MAYIS ASTROLOJİSİ: YAY BURCUNDA AY TUTULMASINA DOĞRU

Mayıs ayında gezegen transitleri hareketli ve değişken havalara, ortamlara, gündemlere işaret ediyor.

Mayıs ayı genelde Boğa burcunun etkisi altında havaların ısınmasıyla biraz yavaşlayıp hatta rehavete kapılacağımız bir ay olarak seyreder. Oysa bu yılki gündem, hareketliliği öne çıkaran etkilerle dolu. 

Merkür’ün 3 Mayıs’ta İkizler burcuna ilerlemesi bu hareketliliği önce iletişim, haberleşme ve sirkülasyonda artışla başlatıyor. 9 Mayıs’ta Venüs’ün İkizler burcuna ilerlemesi ilişkilerde değişken ve rüzgârın esintisiyle yön değiştirebilecek durumlara işaret ediyor. 21 Mayıs'ta Güneş'in İkizler burcuna ilerlemesi bizi iyice iletişim odaklı, öğrenmeye hevesli ve yakın çevremizde olup biten her şeye kadar meraklı kılabilir. Bu dönemde iletişimden zevk duyabiliriz. Merak duygumuzun artması bizi paylaşmaya, konuşmaya ve kendimizi daha fazla ifade etmeye itebilir. 

14 Mayıs’ta ise Jüpiter burç değiştirerek Balık burcuna ilerliyor. 28 Temmuz’a kadar geçen bu süreçte şanstan yana destekli olabiliriz, zira Jüpiter en sevdiği burçlardan birinden olacak. Bu konumu kısa süreliğine de olsa hayalleri gerçekleştirme fırsatı verebilir. 

23 Mayıs’ta ise Satürn retrosu başlıyor. 11 Ekim’e kadar devam eden bu süreçte işler biraz daha ağır ilerleyebilir ama hedef oluşturma, plan yapma, görev ve sorumluluklara odaklanma becerilerimizi geliştirebiliriz. 

11 Mayıs’ta Boğa burcunda gerçekleşen yeni ay maddi konularda yeni gelişen durumları, yeni başlangıçları tetikleyebilir. 26 Mayıs’ta ise Yay burcunda bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma uzaklar, yolculuklarla ilgili farkındalığımızı, keşif ve macera duygularımızı yükseltebilir. Yakın çevrenin telaşlarından sıyrılıp dışarıya ve uzaklara odaklanabiliriz. 

30 Mayıs’ta ise üç hafta sürecek olan Merkür retrosu başlıyor. İkizler burcundaki bu Merkür retrosunda özellikle anlaşma, sözleşme gerektiren konulara temkinli yaklaşmamız gerekebilir, yavaşlama ve ertelemeler doğabilir.

Burçlarınızın aylık yorumlarına buradan ulaşabilirsiniz.