burç bir Koç olabilir. Lider yapısıyla sizi alıp götürebilir, çılgınlığınıza uyum sağlayabilir, birlikte ortalığı yakabilen bir ateşe dönüşebilirsiniz. Aşkta bir diğer iyi anlaştığınız burç da biraz daha oturaklı olabilmenizi sağlayacak bir Aslan olabilir, böylece dengeyi yakalayabilirsiniz. Uzun vadeli bir birliktelikte ise sizin bu hareketliliğinize her daim uyum sağlayacak bir İkizler burcu ideal eşiniz olabilir.

 • OĞLAK BURCU HANGİ BURÇLA UYUMLU?

Toprak grubunun iş insanı, sorumluluk ve görev odaklı burcu için hayatınız belki de gereğinden fazla sınırlarla dolmuş olabilir. Bunları fark etmeseniz de bu sınırlar yaşamınızın her alanında daraltıcı etki yaratıyor olabilir. Oysa bilinçaltınızda özgür, macera ruhlu bir insansınız ve rahat etmek, yaşamın güzelliklerini tatmak ve her şeyden öte de keyif almak istiyorsunuz. Zira gerçek dünyada bunu tek başına yapmanız zor olabilir. Öyleyse bir ideal aşk keyfi her şeyden öte tutan bir Boğa neden olmasın? Üstelik istikrarlı, planlı yaklaşımlarınızı destekleyen sabrı, azmi, durağanlığı da gösterebilir. İşle gerilmiş dünyanızda tensel yaklaşımıyla size huzur ve mutluluk verebilir. İkinci sırada ise her şeyi incelikle düşünerek size uyum sağlayacak bir Başak olabilir. Uzun vadeli bir birliktelik için size aradığınız huzurlu yuvayı sağlayacak bir Yengeç burcu ideal eşiniz neden olmasın.

 • KOVA BURCU HANGİ BURÇLA UYUMLU?

Zodyağın sıra dışı burcu, gelecek zamanların insanısınız. Düşündüğünüz veya inandığınız hiçbir şey bu zamana ait olmayabilir. Teknolojiye yatkınlığınızla, yenilikçi yönlerinizle aradığınız aşk elbette zeki biri olmalı. Ayrıca esnek, kolayca uyum sağlayabilen, değişen şartlarla kendini geliştirecek kadar yerinde duramayan akıllı bir kişi olmalı. Arkadaşlarınız ve sosyal çevreniz olmadan yaşayamayacak biri olabilirsiniz. Dolayısıyla aşkınız dost ve arkadaş canlısı, konuşmaya ve sohbetlere açık, gezmekten, yolculuklardan keyif alan biri de olmalı. Bu özellikleri en çok taşıyan burç olarak İkizler burcu sizi aşkta en iyi tamamlayan burç olabilir. Ardından bir Terazi burcu aşkta aradığınız denge ve uyumu sağlayabilir. Uzun vadeli bir birliktelikte ise Aslan burcunu tercih edebilirsiniz, zira göstermeye zamanınız kalmayan tüm o sıradışı ve parlak yönlerinizi Aslan burcu yeterince gösterecektir.

 • BALIK BURCU HANGİ BURÇLA UYUMLU?

Zodyağın en son burcu olarak sizden önce gelen on bir burcun tüm özelliklerine vakıf bir burçsunuz, bu yönden adeta engin bir deniz veya okyanus misali olabilirsiniz. Aşkta aradığınız ise sizi sarıp sarmalayarak sınırlarınızı belirleyen bir Yengeç olabilir. Onunla duygusal uyumu yakalarken şefkat, merhamet duygularını da aradığınız sıcaklıkla paylaşabilirsiniz. Birlikte bir deniz ve okyanusu birleştirebilir, su gibi akabilirsiniz. İkinci sırada ise yine su elementinden bir Akrep size aradığınız tutku dolu sevgiyi derinlikli bir şekilde getirebilir. Sizdeki sınırsız sular, akrebin gizemli derinlikleriyle birleştiğinde yine akıllara durgunluk veren bir aşka imza atabilirsiniz. Uzun vadede ise sizi düzenli bir şekilde derleyip toparlayabilecek bir Başak’tan yana olabilirsiniz.