İKİZLER BURCUNDA AY TUTULMASI: SEZGİLERİMİZ SAYESİNDE ÇOK ŞEY ÖĞRENEBİLİRİZ

30 Kasım’da İkizler burcunda önemli bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Bu Ay tutulmasında duyu ve algılarımız açılırken bilgiler çok daha kolay akabilir ve öğrenmek kolaylaşabilir.

30 Kasım öğle saatlerinde karşı karşıya gelen Güneş ve Ay bir dolunay meydana getiriyor. Ancak bu dolunayda Ay, Dünya’nın gölgesine girdiğinden bir Ay tutulması gerçekleşiyor. 2020’yi bir Ay tutulmasıyla karşılamıştık. Yengeç burcunda gerçekleşmiş olan bu Ay tutulması insanlara, insanlığa dikkat çekmişti. Astrolojide Yengeç insanları ve halkları temsil eder. 2020’nin son Ay tutulması ise İkizler burcunda gerçekleşecek. Şimdi bu kez konumuz bilgi, iletişim ve haberleşme olacak gibi görünüyor.

Astroloji meraklıları hatırlayacaktır, geçtiğimiz yılı Oğlak burcunda Güneş tutulmasıyla kapatmıştık. 2020 boyunca Oğlak burcunun etkilerini güçlü bir biçimde hissettik. Bunda elbette Satürn ve Jüpiter’in de bu burçta seyretmesi oldukça destekleyici oldu. Bu burcun etkileri maddi konuları, gerçekçi, realist yaklaşımı, kuralları ve sıkı bir disiplin gereğini ciddiyetle öne çıkardı. 2020’nin son Güneş tutulmasını ise 14 Aralık’ta Yay’da yaşayacağız. Bu tutulmayla görünen o ki tüm bu güçlü Oğlak tecrübesinden edindiğimiz bilgeliği kullanmaya, paylaşmaya ve hayata geçirmeye çalışacağız. Ancak Yay tutulmasıyla başlayacak yeni dönemde Jüpiter ve Satürn Yay’da değil, Kova’da. Dolayısıyla durum biraz daha farklı olacak, bir bilgelik yolu var evet ama yanında onu destekleyen farklı bakış açıları, görüşler, düşünceler ve bunların yenilikçi ve modern izdüşümleri ve bolca teknoloji olacak gibi görünüyor.

Yazımızın başlığında olduğu gibi İkizler Ay tutulmasında çok şey öğrenebiliriz. Yeter ki algılarımızı açık tutalım ve sezgilerimize de kulak verelim. Ay tutulması haritasında Kova burcunun yükselmesi farklı ve yenilikçi bakış açısına dikkat çekerken, Oğlak’ta seyretmeyi sürdüren Satürn, Plüton, Jüpiter üçlüsünün artık biraz daha geri planda kaldığını görüyoruz. Satürn ve Jüpiter Aralık’ta bu burçtan zaten çıkacaklar, bu onun bir ışığı gibi görülebilir. Venüs ve Merkür ise derin bir merakla sorgulayan burç Akrep’te, gerek ilişkilerde gerek iletişimde merakımızın ağır basacağı aşikâr görünmekte.

Burcunuza göre Ay tutulmasının etkilerine gelecek olursak:

KOÇ
Bu tutulmada eğitim konularına odaklanabilir, öğrenmenin, bilgi edinmenin aslında çok da mesele olmadığının farkına varabilirsiniz. Okumaya merak salabilir, kitapları elinizin altından eksik etmeyebilirsiniz. Öğrenci Koç’ların çok işine yarayacak bir tutulma olabilir.

BOĞA
Bu tutulma maddiyat ve para konularına ilginizi daha da çok çekebilir. Sahip olduklarınızı, kaynaklarınızı, varlıklarınızı nasıl daha iyi değerlendirebileceğinizle ilgili düşünceler geliştirirken okuduklarınızdan, dinlediklerinizden bu konuda çok şey öğrenebilirsiniz.

İKİZLER
Burcunuzda gerçekleşen tutulma yeni farkındalıkların kapısını aralarken bilinçaltınızdaki uyanışlar sizi farklı noktalara götürebilir. Bu dönemde en çok hoşlandığınız derinlemesine sorgulamak ve merak duygunuz çok yüksek, bundan yararlanmalısınız.

YENGEÇ
Bu dönemde gündeminizi geri planda, sizin dışınızda gelişen pek çok olay belirlerken bu Ay tutulması artık bu duruma bir şekilde alışmanız ve kendinizi adapte etmeniz gerekliliğine dikkat çekiyor. Bu farkındalıkla bazı kararların zamanı gelmiş olabilir.

ASLAN
Tutulma sosyal çevrenize dikkat çekiyor. Belki de artık kendi derin ve ruhsal kabuğunuzdan çıkıp elinizdeki imkânlarla azıcık sosyalleşme ve dostlarınızın, arkadaşlarınızın fikirlerinden beslenme zamanıdır. Sezgilerinize kulak vermelisiniz.

BAŞAK
2020’nin ağır toprak enerjileri yavaş yavaş dağılmaya yüz tutarken bu Ay tutulması size hedeflerinizi, planlarınızı, yapacaklarınızı hatırlatabilir. Artık “hava” zamanı başlıyor, iletişime, bilgilenmeye, öğrenmeye yer açmalı ve bunun getirebileceği nefesi hissetmeye başlamalısınız.

AKREP
İkizler burcundaki Ay tutulması ortak maddi konulara dikkatinizi çekebilir. Bazı iş ve yatırım kararlarını gündeme getirebilir. Parlak fikir ve yaklaşımlarınızla iş hayatınızda dikkat çekici olabilirsiniz. Paylaşımların maddi boyutu noktasında daha duyarlı ve hassas davranabilirsiniz.

TERAZİ
Bu Ay tutulması sizi ağırlıkların, sorumlulukların, dertlerin altından bir nebze de olsa çekip çıkarabilir. Tanıdığınız, tanımadığınız pek çok kişiye açılabilir, onlarla bağlantı halinde olabilir, paylaşmanın tadını hissedebilir, henüz bir şey yapamasanız da yapabileceğinizin farkındalığına varabilirsiniz.

YAY
Karşıt burcunuzda gerçekleşen Ay tutulması ilişkilerinize adeta ışık tutuyor. Bu tutulmada karşınızdaki kişi hakkında bazı bilgileri ya da gerçekleri öğrenebilir ya da zaten öğrenip bildiklerinizin farkına varabilirsiniz. Manevi arayışlarınızın arttığı bu dönem karşınıza bu yönde iletişim kuracağınız kişileri çıkarabilir.

OĞLAK
Ay tutulması gündelik yaşamınıza ve çalışma ortamınıza dikkat çekiyor. Daha önce farkına varamadığınız detayları önünüze çıkaran ve sizi bazı bilgilerle aydınlatan bir tutulma olabilir. Bunun için etrafınızdakilerle biraz iletişim ve haberleşme halinde olmak bile yeterli gelecektir.

KOVA
Ay tutulması yeni bir aşkın habercisi niteliğinde olabilir. İsteklerinizin, heves ve beklentilerinizin farkında olabilirsiniz. Egonuzu güçlü bir şekilde hissedebilirsiniz. Size sizi gösteren bu tutulma bir ayna vazifesi görebilir, yeteneklerinizin farkına varmanızı sağlayabilir.

BALIK
Ay tutulması ev ve aileye ilişkin konu ve durumlara ışık tutabilir. Ailenizde size ihtiyacı olan bir kişi ortaya çıkabilir, daha önce bilmediğiniz bir konuda size açılabilir, siz de tecrübelerinizle onu bilgilendirmeye ve ona yol göstermeye çalışabilirsiniz.