KOVA BURCUNDA DOLUNAY BURCUNUZA NELER GETİRİYOR?

Bu yıl ilginç bir astrolojik olay da Kova burcunda iki kez üst üste dolunay gerçekleşmesi. Bu dolunaylardan ilki 24 Temmuz’da gerçekleşirken diğeri 22 Ağustos’ta gerçekleşecek.

Astrolojinin de burcu olan Kova sıra dışı kişileri, durumları, olayları işaret eder. Bu yıl iki kez üst üste Kova burcunda dolunay yaşanması nadir ve oldukça sıra dışı bir olay olarak görülebilir.

İlk dolunayı 24 Temmuz’da yaşıyoruz. Güneş henüz daha yeni Aslan burcuna ilerlemişken Ay ile karşı karşıya geliyor. Bireysel isteklerimiz, heveslerimiz, arzularımız Güneş’in Aslan burcuna ilerlemesiyle yeni yeni filizlenmeye başlamışken, Kova burcundaki dolunay sosyal çevremizin, arkadaşlarımızın, dostlarımızın ihtiyaçlarını hatırlatabilir ve dikkatimizi kendimizden alıp ötemizdekilere çekebilir. Bu dolunay etrafımızı çevreleyen arkadaş ve sosyal ortamımıza ışık tutarken bu alanda bazı farkındalıklar yaşamımıza ya da karar ve yargıda bulunmamıza yol açabilir. Henüz yeni Başak burcuna ilerlemiş olan Venüs’ün etkisiyle genel olarak ilişkilerde titizlik, mükemmeliyetçilik, eleştirel yaklaşımlar hakim. Venüs’ü karşısına alan Jüpiter ise tam tersine bu dönemde hiçbir sınır, engel tanımak istemiyor. Bu karşıt ikiliyi dengelemek için bir yandan titiz ve hesaplı olmamız diğer yandan hislerimizi, algılarımızı doğru ve yerinde değerlendirmemiz gerekebilir.

Burcunuza göre dolunayın etkilerine gelecek olursak:

KOÇ
Bu dolunay kendinize, istek ve heveslerinize, heyecanlarınıza odaklandığınız bir dönemden geçerken size sosyal çevrenizi ve arkadaşlarınızı hatırlatabilir.

BOĞA
Ev ve aile odaklı bir dönemden geçerken dolunay size iş ve sorumluluklarınızı hatırlatabilir. İşle ilgili gelişmeler kararları beraberinde getirebilir.

İKİZLER
Dolunay kendi imkan ve çevrenize odaklandığınız bir dönemden geçerken uzak fırsatları, imkânları size hatırlatabilir.

YENGEÇ
Dolunay karşınızda sizi beğenen kişileri size gösteren, dikkatinizi ilişkilere çeken bir dolunay olabilir. Ortak paylaşımlara ilişkin karar alabilirsiniz.

ASLAN
Dolunay mevcut ilişkileriniz açısından bir karar anı olabilir. Bu bir devam veya ayrılık kararı olabilir. Kendi beklentileriniz öncesinde karşınızdakinin ihtiyaçlarına odaklanabilirsiniz.

BAŞAK
Dolunay gündelik yaşamınızda toparlamanız gereken birkaç ufak ayrıntı ve işi size hatırlatabilir. Çalışma ortamınızdaki ilişkileri gündeme getirebilir.

TERAZİ
Dolunay gelecek umut ve hayallerinize odaklanacağınız bir dönem öncesinde size aşkı ve sevdiklerinizi hatırlatabilir.

AKREP
Dolunay iş, sorumluluk ve hedeflerinize odaklanmadan önce ailenizle ya da geçmişinizle ilgili halletmeniz gereken bir konuyu size hatırlatabilir.

YAY
Dolunay yeni keşif, macera ve seyahatler öncesinde yakın çevrenizde halletmeniz gereken son bir işi hatırlatabilir.

OĞLAK
Dolunay iş ve parasal açıdan değerlendirebileceğiniz imkân ve fırsatlara dikkatinizi çekebilir. Sahip olduklarınızı değerlendirme konusunda kararlar gündeme gelebilir.

KOVA
Dolunay burcunuzda gerçekleşiyor ve size kendi istek ve beklentilerinizi hatırlatıyor. İlişkilere odaklanacağınız bir döneme girmeden önce kendi isteklerinizi gözden geçirebilirsiniz.

BALIK
Dolunay gündelik yaşam ve telaşlara odaklandığınız bir dönem öncesinde bırakmanız veya vazgeçmeniz gereken şeyler olabileceğine dikkatinizi çekebilir.