KOÇ BURCUNDAKİ YENİ AY ÇOK ÖZEL ANLAMLAR TAŞIYOR!

24 Mart’ta Koç burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Her yeni ay, yeni başlangıçlara işaret ederken, Koç’un burçlar kuşağının ilk burcu olması bu yeni ayı başlangıçlar açısından daha da özel kılıyor.

Bu yeni ay çok özel anlamlar taşıyor. Zira yeni ay, Satürn ve Uranüs arasında yörüngede olan küçük bir asteroid olan Kiron ile birleşiyor.

Astrolojik açıdan Kiron en derin yaramızı, bu yarayı iyileştirme çabalarımızla birlikte şifacı yönümüzü temsil ediyor. Kiron, çoğunlukla erken yaşlarımızda aldığımız derin ve ruhsal izler ve yaralara işaret ederken, yaşamımızın ilerleyen dönemlerinde bu yaraları iyileştiriyor ve bu alanda adeta bir şifacıya dönüşüyoruz. Bu dönemde Koç burcunda olan ve bu yeni ayın başrol oyuncusu konumundaki Kiron başta cesaret, özgüven ve liderlikle ilgili konularda olmak üzere bir iyileşme ve şifa sürecine işaret ediyor. Kiron kendimizi bulmamız konusunda destek olurken, bu yönde aldığımız geçmiş yaraları şifalandırmamıza yardımcı olacak bir yeni ay geçirebiliriz. Bu yeni ay doğum haritasında Kiron’u Koç burcunda olan 30.1.1969-28.5.1976 arası doğanları daha fazla etkileyebilir.

Bu yeni ayı özel kılan diğer bir unsur ise yeni ayın karmik ay düğümlerine yaptığı sert açı. Bu dönemde Yengeç-Oğlak aksında gerileyen ay düğümleri hayatımızın kökler ve inşa eksenindeki kadersel durumları daha da görünür kılıyor. Yeni ay, bu kadersel durumların etkisini daha baskın şekilde hissettirirken, sert açılar direnç gösterdiğimiz, bırakmak veya çözmek istemediğimiz, bizi olumsuz şekilde etkileyen aile-iş kaynaklı süreçlere, sorunlara işaret edebilir. Realist ve yapıcı yaklaşımların yanında hassasiyetleri ve şefkat duygusunu korumak yerinde olabilir.

Öte yandan Satürn’ün yeni aya olumlu, pozitif bir açısı söz konusu. Düzen, doğruluk ve disiplin gezegeni Satürn’ün bu olumlu açısı, onun kurallarına uyduğumuz sürece destek göreceğimize işaret etmekte. Satürn dirayet, metanet anlamında destekleyici olabilir.

Burcunuza göre yeni ayın etkilerine gelecek olursak:

KOÇ

Hayatınızda yepyeni bir dönemi karşılayabilirsiniz. Yeni ay size geçmişten taşıdığınız yaraları sarma ve iyileşme fırsatı sunabilir. Cesaretinizi, özgüveninizi daha güçlü bir şekilde geri kazanabilirsiniz.

BOĞA

Yeni ay kabullenişleri beraberinde getirirken, müthiş bir anlayış uyanabilir ruhunuzda, artık her şeyi daha iyi ve derin anlıyorum diyebilirsiniz. Yeni ay başkalarını daha çok düşüneceğiniz, iyiliksever yönünüzü açığa çıkarabilir.

İKİZLER

Yeni ay yeni umutların kapısını aralarken, sıra dışı, yenilikçi, farklı fikirlerinizle başkalarına da ilham kaynağı olabilirsiniz. Sosyal yaşamınızda yeni bir düzen, süreç olabilir, ruhunuzdaki dönüşümü dostlarınızla paylaşabilirsiniz.

YENGEÇ

Yeni ay iş yaşamınız, kariyeriniz yolunda yeni adımlara işaret edebilir. Yeni bir görev ve sorumluluk alanı getirebilir. Hedef ve planlarınızı yeniden gözden geçirmeniz ve alternatif yaratmanız için bir fırsat olabilir.

ASLAN

Yeni ay sizin için yeni ufuklar demek olabilir. Uzaklarla, yabancılarla bağlantılarınızı artırabilir, yeni kişiler tanıyabilirsiniz. Özlem veya gurbet kaynaklı yaralarınızı sarma ve iyileşme fırsatı da sunabilir bu yeni ay.

BAŞAK

Yeni ayın getirdiği dönüşüm duygusu yüksek olabilir. Mücadeleci yanınızı tekrar, en baştan ele alabilirsiniz. Eskilerden, yüklerden kurtulup tertemiz bir sayfa açabilirsiniz önünüze. Yeni ayla kavuşan kiron sizi ruhsal yönden iyileştirebilir.

TERAZİ

Yeni ay ilişkilerden almış olduğunuz yaraları sarmanız ve iyileşmeniz için bir fırsat olabilir. Önemli bir yeni ay sizin için, ilişkiniz yoksa yeni bir ilişkinin başlamasına varsa ilişkinizde yeni bir sayfaya işaret eden bir yeni ay olabilir.

AKREP

Yeni ay gerek bedensel gerek ruhsal sağlık konularında atabileceğiniz yeni adımlara işaret ediyor. Çalışma ortamınızda, gündelik yaşamınızda değişiklikler yapabilir, yeni bir düzen uygulayabilirsiniz. Şifacı yönünüzü keşfedebilir, ortaya çıkarabilirsiniz.

YAY

Yeni ay aşka veya sevdiklerinize dair yaralarınızı sarmanıza, iyileşmenize yardımcı olan şifacı bir yeni ay olabilir. Sevgiye ve aşka bakış açınızı tazeleyebilirsiniz. Yeni bir aşk ya da aşkla ilgilenebileceğiniz yeni bir uğraş edinebilirsiniz.

OĞLAK

Yeni ay ev ve aile yaşamınıza ışık tutarken, geçmişten, köklerinizden gelen iz ve yaralarınızı sarma imkânı verebilir. Yeni bir ev, mekân arayışı ve geçişi söz konusu olabilir. Bulunduğunuz ortamda da değişiklikler yapabilirsiniz.

KOVA

Yeni ay yakın çevrenize, komşuluk, kardeşlik ve akrabalık ilişkilerinize ışık tutuyor. Bu alanda yeni gelişmeler gündeme gelirken özellikle iletişimde benlik çatışmasından doğmuş olabilecek yaraları sarma fırsatınız olabilir. Bu yönde yeni bir dil benimseyebilirsiniz.

BALIK

Yeni ay maddi konularda, iş ve para konularında atabileceğiniz yeni adım ve girişimlere işaret ediyor. Kaynaklarınızı, varlıklarınızı ve sahip olduklarınızı daha iyi değerlendirme, yeniden ele alma şansı bulabilirsiniz.