Nisan Astrolojisi Burcunuza Neler Getiriyor?

Nisan’a Koç burcundaki Güneş tutulması damga vuruyor.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 03 Nisan 2024
Nisan Astrolojisi Burcunuza Neler Getiriyor? Getty Images

Ateş elementinin güçlü olduğu bir aydayız. Koç burcunda ilerleyen Güneş, ona eşlik eden Merkür ve Venüs, üzerine Koç burcundaki tutulma Nisan ayını sıcaklığı giderek artan bir ay haline getiriyor. Bu ay başta Koç olmak üzere Aslan ve Yay’lar açısından önemli başlangıçlara işaret ediyor. Diğer burçlar için de haritalarında yükselen Koç burcunun olduğu evlerde büyük bir hareketlenme söz konusu. Üstelik Koç burcu zodyağın da ilk burcu ve Mars yönetiminde. Dolayısıyla ivmesini giderek artıran bir aksiyona tanık olabiliriz. Yeni bir Zodyak döngüsü başlarken yaşam isteğimiz, heveslerimiz ve motivasyonumuz da oldukça yüksek olabilir.

5 Nisan’dan itibaren Merkür Koç burcunda gerilemeye başlıyor. Kişisel önceliklerimiz üzerinde daha fazla düşüneceğimiz bir süreci başlatabilir bu retro. Bireysel atılımlar yapmadan önce bir kez daha düşünmemiz gerekebilir. Yaralı şifacı kiron bu dönemde ruhsal anlamda iyileşmemizi sağlayacak şeylere kafa yormamızı sağlayabilir. Benliğimizi iyileştirmenin, geliştirmenin yollarını düşünmek için Merkür retrosunun süreceği 25 Nisan’a kadar zamanımız var.

Venüs’ün Koç burcuna ilerlemesi maddi konularda pek destekleyici olmayabilir. Hesaplara, bütçeye ve harcamalara daha çok dikkat etmemiz gerekebilir. Aşkta ve ilişkilerde kırıcı olmamaya özen göstermeliyiz.

8 Nisan’daki Güneş tutulması bireysel isteklere dikkat çekiyor. Yüreğimizin götürdüğü yere gitmek için içsel bir dürtü duyabilir ve bununla birlikte yeniliklere imza atabiliriz. Benliğimizin yaralarını sarabiliriz. Daha gerçekçi, objektif bir bakış açısıyla adımlarımızı atabiliriz. Önümüzü çok net göremesek de bireysel hedeflerimiz yüksek olabilir. Yalnız ve tek başına yapabileceklerimizle yüzleşebiliriz.Aylık  Burç Yorumları


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.