HANGİ BURÇ NASIL İLAN-I AŞK EDER?

Venüs retrosu sürerken İkizler burcundaki yeni ayla birlikte aşklar ilginç ve karmaşık bir hal alabilir ve anlaşılması zorlaşabilir.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 22 Mayıs 2020
HANGİ BURÇ NASIL İLAN-I AŞK EDER?

Venüs retrosu aşk ve ilişkilerde iyice kafaları karıştırmışken burçların aşka bakışını mercek altına alıyoruz.

Koç

Zodyağın belki de en girişken, atak, cesur burcu Koç için aşkını belli etmek aslında hiç de zor değildir. Ancak bu burcun sezgi ve duyguların önem taşıdığını belli etmese de kendi içinde çok dağıldığını belirtelim. Bir Koç’tan hoşlanıyorsanız onu işte bu en dağınık noktasından yakalamalısınız. Şiirler, şarkılar, evet yanlış duymadınız, pekâlâ işe yarayabilir. Aksi halde size hiç insiyatif bırakmadan bildiğini okumaya devam edecektir.

Boğa

Keyfine, rahatına, huzura düşkün Boğa burcu ilk bakışta aşkı çok önemsemeyen, pek de umurunda olmayan bir duruş çizmesi şaşırtıcı değildir. Oysa tam tersine aşkta oldukça seçici, mükemmeliyetçi bir o kadar da eleştirel olabilir. Peki Boğa burcunu nereden yakalamalısınız. Aslında sorunun cevabı basit. Hiç göstermediği lider, yönetici, komutan tarafına seslenip insiyatifi ona bırakmaya ne dersiniz?

İkizler

Hava elementinin sözleri ve düşünceleriyle oldukça çekici olabilen gizemli bir cazibe sergileyen bu burcu aşkta denge, uyum, ahenk ve eşitliğe inanır. Kolay sıkılan, hep yenilik gençlik arayan bu burcu yakalamak kolay olmasa gerek. Ama işte size bir ipucu. Bir İkizler burcunun kalbine giden yol ona vereceğiniz güven duygusundan geçebilir. Huzur ve konfora olan ihtiyacıyla aşkını belli eder.

Yengeç

Zodyağın en derin burçlarından birine geldi sıra. Yengeç burcu tutkulu aşkların insanıdır. Onlar için aşkta griler yoktur, ya siyahtır ya beyaz. Size ya benimsin ya da yoksun diye yaklaşması sizi hiç şaşırtmamalı. Bu elbette biraz delice gelebilir. Ancak onların çok zeki, akıllı, pratik ve becerikli oldukları aklınızdan çıkmamalı. Duygusallıklarının ardında belki de hiç sergilemedikleri bu zekâ onları yakalamanın en doğru yolu olabilir.

Aslan

Gösterişli, dikkat çekici Aslan’lar içlerinde oldukça duygusal, derin olabilir. Gür yeleleri altında bu duygusallığı görmek zordur sadece. Zira sesleri yüksektir, görünümleri albenilidir ancak duygusallık, derinlik, hisler, hassasiyetler onların gönüllerini fethedebilir. Aşk konusunda oldukça rekabetçi, iddialı olabildiklerini unutmayın ama bu rekabete bir çocuk oyunu gibi saf ve temiz yaklaşabilirler.

Başak

Merkür yönetimindeki bu burç için akıl, mantık, zekâ aşkta da ön planda olabilir. Neden olmasın, aşk akılla da yaşanabilir. Bu nedenledir ki Başak’lar aşkı en mühim projeleri olarak görebilirler, adım adım ilerlenen, ince ince düşünülen. Sürprizlerden, kontrol dışı plansızlıktan haz etmeyebilir, aşırı titiz olabilir. En iyisi siz tüm bu işleri ona bırakın, siz ona bir kral veya kraliçe gibi davranın, size sunabileceklerini hayal bile edemeyebilirsiniz.

Terazi

Aşkın gezegeni Venüs yönetimindeki bir burcun aşkını belli etmesi aslında hiç de anlaşılmaz değildir. Ama gizli bir mükemmeliyetçi olan Terazi bunun için oldukça sıra dışı yollara başvurarak sizi epeyce şaşırtabilir. Sonuçta ahenkli bir uyum, denge ve eşitlik, mutlu bir birliktelik ve ortaklık için dünyaya gelmiş olduğunu unutmayın. Aklınızın ucuna bile gelmeyen bir aşk ve ilişkiyle karşılaşabilirsiniz.

Akrep

Zodyağın bu gizemli, sırlarla dolu ve bu nedenle de biraz da karanlık görünebilen burcu için gerçek bir ilişki ruhsal boyutta yaşanan olabilir. Bilinçaltında, ruhunun engin derinliklerinde taşır Akrep burcu aşkını ve ilişkisini. Hal böyle olunca nasıl anlayacağız derseniz kendinizi akışa bırakmayı, vazgeçmeyi bilmek veya öğrenmek en doğru yol ve yöntem olabilir. Sürprizlerle ve hatta mucizelerle karşılaşabilirsiniz.

Yay

Hayata keşfetmek duygusuyla macera ateşiyle gelmiş Yay burçları aşkta oldukça iddialı, rekabetçi olabilir. Sevginizi, aşkınızı kazanmak için gereken savaş ve mücadeleye de hazırdır, hemen insiyatif alır. Ancak bu savaşı kazandığında bir sonrakine geçmek isteyebilir. Zira rekabet, iddia bitmiştir. Dolayısıyla aşkını gayet açık şekilde ifade eden Yay burcunun hırslarına oynamalı ve siz de tutkuyu, mücadeleyi elden bırakmamalısınız.

Oğlak

İş, sorumluluk, program, düzen, organizasyon insanı Oğlak burçları için disiplin, kurallar, otorite ve yükümlülükler önemli gibi görünebilir. Oysa görüntüye aldanmamak lazım, Oğlak burcu tüm bu görünümünün aksine gerçek bir maceraperest olabilir. Geniş ufuklar, keşif duygusu yabancı sevgilileri, yollarda, uzaklarda tanışılan aşkları bile akla getirebilir. Ve her konuda sınırlara uyan Oğlak, aşkta tam aksine oldukça gönlübol davranabilir.

Kova

Zodyağın bu en çılgın, sıra dışı, marjinal, çağ ve çığır ötesi burcu aşkta akla ve zekaya önem verir. Pratiklikten, esneklikten, hafiflikten ve hatta yüzeysellikten hoşlanır. Aşk onun için konuşmak, sohbet muhabbet etmek ve hatta dedikodu yapmaktır. Kalbini fethetmek ise pek kolay olmayabilir. Bu konuda aşkın gereken, bilinen tüm kurallarının, şartlarının, sorumluluklarının yerine getirilmesini isteyebilir.

Balık

Burçlar kuşağının kendinden önce gelen tüm burçlarının özelliklerini taşıyan en dolu burcu olarak Balık, aşkta oldukça sevecen, koruyucu, kollayıcı, şefkatli, merhametli, yumuşacık olabilir. Aslında her şekle girebilir, aklınıza hiç gelmeyen değişik, tuhaf, sıra dışı olanlara bile. Dolayısıyla bir Balık burcunun kalbine giden yol farklılıktan, sıra dışılıktan geçmekte olabilir ve bu aşkta da garip görünen davranışlarla kendini eleverebilir.

Günlük burç yorumları için tıklayın.

Tarot falına ne dersiniz?

Burcunuza göre hangi dövme size uygun?

Burcunuz saç modelinize karar vermenizde etkili olabilir!


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.