KOVA BURCUNDA MERKÜR RETROSU BAŞLIYOR

30 Ocak’ta yılın üç Merkür retrosundan ilki Kova burcunda başlıyor. Anlamak ve anlaşılmak bu dönemde biraz daha zaman alabilir. İletişimde teknoloji kaynaklı aksaklıklara dikkat.

Üç hafta sürecek bu Merkür retrosunda özellikle sosyal iletişimde aksaklıklara, yanlış anlama ve anlaşılmalara dikkat etmek gerekebilir. Bu dönemde önemli olabilecek anlaşmalar konusunda aceleci davranmamak yerinde bir tercih olabilir. Kova burcundaki retro teknolojiyle bağlantılı haberleşme problemlerini beraberinde getirebilir. Bu dönemde bozulan elektronik, dijital ve özellikle yüksek teknolojili cihazlar iletişimin aksamasında önemli rol oynayabilir. Merkür retrosu sıra dışı fikirlerin tuhaf ve karmaşık şekilde ifade edilmesine de neden olabilir. Her zamankinden garip düşünceler, ifade bozuklukları özellikle eğitim ve diğer zihinsel aktiviteleri olumsuz etkileyebilir. Anlamak ve anlaşılmak için biraz daha sabır göstermemiz ve karşı tarafa zaman tanımamız gereken bir döneme ilerliyoruz.

Burcunuza göre Merkür retrosunun etkilerine gelecek olursak:

KOÇ

Bu retroda sosyal ilişkilerde iletişim ve anlaşma ile ilgili sorun ve aksaklıklara her zamankinden çok dikkat etmeniz gerekebilir. Yanlış anlama ve uzlaşma problemleri işleri daha da zorlaştırabilir.

BOĞA

Bu retroda kariyerinizde ve iş hayatınızda iletişime her zamankinden çok dikkat etmeniz gerekebilir. Hedefleriniz, görev ve sorumluluklarınız konusunda daha çok kafa yormanız gereken durumlar ortaya çıkabilir, sabırlı davranmalısınız.

İKİZLER

Burcunuzun yöneticisi olan Merkür’ün retrosunda hayatı biraz daha rölantiye almanız gerekebilir. Yurt dışı ve yabancılarla ilgili temas ve bağlantılarda, uzaklarla ilişkilerde ortaya çıkabilecek iletişim problemlerine her zamankinden çok daha özen göstermeniz gerekebilir. Seyahatlerde gecikmeler, rötarlar konusunda sabırlı ve tedbirli davranmalısınız.

YENGEÇ

Merkür retrosunda ortak maddi konularda, yatırım ve alım satımlarda her detayı etraflıca düşündüğünüzden emin olmalısınız. İmza ve anlaşmaları mümkünse ertelemeniz yerinde olabilir. Güçlü kişileri anlama konusunda sabırlı olmalısınız.

ASLAN

Merkür retrosunda ikili ilişkilerde, ortaklıklarda, evlilik ve birlikteliklerde iletişimle ilgili problemler her zamankinden daha fazla ortaya çıkabilir. Birbirinizi anlamak konusunda sakin ve sabırlı davrandığınızdan emin olmalısınız.

BAŞAK

Burcunuzun yöneticisi Merkür’ün retrosunda iletişim ve hesap işlerinde detaylara, gözden kaçabilecek ince ayrıntılara her zamankinden fazla dikkat etmelisiniz. Aksaklık ve pürüzler konusunda sakin kalmalısınız. Hayatı biraz daha rölantiye almanız gereken bir dönem olabilir.

TERAZİ

Merkür retrosunun bugün başlamasıyla birlikte sevdiklerinizle olan iletişimde tutarlı bir yol izlemek her zamankinden zor ve zahmetli olabilir. Aşkınızın, sevgilinizin, çocuğunuzun istek ve ihtiyaçlarını doğru anladığınızdan emin olmalısınız.

AKREP

Merkür retrosunda aile içi iletişime her zamankinden çok özen göstermelisiniz. Yanlış anlamalar yanında geçmişle ilgili mevzuları unutma, karıştırma, dalgınlık, unutkanlık karşısında sabırlı davranmalısınız.

YAY

Merkür’ün geri harekete başlamasıyla birlikte yakın çevrenizle iletişim her zamankinden çetrefilli bir hal alabilir. Akıl karışıklığı özellikle zihinsel konsantrasyon isteyen işlerde problem yaratabilir. Anlaşma ve imza gerektiren konuları ertelemek yerinde olabilir.

OĞLAK

Merkür retrosunda iş ve para konularında, bütçe ve harcamalarda daha dikkatli ve temkinli bir tutum izlemeye çalışmalısınız. Maddi konuları kontrol etmek için daha çok zihinsel çaba sarf edebilirsiniz.

KOVA

Burcunuzda seyreden Merkür bu hafta gerilemeye başlarken zihinsel karmaşa, karışıklık ve belirsizlikler en çok da ilişkilerinize etki edebilir. İletişim konularını yönetmek biraz daha zor olabilir ve zaman alabilir.

BALIK

Merkür retrosunda gerek kendi düşüncelerinizi gerekse başkalarının ne düşündüğünü anlama, kavrama konusunda pürüz ve sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz. Unutkanlık ve dalgınlığın getirdiği zihinsel karmaşaya her zamankinden çok dikkat etmelisiniz.