İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY: AYNI ANDA HER ŞEYE YETİŞEBİLİR MİYİZ?

23 Kasım’da İkizler burcunda bir dolunay meydana geliyor. Bu dolunayda zihinsel ve fiziksel becerilerimizi fark edebilir, atikliğimizi, çevikliğimizi sorgulayabiliriz.

Merkür ve Jüpiter’in ardından Güneş’in de Yay burcuna ilerlemesiyle ateş enerjilerinin yükseldiği bir dönemdeyiz aynı anda yapmak istediğimiz pek çok şey var, hem de bir o kadar özgür ve bağımsız hareket etmek istiyoruz. İster istemez hem zihnimize hem de bedenimize fazlaca yük bindirebiliriz. Dolunay bu noktada biraz beklenmedik gelişmeleri, biraz da ani sürprizleri beraberinde getirerek, aceleyle pek çok işi halletmek zorunda kalmadan biraz geriye çekilip aslında nelere konsantre olmamız gerektiğini biz hatırlatarak farkındalık yaratabilir.

Güneş ve Ay’ın karşı karşıya geldiği her dolunay bir farkındalık zamanı. Daha henüz yeni Yay burcuna ilerlemiş olan Güneş, İkizler burcundaki Ay ile karşı karşıya geliyor. Gönlümüz coşmak, yeni heyecan ve maceralara atılmak isterken zihnimiz aslında dur diyor. Duygusal olarak mantıklı, sağduyulu düşünmeye ihtiyacımız var, yüreksel olarak da neredeyse uçmak istiyoruz. Her dolunayda olduğu gibi bu dolunay da bize dengeyi, ortayı hatırlatacak, bu kez sınırsız olmak ile mantıklı davranmak arasında. Bu dolunay sürecinde gerek iletişimde gerek içinde bulunduğumuz her türlü aktivitede irili ufaklı kazalara dikkat. Özellikle de sportif faaliyetler söz konusuysa bedene kulak vermeye özen göstermeliyiz. Ayrıca el becerileri gerektiren sözgelimi mutfakla ilgili uğraşlarda kesiklere biraz daha dikkat etmeliyiz.

Dolunay’ın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

Koç 

Yakın çevreniz, komşu ve kardeşlerinizle ilgili gelişmeler gündeminize gelebilir. Görüşme, ziyaretler ve bolca iletişim içinde görünmez aksaklık ve kazalara karşı uyanık kalmaya çalışmalısınız.

Boğa

Maddi ve parasal konularında farkındalıklar gündeme gelirken güven tazeleme ihtiyacında olabilirsiniz. Ortak harcamalar, giderler ve iş konuları zihinsel olarak yorucu olabilir.

İkizler

Burcunuzda meydana gelen dolunay ikili ilişkiler, evlilik ve ortaklık konularında farkındalıkları beraberinde getirebilir. Bakış açınızı koruma ihtiyacınızı karşı tarafın beklentileriyle dengelemelisiniz.   

  Yengeç

Gündelik yaşamınızın yoğunluğu bir yandan sizi memnun edip coştururken öte yandan kontrolünüz dışında olabilecekleri düşüneceğiniz bir dolunay sizi bekliyor. Sezgileriniz yol gösterici olabilir.

Aslan

Aşkla zihin arasında bırakan bir dolunay sizi bekliyor. Kalbiniz artık dışarıdan bile duyulabilecek bir coşku ve heyecanla atarken geleceğe yönelik fikirlerinize, umutlarınıza zarar gelmesin istiyorsunuz.

Başak

Retro Merkürün etkisi altında olduğunuz, olayların çokça kontrolünüz dışında aktığı bir dönemden geçiyorsunuz. Dolunayda hedef ve planlarınızı gözden geçirip, sorgulayabilirsiniz.

Terazi

Kafanızdan milyonlarca fikir ve düşünce geçerken, gündelik yaşamınızın pek rahat ve konforlu olmadığı bir dönemdesiniz. Sağlığınıza özen göstermeli, planlı ve düzenli hareket etmeye çalışmalısınız.

Akrep

Sahip olduklarınızı, biriktirdiklerinizi en iyi şekilde değerlendirme arzusuyla yanıp tutuşurken ortak maddi konular, iş konuları epeyce başınızı ağrıtıyor olabilir, psikolojik olarak beslenmeniz ve kendinizi güçlendirmeniz gerektiğini unutmayın.

Yay

Karşıt burcunuzda meydana gelen dolunay karşınızdaki kişiyi daha iyi tanıma ve anlama açısından bir ışık olabilir size. Onun ihtiyaçlarını, beklentilerini karşılayabilmek yine size yarayacaktır.

Oğlak

Uranüs’ün burç değiştirmesiyle çalkantılı bir dönemden geçiyorsunuz ve bu dönem müdahaleniz ve kontrolünüz dışı pek çok durumun içinde akışta kalabilmeyi öğrendiğiniz ve deneyimlediğiniz bir dönem. Dolunay bu deneyime ışık tutuyor.

Kova

Sosyal çevre ve dostluklar açısından oldukça kısmetli ve bereketli bir dönem sizi beklerken bu dolunay kalbinizin, ruhunuzun gerçek istek ve ihtiyaçlarını düşünmenizi sağlayabilir.

Balık

Burcunuzda ilerleyen Mars sizi aktif ve girişken kılarken oldukça enerjik bir dönemdesiniz. Dolunay bu süreçte evizin ve ailenizin ihtiyaçlarını ve ruhunuzun beslenme ihtiyacını size hatırlatan bir uyandırma zili olabilir.