KOÇ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Yılın ilk güneş tutulması Koç burcunda gerçekleşiyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 19 Nisan 2023
KOÇ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

20 Nisan sabah erken saatlerde gerçekleşen Güneş tutulması bizi kendimizle baş başa bırakırken gerçek isteklerimizi, beklentilerimizi, tercihlerimizi sorgulamak durumunda kalabiliriz.

Plüton’dan sert açı alan tutulma başkalarının üzerimizdeki baskısını hissettirebilir. Bu hislerle tutulmanın ana teması olan ilk adımı atmak zor olabilir. Zira zodyağın ilk burcu olan Koç yönetme arzusuyla ve benlik kavramıyla ilgilidir. Bu dönemde bencil olmak ya da bencilce bazı tutum ve davranışlarda bulunmak arzusu yüksek olabilir. Ancak bunun özellikle sosyal çevremizde nasıl algılanacağının, bizi nasıl bir duruma düşürebileceğinin baskısı altında zorlanabiliriz.

Tutulma Koç burcunun son derecesinde gerçekleşirken tereddüt ve ikilemde kaldığımız durumlar veya duygular karşısında vereceğimiz bazı ödünler ya da bazı kayıplar olabilir. Bunların neler getirebileceğini öngörüp hesaplamak da çok kolay olmayabilir.

Güneş tutulması haritasında yükselen Boğa burcu ve Uranüs ani değişikliklere, dönüşlere, geri adımlara, çark etmelere işaret edebilir. Sürprizlere hazırlıklı olmalıyız. Zira özellikle ilişkilerde durumlar beklediğimizin çok dışında gerçekleşebilir. Boğa burcu güven duygusuyla ilişkilidir. Kendi içimizde tutarlılığı, kendimize güvenimizi ve sonucunda başkalarına güvenimizi etkileyen bolca faktör bu tutulmada işimizi zorlaştıracak gibi görünebilir.

KOÇ
Burcunuzdaki tutulma cesur başlangıçlara işaret edebilir. Ancak sosyal çevrenizden alabileceğiniz tepkiler karşısında ürkek davranmamaya özen göstermelisiniz.

BOĞA
Yılın ilk Güneş tutulmasında hayatınızdaki belirsizlik ve karmaşanın etkisi sizi ruhsal bazı açılımlara itebilir. Kendinize manevi veya ruhsal yatırım yatmanız gerektiğini düşünebilir, bu yönde adımlar atabilirsiniz. İtibar, saygınlık anlayışınızı sorgulayabilirsiniz.

İKİZLER
Koç burcundaki Güneş tutulması arkadaş çevrenizle ilgili bazı yeniliklere ve değişikliklere işaret edebilir. Ancak sebebini anlamadığınız konuların üzerine gitmemeye çalışmalısınız.

YENGEÇ
Güneş tutulması hedefler ve planlar doğrultusunda cesur adımlara işaret ediyor. Yeni bir kariyer belirleyebilirsiniz. Ancak ruhunuzda yaşadığınız ve belki de kimsenin fark etmediği derin dönüşümü yadsımamanız gerekiyor.

ASLAN
Koç burcundaki Güneş tutulması uzaklarla ilgili yeni adım ve başlangıçlara, yeni seyahatlere, maceralara işaret edebilir. Ancak aile baskısını üzerinizde hissedebilirsiniz.

BAŞAK
Koç burcundaki Güneş tutulması sizi ruhsal olarak zorlayabilecek ancak içinizdeki mücadele ruhunu ortaya çıkarabilecek cesur adımlar getirebilir. Bu durumun getirdiği yorgunluğu üzerinizde hissedebilirsiniz.

TERAZİ
Koç burcundaki Güneş tutulması bire bir ilişkilerde yeni açılımlara, yeni bakış açılarına ve başlangıçlara işaret ediyor. Bu yenilikler karşısında bencil olmamaya çalışın ve sabrınızı koruyun.

AKREP
Koç burcundaki Güneş tutulması gündelik yaşamınıza yeni bir rutin ya da yeni bir çalışma ortamı getirebilir. Sağlığınız ve beslenmenizle ilgili yeni yaklaşım ve adımlar içinde olabilirsiniz.

YAY
Koç burcundaki Güneş tutulması yeni bir aşka ya da aşkla yapabileceğiniz bir uğraşa işaret edebilir. Yakın çevrenizin baskısına aldırış etmemelisiniz.

OĞLAK
Koç burcundaki Güneş tutulması yeni bir ev ve aile düzenine işaret edebilir. Ancak maddi konuların baskısını hissedebilirsiniz.

KOVA


Koç burcundaki Güneş tutulması yeni bir eğitime işaret edebilir. Ancak içinden geçmekte olduğunuz ruhsal dönüşümü hesaba katmayı unutmayın.

BALIK
Koç burcundaki Güneş tutulması yeni bir işe işaret edebilir. Ancak kontrolünüz dışında gelişebilecek durumları hesaba katmayı unutmayın.


ETİKETLER
SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Türkiye 25 yaşında!

Mayıs sayımızda ELLE dergisi global kodlarıyla bir araya getirdiğimiz kendi alanlarında çok başarılı tam 8 isim ve 8 marka var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.