MERKÜR AKREP BURCUNDA: AKREP TARZI DÜŞÜNMEK

Merkür Akrep’te ilerliyor ve bu burçtaki transiti retrosu ile birlikte 9 Aralık 2019’a kadar sürecek. Öyleyse bu uzunca süreç için Akrep tarzı düşünmeyi daha yakından ele alalım.

Astrolojide düşünmeyi ve iletişim, haberleşme, eğitim gibi zihinsel her türlü aktiviteyi temsil eden Merkür Akrep burcunda ilerlerken düşünce şeklimiz de değişiyor. Gerek olaylara, gerek durumlara ve kişilere daha derin ve bütünsel bakabilmenin, ayrıntılara takılmadan asıl öze ve doğruya ulaşabilmenin tam zamanı olabilir. Astrolojinin 8. Burcu olan Akrep burcunda ilerleyen Merkür zamanında bu düşünme şeklini 8 maddede ele aldık.

İşte 8 maddede Akrep tarzı düşünmek:

İçgüdüsel: Merkür Akrep burcunda ilerlerken korku, şüphe, evham gibi temel içgüdüler düşünce şeklimizi belirleyebilir. Ancak bu içgüdüleri abartıya vardırmadan Akrep’in mükemmeliyetçiliği yönünde kullanmak gerekebilir.

Derin: Merkür Akrep burcunda ilerlerken hiçbir şeyi yüzeysel, şöyle üzerinden sakince düşünemeyebiliriz. Daha sorgulayıcı, meraklı bir dönemden geçiyor olacağız.

Gizemli: Kapalı kalmış konuların, üstü bir şekilde kapanmış durumların, sırların üzerine gitmenin de tam zamanı olabilir. Üstelik bu dönemde bunu otomatik bir şekilde ne olduğunu anlamadan dahi yapabiliriz.

Mükemmeliyetçi: Akrep’in mükemmeliyetçiliği dillere destandır. Dışarıdan göstermese de bunu hissettirir. Gerek iletişim, haberleşme gerekse tüm zihinsel süreçlerimize bu mükemmeliyetçiliği yansıtabiliriz.

Çetrefilli ve komplike: Akrep burcu için hiçbir şey basit, sıradan düşünülemez. Merkür Akrep transiti boyunca bu çetrefilli, kompleks düşünme tarzını benimseyebiliriz.

Sezgisel: Akrep güçlü sezgileri, doğru tespitleri ile bir müneccim gibidir. Aslında bu yeteneğini derin gözlemlerine borçludur. Merkür Akrep transitinde düşüncelerimizde bir müneccim gibi olabiliriz.

Duygusal: Akrep de bir su burcudur, her ne kadar Mars’ın kızgın, mücadeleci, savaşçı yapısına sahip olsa da. Dolayısıyla bu dönemde düşünme yolu duygulardan geçecek, Mars’tan dolayı biraz acıtıcı, zaman zaman sarsıcı olsa da.

Bilge: Akrep astrolojide ölüm ve doğumu, rejenerasyonu temsil ediyor. Bu özellikleri ona doğal ve doğuştan bilgeliği ve doğru bilme ve yargılayabilme yeteneği  getiriyor. Merkür Akrep transitinde biz de etrafımızdaki her şeyi bilge bir yaklaşımla düşünüp ele alabiliriz.