KOÇ BURCU YILLIK YORUMU: 2020'DE KOÇ BURCUNU NELER BEKLİYOR?

Statü, itibar, kariyer ve iş yaşamı açısından Koç’lar kendilerini bambaşka bir şekilde konumlandıracak. 2020'de sıfırdan bir kariyer ve yaşam düzeni koç burcunu bekliyor.

Zodyağın lider, öncü, komutan burcu Koç için 2020 başka hiçbir yıla benzemiyor. Onları çok farklı şekilde görmeye hazır olsak iyi olur. Başkalarına oldukça zor görünebilecek bu süreç aksiyon ve insiyatif burcu olan Koç için bunu yapmak hiç zor değil.

10 Ocak’taki Ay tutulması Koç burcu için oldukça önemli. Zira bu inşa yolunda son bir kez arkalarına, ev ve ailelerine, geçmiş ve köklerine bakacak. Sonra ver elini yeni bir kariyer yolunda yapı taşlarını bir bir inşa etmek. 12 Ocak bu amaç doğrultusunda bazı önemli gelişmeleri beraberinde getirebilecek bir tarih. 14 Mayıs-13 Eylül, 11 Mayıs-29 Eylül Koç’ların bu kariyer adımlarında biraz daha yavaşladıkları ya da içinde bulundukları şartlar gereği yavaşlamak zorunda kaldıkları tarihler olabilir. 21 Haziran tarihli Güneş tutulması ev değişikliği, taşınma, yeni bir ev kurma açısından destekleyici ve oldukça da güçlü bir tutulma olabilir.

Eline aldığı bayrağı sonuna kadar götüren ve sonuç odaklı Koç burcu bu yıl Jüpiter’den bir hayat nasıl en baştan tasarlanıp inşa edilir dersi alacaklar adeta. Bu ders onların hayata daha güvenle tutulmaları ve kendilerinden bu yönde beklenen çıkışı beklenmedik bir şekilde yapmalarını sağlayabilir.

KOÇ BURCU: 2020'DE AŞK

Koç’lar bu yıl aşkta da ciddiyet, resmiyet, tarz, itibar, saygınlık arıyorlar. Bu kriterlerini yalnızca 21 Mart-1 Temmuz arasında biraz daha yumuşatıp arkadaşlığa, dostluğa biraz daha önem veriyor olabilirler. Venüs’ün burçlarında ilerlediği 7 Şubat-5 Mart arası aşk açısından en keyifli, en şanslı tarihler olabilir. Aşk yıldızının burcunuzu renklendirdiği ve son derece cazip, çekici kıldığı bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Bu yıl burcunuzun yıldızı Mars’ın geri gittiği tarihler var. 10 Eylül-14 Kasım arasında Mars burcunuzda geri giderken ilişkilerde atacağınız adımlara çok daha dikkat etmeniz gerekebilir, girişimleriniz ya beklediğiniz sonucu vermeyebilir ya da tahmin edemeyeceğiniz, öngöremeyeceğiniz şekillerde sonuçlanabilir. Bu yıl 13 Mayıs – 25 Haziran arasında bir Venüs retrosu yaşayacağız. Venüs, ilişkiler evinizi yönettiğinden bu tarihler eski eşleri, eski sevgilileri yaşamınıza bir anda geri getirebilir. Ne yapacağınıza sonuçta siz karar vereceksiniz ama bu retroyla geri gelen sevgililerin retro bitimiyle hayatınızdan çıkabileceğini unutmayın.

KOÇ BURCU: 2020'DE PARA

2020 sahip olduklarınızı kaynaklarınızı sıra dışı şekillerde değerlendirebileceğiniz bir yıl olabilir. Maddi problemlere çok farklı, hiç akla gelmeyen çözümler bulabilirsiniz söz gelimi. Yoktan var edebilir, bir anda elinizdeki avucunuzdakini yok edebilirsiniz. Ani harcamalara, olası maddi zararlara karşı her zamanki atikliğinizden biraz ödün vererek daha dikkatli olmalısınız. 2020 yılının transitleri maddi konularınızı da yeniden yapılandırabilmeniz açısından fırsatlar sunuyor ve sizi destekliyor. Merkür’ün geri gittiği tarihler olan 17 Şubat-10 Mart, 18 Haziran-12 Temmuz, 14 Ekim-3 Kasım ticari konularda, yapacağınız sözleşme ve anlaşmalarda bir adım geride durup yeniden düşünmeniz gereken zamanlar olabilir.

KOÇ BURCU: 2020'DE SAĞLIK

2020 sağlık, zindelik ve esenlik açısından oldukça olumlu göstergeler içeriyor. Bu yıl sağlığınızla ilgili kalıcı, yapıcı ve uzun vadeli tedbirler alabilirsiniz. Diyet, egzersiz ve antrenman programlarınızı daha düzenli, disiplinli ve kurallar dahilinde değerlendirebilirsiniz. Kendinizi her daim zinde tutmak iş yaşamınızda ve özel yaşamınızda destek alacağınız en önemli nokta olabilir. Ancak Mars retrosunda yani 10 Eylül-14 Kasım arasında özellikle irili ufaklı kazalara çok daha fazla dikkat etmelisiniz. 13 Mayıs-28 Haziran arasında ise özellikle dalgınlık, ihmal, unutkanlık sonucu ortaya çıkabilecek durumlar karşısında tedbiri elden bırakmamaya çalışın. Bu tarihlerde ilaç tüketimine, uykusuzluğa ayrıca özen göstermelisiniz.

2020 Burç yorumları ve astrolojik takvim için tıklayın.

Günlük burç yorumları için tıklayın.