MERKÜR RETROSU BAŞLIYOR

Bir süre bizimle birlikte olacak Merkür retrosu sizi nasıl etkileyecek, öğrenin.

Oğlak burcunda Merkür retrosu 8 Ocak’a kadar devam edecek. Bu dönem özellikle iş ve kariyerde hedefleri gözden geçirmek, yeni hedefler belirlemek, ciddi ve oturaklı düşünmek adına uygun bir dönem olabilir. Yeni bir adım atmaktansa daha önce attıklarımız üzerinde düşünebilir, geleceğe dair planlar yapabilir, iş ve kariyerle ya da görev ve sorumluluklarımızla ilgili stratejilerimizi oluşturabiliriz. Geçmişe yönelik okumalar yapabilir, kitaplarla, eğitimle bildiklerimizi zenginleştirebiliriz.

Koç
İş hayatında geçmişi değerlendirmek ve hedeflerinizi gözden geçirmek adına uygun bir dönem olabilir. Kariyer planlarında gecikme ve ertelemeleri dikkate almalısınız. Görüşmeler size deneyim kazandırabilir ancak sonuçlar için beklemeniz gerekebilir.

Boğa
Uzaklardan beklediğiniz haberler gecikebilir, özellikle yurt dışı veya yabancılarla ilgili planlarda, seyahatlerde aksama ve gecikmeler söz konusu olabilir. Ancak bu dönem kişisel gelişim, eğitim ve öğrenme adına uygun bir dönem olabilir.

İkizler
Hayatınızın biraz daha ağırlaştığını, yavaşladığını hissedebilirsiniz. İş ve ilişkilerde sürüncemede kalan durumlar belirebilir. Ortak iş, yatırım ve harcamalarda sabırlı olmanız gereken durumlar ortaya çıkabilir. Yalnız kalmaya, kendinizi dinlemeye, sessizlik ve sakinliğe daha çok ihtiyaç duyabilirsiniz.

Yengeç
İkili ilişkilerde iletişim konularında ortaya çıkabilecek problemler bu dönemde daha fazla sabır gerektirebilir. Görüştüğünüz ve birebir iletişim kurduğunuz kişilere karşı daha anlayışlı olmanız gerekebilir, zira yanlış anlamalar problem yaratabilir.

Aslan
Çalışma ortamınızda ve günlük yaşamınızda ortaya çıkabilecek iletişim ve ulaşımla ilgili aksaklıklara, gecikmelere dikkat etmelisiniz. Hayatınızı kolaylaştıracak planlar yapabilirsiniz. Sağlıkla, şifayla ilgili konulara merakınız artarken, bu konularda bilgilerinizi zenginleştirebilirsiniz.

Başak
Burcunuzun yöneticisi gerilemeye başlarken hayatınızı yavaşlatabilecek bazı engel ve aksaklıklar karşınıza çıkabilir. Aşk hayatınızda iletişim önem kazanırken yanlış anlamalar ve anlaşmazlıklar karşısında sabırlı olmalı, bazı şeyleri zamana bırakabilmelisiniz.

Etİketler