İKİZLER BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI VE ETKİLERİ

10 Haziran 2021’de yılın ilk Güneş tutulması İkizler burcunda gerçekleşiyor. Tutulmanın yönetici gezegeni Merkür retro durumuyla aklımıza, zihnimize meydan okuyabilir.

Her Güneş tutulması etkileri daha güçlü olan yeni aylar olarak görebiliriz. Her yeni ay yeni başlangıçları beraberinde getirirken Güneş tutulması bu etkiyi daha güçlü kılıyor. Dolayısıyla önümüzdeki bir sonraki tutulmaya kadar geçecek olan yaklaşık altı aylık bu tutulmanın yansımalarını yaşayabiliriz.

Peki yılın bu ilk Güneş tutulması nasıl bir görünümde gerçekleşiyor?

Öncelikle Kuzey Ay düğümünün yanında gerçekleşen tutulmanın bu özelliğiyle biraz daha destekleyici ve pozitif olabileceğini söyleyebiliriz. Genel olarak kuzey yönlü tutulmalar bizi atacağımız yeni adımlarda ve yapacağımız yeni başlangıçlarda daha fazla destekler ve daha olumlu, rahat ve hazır koşullar yaratır.

Tutulma İkizler burcunda gerçekleştiğinden yakın çevremizde, komşu ve kardeş ilişkilerimizde yenilikler ve yeni atılım ve girişimler bekleyebiliriz. Kısa kısa yolculuklar, ziyaretler, görüşmeler yapılabilir. Ayrıca eğitim konularında yeni girişimler ve adımlarda bulunabiliriz. Yeni bilgiler edinip öğrenebiliriz. Hatta bu yazımız dahi İkizler burcunun özelliği olan bilgi ve merak kriterlerinde bir ders gibi görülebilir.

Gelelim tutulmanın açılarına. En önemli açı tutulmanın da yöneticisi olan Merkür ile. Hatırlayacağınız üzere bu dönemde Merkür retro durumda, dolayısıyla da bu retro yani geri hareket tutulmanın şartlarına da geçmiş etkiler, ağırlık ve yavaşlama getiriyor. Merkür bu dönemde bu tutulmayla aklı ve zihni bir miktar “tutuyor”.

Tutulmanın bir diğer açısı da dokunduğu her şeyi bulandıran, flulaştıran, karışık, karmaşık, tuhaf etkiler getiren Neptün’le. Neptün bu tutulmaya zorlayıcı bir kare açı kurarken his ve sezgilerle bağlantılı çokça karmaşık ve içinden çıkılması güç duygulara işaret edebilir.

Tutulma haritasında hava elementleri kadar güçlü sular var. Venüs Yengeç’te ilişkilere aşırı merhamet, anlayış, şefkat getirirken, halihazırda Balık burcunda olan Jüpiter ile de son derece uyumlu bir birliktelik sergileyerek duyguları zaten karmakarışık olmuş düşüncelerin yanına koyuverebilir. Mars’ın Yengeç burcundaki hali nazlı, kararsız ve biraz da mızmız etkiler getirebilir. Sonuç olarak eşikteki duygu ve düşüncelerle sınırlarımız kolay gevşeyebilir. Bir ağlayıp bir gülebilir, doğruları bulmakta zorlanabilir, düşüncelerimizi sıraya koymakta güçlük çekebilir, kendimizi ifade ederken sıkıntılar yaşayabiliriz.

Burcunuza göre tutulmanın etkilerine gelecek olursak:

KOÇ


Güneş tutulması komşularınızla ve yakın çevre ve dostlarınızla ilişkilerinizi etkileyebilir. Yeni arkadaşlar, komşular, dostlar kazandırabilir. Bu dönemde, zihinsel yorgunluğa karşı tedbirlerinizi almalısınız.

BOĞA


Güneş tutulması yeni bir iş, kazanç kapısı ya da sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirme fırsatı getirebilir. Merkür retrolu tutulma geçmişle bağlantılı konuları zihninize doldurduğunda bunları boşaltıp zihninizi temizlemeye zaman ayırmalısınız.

İKİZLER


Güneş tutulması burcunuzda gerçekleşiyor. Bu tutulma yaşamınıza yeni başlangıçlar katarken bu başlangıçlar yine geçmişle bağlantılı olabilir, köklerini, nedenlerini geçmişten alabilir. Eski konuları gündeme getirebilir.

YENGEÇ


Yılın ilk Güneş tutulması biraz kapalı kapılarınızın ardında gerçekleşiyor. Kontrol edemediğiniz ya da müdahalenizin olamadığı yeni durumlar ortaya çıkabilir. Akışta bırakmanız gerekenler ruhsal ve manevi yaşantınıza yeni boyutlar katabilir. Bu dönemde rüyalar oldukça etkili olabilir.

ASLAN


Güneş tutulması yeni dostlar, arkadaşlar ve yepyeni bir sosyal çevre getirebilir. Ancak bu dostluklar geçmişten ve yaşanmışlıklardan izler taşıyabilir. Ortak maddi konularda temkinli olmalısınız.

BAŞAK


Güneş tutulması yeni bir kariyere ya da yeni görev ve sorumluluklara işaret edebilir ancak geçmiş bağlantıları zihninizi çokça meşgul edebilir. İlişkilerde kafa karıştırıcı durumlar su yüzüne çıkabilir.

TERAZİ


Güneş tutulması uzaklarla yeni iletişim kapılarına, yeni keşif ve yolculuklara işaret edebilir ancak gerek ayrıntılar gerek geçmiş yaşanmışlıklar zihninizi çokça meşgul edebilir. Sağlıkla ilgili konularda ve gündelik rutinlerinizde gerçekçi olmalısınız.

AKREP


Güneş tutulması yeni bir iş, ortak girişim, yatırım, finansman gibi konulara, eşinizin veya ortağınızın işinde yeni adımlara işaret edebilir ve bunların geçmişle bağı, ilişkisi zihninizi çokça meşgul edebilir. Aşk konusunda ise gerçekçi olmalısınız.

YAY


Güneş tutulması ilişkinizde yeni bir döneme, yeni bir ilişkiye, evlilik ve ortaklık konularında yeni bir yaklaşıma işaret edebilir ancak geçmişle bağlantıları zihninizi çokça meşgul edebilir. Ev ve aile konularındaki fedakârlığınızı aşırıya götürmemeye dikkat.

OĞLAK


Güneş tutulması yepyeni bir çalışma ortamına, yeni bir rutin veya düzene işaret edebilir ancak detaylar oldukça yorucu olabilir, yavaş akan tempo da zorlayıcı olabilir. İletişimde yanlış anlamalara dikkat etmelisiniz.


KOVA


Güneş tutulması yeni bir aşka, heyecanla ve tutkuyla ilgilenebileceğiniz bir uğraşa ve sevdiklerinizle ilgili yeni gelişmelere işaret edebilir. Maddi konulara ise temkinli yaklaşmalısınız.

BALIK


Güneş tutulması yeni bir eve, düzene, yaşam alanına, dekorasyona, tadilatlara, taşınmaya işaret edebilir ancak tüm değişiklikler geçmişle bağlantılı olabilir, zihninizi çokça meşgul edebilir, sağlığınızı ihmal etmeyin.