KOÇ BURCUNUN EN İYİ ANLAŞTIĞI VE ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR HANGİLERİ?

Astrolojiye ilgi duyanlar açısından burç özelliklerinin yanı sıra hangi burcun hangi burçla anlaştığı ya da anlaşmadığı da vardır. Bu makalede ise Koç burcuna mercek tutuyoruz.

ÖZGE ÇOLAK 15 Kasım 2022
KOÇ BURCUNUN EN İYİ ANLAŞTIĞI VE ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR HANGİLERİ? iStock

Koç burcu en çok hangi burçlarla anlaşır ya da hangi burçlarla anlaşamaz? Bu soruyu astrolog Pınar Atmaca'ya sorduk... İşte Pınar Atmaca'nın kaleminden Koç burcunun anlaştığı ve anlaşamadığı 3'er burç. Hazırsanız başlayalım...

KOÇ BURCUNUN EN İYİ ANLAŞTIĞI BURÇLAR

Mars’ın ateşli ve enerjik ruhlu burcu Koç yalnızca bu özellikleriyle bile zodyağın en dost ve arkadaş canlısı ve en sosyal burcu olabilir. Zira Mars’ın yönettiği bu burç cesareti ve girişken yapısıyla o anda yanında bulunmasını istediği her burcu kazanabilir. Rekabete ve kazanmaya odaklıdır. Hatta doğuştan birinci ve kazanan olduğuna inancı da tamdır. Diğer burçlardan kişilerin ona rakip olması zordur. Burçlar kuşağının ilki olma avantajıyla diğerlerine de öncülük ve liderlik eder. Tüm bu sayılanları toparlayacak olursak Koç burcunun anlaşamadığından çok onunla anlaşamayanları konuşmak daha doğru olabilir. Başka bir deyişle ona hayır demek veya reddetmek ancak ve ancak karşısındakinin gücüne, cesaretine veya yılmazlığına bağlı olabilir. Hal böyleyken elbette Koç burcunun bu savaşında daha kolay pes edenler ya da yolundan sessiz ve usulca çekilenler olabilir. Onunla ilişkisini sürdürenlerin ise kolay ödün verenler ya da komutayı devredebilenler olduğunu söylemek hiç de yanlış olmayabilir.

Zodyağın bu anlamda öne çıkan burçlarına bakacak olursak elbette ilk sırada Terazi geliyor. Terazi burcu ilişkiler adına bir ustadır. Dolayısıyla da Koç burcunu en iyi çekip çevirebilecekler arasında ilk sırada yer alır.

İkinci sıraya ise ateş elementinden olması ve sebatkâr yanıyla Aslan burcunu koyabiliriz. Sabit duruşuyla da Aslan burcu Koç enerjisini dengeleyebilir.

Üçüncü sıraya ise yine ateş elementinden Yay burcunu koyabiliriz. Koç burcu kendisiyle hareketli, gezmeyi seven, macera ve keşiflere açık, neşeli, canlı Yay burcuyla oldukça iyi anlaşır. Üstelik Yay’lar değişken ve adaptif yönleriyle de Koç burcuna kolaylıkla uyum sağlayabilir.

KOÇ BURCUNUN ANLAŞAMADIĞI BURÇLAR

Koç burcunun en anlaşamadığı burçların başında onun ateşini derin ve engin sularıyla söndüren ve ne yaptığını asla hızla anlayıp kestiremediği Balık burcu gelebilir.

Bir diğer su burcu olan Akrep de Marsiyen tarafıyla Koç burcunu epeyce zorlayabilir, zira üstün sezgileri ve manipülatif gücüyle Koç burcu için her daim gizemli ve komplikedir.

 Zodyağın stratejik adımlarıyla dikkat çeken güçlü organizatörü Oğlak da Koç burcu için idare edilmesi oldukça zor olabilir.Elle astroloji sayfalarında ayrıca burç yorumları, tarot falı, yükselen burç hesaplama, burç uyumu, burçlara göre hediye önerileri, burç özellikleri ve doğum haritası konularını da bulabilirsiniz.SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.