KOÇ BURCUNDA DOLUNAY: BİREYSEL FARKLILIKLAR ORTAYA ÇIKABİLİR

9 Ekim Pazar gece yarısından hemen önce gerçekleşen dolunay bizi Külkedisi misali rüyalarımızdan uyandırabilir ve gerçeklere davet edebilir.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 07 Ekim 2022
KOÇ BURCUNDA DOLUNAY: BİREYSEL FARKLILIKLAR ORTAYA ÇIKABİLİR

9 Ekim gece yarısından hemen önce Koç burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay zodyağın birinci burcu Koç’ta gerçekleşirken, en saf, en naif, en öz halimizi ortaya çıkarabilir. İlişkilere odaklandığımız, ilişkiler adına türlü ödünlerden bulunduğumuz bir dönemden geçerken bu dolunay bir farkındalık zili gibi bize en kişisel, en bireysel farklılıklarımızı, özgünlüğümüzü, karakterimizi ve bunların getirdiği istek ve beklentileri hatırlatabilir. Bu açıdan bir miktar hayal kırıklığı yaratsa da aslında hala Başak’ta ve güçlü durumda sayılabilecek Merkür sayesi gerçekçi ve akılcı düşünebiliriz.

Retroda olmasına rağmen dolunaya olumlu bir açı kuran Satürn sayesinde ileriye yönelik planlar planlar yapabilir, yolumuzu çizebiliriz.

Koç burcundaki dolunay çaba, gayret ötesinde mücadele bekliyor, bizi kişiliğimizin özünü, esasını unutmamaya, isteklerimizi, beklentilerimizi hatırlamaya ve bunun için gerekeni yapmaya davet ediyor. Bu durumdan ilişkiler bir miktar zedelenebilir ama günün sonunda Akrep burcunda bir Güneş tutulmasına ilerlediğimizi unutmayalım. Zira bu tutulmayla gereken adımları atmadan önce bu dolunayla farkındalığımızı yükseltmemiz yerinde olacak gibi duruyor.

Dolunayın burcunuza yönelik etkilerine gelirsek:

KOÇ

Bu dolunayla yaşamınızla ilgili farkındalıkları tetikleyen dolunayda önümüzdeki döneme ilişkin kararlar alabilirsiniz. Kendinizle bir yüzleşme zamanı olabilir, önceliklerinizi belirlemelisiniz.

BOĞA

Bu dolunay manevi yaşamınıza bir pencere açabilir. Sezgilerinizin güçlenmesi akışta kabul edebileceklerinizi size gösterecektir. Ardınızda dönüp bitenler karşısında gardınızı korumalısınız.

İKİZLER

Bu dolunay sosyal yaşamınız ve arkadaşlık ilişkilerinizle ilgili bir farkındalık getirebilir. Dostlarınızla ilgili gelişmelere bağlı kararlar almanız gerekebilir, arkadaşlarınızla aşkınız arasında karar vermek durumunda kalabilirsiniz.

YENGEÇ

Bu dolunay size iş yaşamınız, kariyeriniz, hedef ve planlarınız ve görev ve sorumluluklarınızla ilgili farklı bir perspektif ve bakış açısı getirebilir. Ev ve aileye bağlı mecburiyetlerinizi bir miktar göz ardı edip kendi hedeflerinize odaklanabilirsiniz.

ASLAN

Bu dolunay uzak yol ve yolculuklarla ilgili kararları beraberinde getirebilir. Bir seyahat kararı alabilirsiniz. Bir haberle farkındalığınız artabilir. Gözünüzü uzak ufuklara çevirebilirsiniz.

BAŞAK

Bugün gerçekleşen dolunay ortak maddi konularda, iş ve para konularında bazı farkındalık ve kararları beraberinde getirebilir. Başkalarından, ortaklıklardan edinebileceklerinize dikkatinizi çeken bir dolunay olabilir.

TERAZİ

Karşıt burcunuzda gerçekleşen dolunay ilişkilerle ilgili bir farkındalık getirebilir. Karşınızdaki kişinin size sevgisini, ilgisini fark edebilir ya da gerçekçi bir değerlendirme yapabilirsiniz. Birlikteliğinizle ilgili bir karar zamanı olabilir.

AKREP

Bu dolunay çalışma ortamınızda, gündelik yaşamınızda farkındalıklar getirebilir. Ayrıca sağlığınızla ilgili konularda duyarlılık yaratabilir. Rutininizle ilgili bazı kararlar alabilirsiniz.

YAY

Bu dolunay aşk yaşamınıza ışık tutabilir, aşka dair kararlar almanızı sağlayabilir. Aşkı dostluğun önüne koyabilir, sosyal yaşamı biraz soğutma yoluna gidebilirsiniz.

OĞLAK

Koç burcunda gerçekleşen dolunay sizi hedef ve planlarınızdan bir miktar uzaklaştırıp geçmişe, özünüze, aile bağlarınıza götürebilir ve ev yaşamınızla ilgili bir karara götürebilir.

KOVA

Bu dolunay yakın çevrenizde olup bitenlere dikkat çekebilir. Seyahatlere odaklandığınız ve mutluluğu dışarıda aradığınız bir dönemden geçerken hemen yanı başınızdaki hassasiyetleri unutmuş olabilirsiniz ve dolunay size bunları hatırlatabilir.

BALIK

Bu dolunay maddi konularda, iş ve para konularında bazı farkındalıkları ve peşinden de bazı kararları beraberinde getirebilir. Ortak paylaşımlarınıza, ortak yaklaşımlara odaklı bir dönemden geçerken dolunay size kendi cebinizi, hesabınızı hatırlatabilir.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.