Terazi Burç Özellikleri

23 Eylül - 23 Ekim

PINAR ATMACA


Elementi: Hava

Niteliği: Öncü

Gezegeni: Venüs

Rengi: Mavi, pembe

Taşı: Safir

Günü: Cuma

Terazi burcu özellikleri: Adil, eşitlikçi, dengeli, uyumlu, sakin, sabırlı, akıllı, kibar

Terazi burcu erkeği: Sakin, uyumlu görüntüsünün ardında ne istediğini iyi bilen ve dominant bir yapısı vardır. Huzur onun için önemlidir. Sanata düşkündür. Keyif aldığı konularda para harcamayı sever. İlişkisinde denge ve eşitlik bekler. 

Terazi burcu kadını: Zarafeti ve güzelliğiyle dikkat çekicidir. Akıllı ve sabırlıdır, çatışmadan hoşlanmaz, dengeli, uyumlu bir birliktelik arar. Gizli mükemmeliyetçi bir yönü vardır. Politik ve kibar tutumu ve davranışlarıyla takdir toplar.

Tarzı: Zarif, kibar, rafine zevkleri yansıtan hoş giysiler, pastel renkler, hafiflik, uçuşan etek veya elbiseler, nadide kumaşlar, marka ve tasarım giysiler, aksesuarlar

Bedende temsil ettiği bölge: Böbrekler

Anlaştığı burçlar: İkizler, Kova, Koç

Anlaşamadığı burçlar: Oğlak, Balık

Burç uyumu:

Terazi - Koç Uyumu

Terazi - Boğa Uyumu

Terazi - İkizler Uyumu

Terazi - Yengeç Uyumu

Terazi - Aslan Uyumu

Terazi - Başak Uyumu

Terazi - Terazi Uyumu

Terazi - Akrep Uyumu

Terazi - Yay Uyumu

Terazi - Oğlak Uyumu

Terazi - Kova Uyumu

Terazi- Balık Uyumu

Olumlu yönleri: Akılcı, mantıklı, dengeli, uyumlu, adil, zarif, kibar, nazik, sanatçı ruhlu, hoş, efendi

Olumsuz yönleri: Zevklerine, keyfine düşkün, üşengeç, uykucu, kararsız, manipülatif

Aşık Terazi: Terazi için uyum ve dengeler her şeyden önemlidir. Kendini ve karşısındaki sürekli tartar, en doğru ve en uygun adımı atmaya çalışır. Yalnız olmayı asla istemez. Bir Terazi’nin hayatında her daim birisi vardır. Aşk ve sevgi ön plandadır ancak akılcı ve mantıklı davranır. Stratejik, planlı hareket edebilir. İşbirliğine her zaman açıktır, orta yolu her zaman arar. Sanatçı ruhunu tatmin eden kişilerden hoşlanır. En tahammül edemediği şey haksızlık, eşitsizlikdir. Karşınızda haklı gördüğü herkesi savunabilir. Terazi sevgiliniz veya eşiniz varsa kimsenin hakkını yemeyin zira sevgili veya eş demez kim haklıysa onu tutar. Özgürlüğüne düşkündür, zarafetine aldanıp zayıf olduğunu asla düşünmeyin, akılcı, yönlendirici, baskın bir karakterdir.

Anne Terazi: Çocuklarına karşı son derece adildir, birden fazla çocuğu varsa hepsine aynı oranda sevgi ve şefkat göstermek için çırpınır, eşitlikçi ve adil bir yaklaşım sergiler. Çocuğunu sanatsal aktivitelere yönlendirebilir. Çocuğuyla dengeli ve uyumlu bir ilişki kurmak onun için önemlidir, bağırıp çağıran, cezalandıran bir anne değildir, sorunlara akılcı ve barışçıl çözümler getirmeye çalışır.

Baba Terazi: Herkesin gözdesidir. İlişkileri yönetmede usta olan baba Terazi çocuğuyla ilişkilerini de yönetmekte zorlanmayacaktır. Duygusal olmak yerine mantıklı yaklaşacak, açıklamalar getirerek ikna gücünü sonuna dek kullanacaktır.

Çocuk Terazi: Sosyal bir çocuktur. Daha çok küçük yaşta karşı cins ilişkileri ilgisini çeker, dolayısıyla nasıl göründüğü, nasıl giyindiği, saçları vb önemlidir. Her daim bakımlı ve güzel görünmek ister. Estetik yönleri güçlüdür, sanata meraklıdır.Astroloğumuza ulaşmak ve özel yorumlar almak için Instagram, Facebook, Twitter veya E-posta yoluyla irtibata geçebilirsiniz.Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.