KOVA BURCUNDA ARDI ARDINA İKİNCİ DOLUNAY

Zodyak yani Burçlar Kuşağının en sıra dışı ve yenilikçi burcu olan ve astrolojinin de burcu olarak bilinen Kova burcunda ikinci bir dolunayı yaşıyoruz.

Kova burcunun sıra dışılığına uygun bir şekilde iki kez üst üste Kova burcunda dolunayı yaşıyoruz. Bu enteresan astrolojik görümüm en farklı, en yenilikçi ve belki de en olağan dışı yanımızı ortaya çıkarırken dolunaya etki eden Jüpiter sayesinde sürpriz şekilde olumlu gelişmeler içinde olabiliriz. Ancak dolunaylar harekete geçme anlarından çok bir farkındalık ve karar anlarıdır. Dolayısıyla dolunay en farklı yanımıza açığa çıkarırken bu durum bizim için ferahlatıcı, rahatlatıcı olabilir. Kendimizin bile şaşıracağı bir şekilde farklı bir boyutta düşünüyor olabilir, normalin dışında fikir ve düşünceler geliştirebilir, farklı yargılarda bulunabiliriz.

Dolunay sosyal yaşamımızda da etki bırakabilir. Jüpiter’in etkisiyle ilginç ve sıra dışı kişilerle tanışabilir, onların fikirlerine ilgi duyabilir, kendi düşüncelerimizi paylaşabilir, sosyal grup ve çevremizi genişletebiliriz.

Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ
Kova burcundaki ikinci dolunay arkadaşlık ilişkilerinize ışık tutarken daha iyimser bir yaklaşım içinde olabilirsiniz. Sosyal ilişkileriniz ve arkadaşlık ilişkilerinizde farkındalıklar yaşayabilirsiniz.

BOĞA

Bugün gerçekleşen Kova burcundaki ikinci dolunay iş ve kariyerinize ışık tutarken planlarınızı gözden geçirme zamanı olabilir. İş yaşamı ve kariyerinizle ilgili ikinci bir karar zamanı olabilir.

İKİZLER

Kova burcundaki ikinci dolunay uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili bir gelişmeyi gündeminize getirebilir. Bir seyahat kararı bu kez daha olumlu bir biçimde verilebilir.

YENGEÇ

Kova burcundaki ikinci dolunay ortak paylaşımlarınıza, ortak kazanç ve gelirlerinize ışık tutarken güçlü kişilerin etkisini hissedebilirsiniz.

ASLAN

Kova burcundaki ikinci dolunay bire bir ilişkilerinize ışık tutarken evliliğinizi, birlikteliğinizi, ortaklığınızı gözden geçirme zamanı olabilir.

BAŞAK

Kova burcundaki ikinci dolunay gündelik rutinlerinize, yaşamınıza ışık tutarken sağlık, beslenme, zindelik konularında kararlar alabilirsiniz.

TERAZİ

Kova burcundaki ikinci dolunay aşk yaşamınıza ışık tutarken tutku ve heyecanlarınızın, heveslerinizin farkına varmanızı sağlayabilir. Daha önce yarım bıraktığınız bir hevese tutunabilirsiniz.

AKREP

Kova burcundaki ikinci dolunay ev ve aile yaşamınıza ışık tutarken bu alanda farkındalık ve karar zamanı da olabilir. Daha önce yarım kalan bir farkındalığı tamamlayabilirsiniz.

YAY

Kova burcundaki ikinci dolunay yakın çevrenize, komşu ve kardeş ilişkilerinize ışık tutarken eğitim ve iletişim çevrenizde farkındalıklar ve kararlar getirebilir.

OĞLAK

Kova burcundaki ikinci dolunay maddi konulara ışık tutarken iyimser bir tutumla maddi konuları yeniden ele alabilir ve bazı kararlar alabilirsiniz.

KOVA

Burcunuzdaki ikinci dolunay kendiniz ve yaşamınızla ilgili farkındalık ve kararları beraberinde getirebilir. Sosyal yaklaşımlarınızda çok daha iyimser olabilirsiniz.

BALIK

Kova burcundaki ikinci dolunay bir alışkanlığınızı geride bırakmanız için pozitif bir ortam yaratabilir. İlkinde bırakamadığınız bir durumu ikincide artık geride bırakabilir, en azından bu kararı alabilirsiniz.