KASIM ASTROLOJİSİ: RETROLARIN SON BULMASI VE AY TUTULMASI

Güneş’in Akrep burcunda ilerlediği Kasım ayı, İkizler burcunda bir Ay tutulmasıyla son buluyor.

Kasım ayı Akrep burcunun temaları olan metafizik, psişik, psikolojik konuları öne çıkarabilir. Merak duygumuz artabilir, derinlikli konular, gizler, sırlar ilgimizi daha çok çekebilir. Artan konsantrasyon gücümüz bizi iş ve parasal konulara daha fazla odaklayabilir. Bununla birlikte ortak maddi konular, vergi, miras konuları, paylaşımlar Kasım ayında daha fazla gündemde olabilir.

3 Kasım’da Merkür retrosunun son bulmasıyla iletişim hız kazanıyor. 11 Kasım’da Merkür'ün Akrep burcuna ilerlemesiyle itibaren ortak maddi konulara, ortak iş ve girişimlere kafaca daha da odaklı hale gelebiliriz. Düşünce yapımızda daha odaklı ve sorgulayıcı olabiliriz. Zihinsel odağımızda yüzeysel konular bu dönemde bizi tatmin etmeyebilir.

14 Kasım’da Mars retrosu son buluyor ve Mars güçlü olduğu Koç burcunda hız kazanıyor. Bu dönem kendimiz için daha mücadeleci olacağımız bir sürece işaret ediyor. 15 Kasım’daki yeni ay ise ortak bir yatırıma, girişime, işe işaret edebilir. Ortaklı bir işi beraberinde getirebilir.

21 Kasım’da Venüs’ün Akrep burcuna ilerlemesi aşk ve ilişkilerde yakıcı tutkuları beraberinde getirirken bu tarihten sonraki süreç ilişkiler açısından bir miktar yıpratıcı olabilir. Zira şüpheci, kuşkulu bir tavır içinde olabilir, karşı taraftan gördüklerimizden pek memnun olmayabilir, ilişkimizde ya da aşka yaklaşımınızda artık bir dönüşüm arayışında olabiliriz.

22 Kasım’da Güneş’in burç değiştirmesiyle birlikte uzaklarla, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular önem kazanıyor. Kasım ayı bir Ay tutulmasıyla son buluyor. İkizler burcunda gerçekleşen bu Ay tutulması düşünce şeklimize ışık tutuyor, eğitimle, bilgiyle, öğrenmeyle ilgili önemli farkındalıkları beraberinde getirebilir. Yakın çevremizle ilgili duyarlılıklar getirebilir.

Burcunuzun aylık yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.


Tarot falı meraklılarını böyle alalım!


Burç uyumunuzu biliyor musunuz?


Yükselen burcunuzu öğrenin!