HAZİRAN ASTROLOJİSİ: GÜNEŞ TUTULMASI GENEL İKLİMİ BELİRLİYOR

Yılın ilk güneş tutulması İkizler burcunda gerçekleşiyor. Haziran, tutulma kadar retro gezegenlerle de dikkat çekici.

Haziran ayında değişken burçlardaki hareketlilik Güneş tutulmasıyla tepe noktaya ulaşıyor. Zira tutulma bir değişken burç olan İkizler’de gerçekleşirken açılarını yine İkizler burcundaki Merkür ve bir başka değişken burç olan Neptün ile kuruyor. Merkür’ün tutulmada retro oluşu akılları, zihinleri epeyce karıştırırken doğru düşünmek zor olabilir, baş ağrıları artabilir. Neptün ise tutulmaya zorlayıcı bir açı kuruyor. Bu açı yanılgıları, aldanmaları beraberinde getirebilir. Bu kadar değişken etki altında hızla değişen duygularımıza duygular eşlik edecek gibi görünüyor. Zira ayın hemen başında Venüs Yengeç burcuna ilerlemiş olacak ve ilişkilere yoğun bir duygusallık, şefkat ve merhamet getirecek. Halihazırda Balık burcunda olan Jüpiter ile de son derece uyumlu bir birliktelik sergileyerek hisleri, sezgileri, algıları zaten karışık düşüncelerin yanına koyuverecek. İşte bu iklimde gerçekleşen tutulmadan karmaşık düşünceler ve yoğun bir duygusallık bekleyebiliriz. Bir ağlayıp bir gülebilir, doğruları bulmakta zorlanabilir, düşüncelerimizi sıraya koymakta güçlük yaşayabilir, kendimizi ifade ederken sıkıntı yaşayabiliriz. Her tutulma yepyeni başlangıçlara işaret ederken bu tutulma okuma, yazma ve eğitim konularında yeni kapılar açabilir, yeni anlayışlar, yöntemler getirebilir. Yeni bilgiler ve haberler gündemde olabilir.

Tutulmanın hemen ardından 12 Haziran’da Mars Aslan burcuna ilerliyor. Önümüzdeki bir buçuk aylık süreçte Mars egoları, benlik algımızı bir miktar yaralayabilir. Bu dönemde ego çatışmalarına dikkat etmemiz gerekebilir. Yaratıcılığın, estetik ve sanatın yüksek olduğu işler yapıyorsak bu konularda zorlanabiliriz.  

Son olarak Haziran ayı Retrolarla da dikkat çekici. Merkür retrosu 23 Haziran’a dek devam ederken iletişim, haberleşme ve yolculuklarda aksaklıkları beraberinde getirebilir. Satürn retrosu ay boyunca sürerken görev ve sorumlulukların ağırlaşmasına, işlerin karışıp yavaşlamasına neden olabilir. 20 Haziran’da başlayan Jüpiter retrosu tuhaf ve abartılı durumları beraberinde getirebilir. 25 Haziran’da başlayan Neptün retrosu ise meditasyona, ruhsal, spiritüel, metafizik, mistik konulara ilgiyi arttırabilir.

Burcunuzun aylık yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.