MART ASTROLOJİSİ VE AKIŞIN GETİRDİKLERİ

Güneş ayın 20’sine kadar zodyağın son burcunda ilerlerken bazı sonlanma ve bitişlere işaret edebilir. Balık burcunun getirdiği akışı hissedebiliriz.

Güneş Balık burcunda ilerlerken bazı alışkanlıklardan ve süregelen bağımlılıklardan kurtulma ve bir bırakma zamanı olabilir. Mart ayı yoga, meditasyon ve diğer kişisel gelişim ve spiritüel aktiviteler için uygun bir ay olabilir. Ancak uykusuzluğa, dalgınlık ve ihmalkârlığa dikkat etmek gerekecek. Mart ayı başkaları için çok şey yapıp hayırsever, iyiliksever yönlerimizi ortaya çıkaracağımız bir ay olabilir. Merkür retrosu 4 Mart’a kadar Balık burcunda ilerlerken zihinsel karmaşayı artırıyor, sonrasında 10 Mart'a kadar süren Merkür retrosu sosyal iletişimde daha dikkatli, özenli olmamızı gerektirebilir.

Ayın 20’sinde Güneş burç değiştirecek ve Zodyak yani burçlar kuşağında yepyeni bir astrolojik döngüye ve yıla merhaba diyeceğiz. Bu geçiş canlandırıcı ve dinamik bir etki yaratırken, üzerimizdeki yüklerden kurtulup taze bir nefes alabiliriz. Girişimci yanımız kuvvetlenirken lider yönlerimiz ortaya çıkabilir. Öte yandan 22 Mart’ta burç değiştiren ve bir süreliğine Kova burcuna ilerleyen Satürn sosyal ilişkilerimizi yeniden düzenleyip yapılandırmamızı sağlayabilir. Sosyal işler, uğraşlar, dernek, topluluk işleri artarken arkadaşlarımızla iş amaçlı bir araya gelebiliriz. İş yaşamında sosyal ilişkiler ve paylaşımlar çok daha önemli hale gelebilir.

5 Mart’tan itibaren Venüs güçlü olduğu Boğa'da ilerliyor, bu da ilişkileri daha sağlam yapı ve temellere oturtmamızı sağlıyor. İlişkilerde güven, huzur öncelik kazanıyor ancak Venüs'ün hemen yanında seyreden Uranüs aşkta ve ilişkilerde bazı sürprizleri beraberinde getirebilir.

9 Mart’taki dolunay Başak burcunda gerçekleşirken üretken, çalışkan tarafımızı fark etmemizi sağlayabilir. 24 Mart’taki yeni ay ise cesur ve girişken tarafımızı ateşleyerek yeni, bireysel adımlar atmamızı kolaylaştırabilir.

Burcunuzun aylık yorumlarına https://www.elle.com.tr/astroloji/aylik adresinden ulaşabilirsiniz.