NUMEROLOJİ: SAYILARIN GÜCÜYLE ENERJİNİZİ KEŞFEDİN

Şubat sayımızda Numeolog Yonca Gül Yavuz'dan Numeroloji ile ilgili bilgi aldık...

Kendimizi fark ederek benliğimize inmeye ve birtakım enerjileri keşfetmeye en ihtiyacımız olan bu dönemde, hayatın ve bedenin kullanma kılavuzu niteliğinde olan numeroloji ile kendinizi daha yakından tanıyabilirsiniz. Nasıl mı? Bunu hem düşüncelerimizi dönüştürerek hem de sayıların güçlü enerjisiyle çakra sistemini çalıştırarak başarabiliriz. Detayları numerolog Yonca Gül Yavuz’dan dinleyelim.

Evrende her şeyin enerjiden ibaret olduğunu sık sık duyuyoruz. Ama bunun ne anlama geldiğinin ya da etrafımızdaki enerjiler karşısında nasıl bir tepki vermemiz gerektiğinin farkında olmak esas konu. Spiritüel konulara olan yaklaşımım son iki yıldır fazlasıyla arttı ve bu konuda sürekli bir şeyler okuma, öğrenme ve deneyimleme arayışındayım. Beni bu arayışa itense hepimizin hayatında olası olumsuz ve hayal kırıklarıyla sonuçlanan tecrübeler oldu. Bir gün Instagram’da yakın bir arkadaşımın numeroloji ile ilgili deneyimini anlattığı bir paylaşım gördüm ve hemen o hesapla iletişime geçtim. @icimizdekirehber hesabının sahibi Numerolog Yonca Gül Yavuz’dan analiz için hemen randevu aldım ve gerekli kişisel bilgilerimi verip heyecanla beklemeye başladım. Cevap geldiğinde epey şaşırdım ve beni benden daha iyi ifade eden numaraların gücü karşısında kalakaldım da diyebilirim. Her numaranın bir çakrayı temsil etmesi ve o çakrayla birlikte sizinle ilgili ortaya çıkardıkları çok ilginç. Gelin bu enerji sistemini Yonca Gül Yavuz’un anlattıklarıyla keşfedelim. 

MUTLULUĞU ALIŞKANLIĞA DÖNÜŞTÜRMEK

Düşünce sistemimizin kaynağı her zaman bulunduğumuz şu andadır. Gün içinde zihnimizde birçok olasılık düşünür, yaratır ve hayatımıza taşırız. Bu yüzden düşünmek yaratıcı bir kompozisyon oluşturmaktır. Gözlerimizi kapattığımız zaman zihnimizde ışınlanabilir, uçabilir, ne istersek yapabiliriz fakat gözlerimizi açtığımızda fiziksel bedenimiz ile yapacaklarımız bellidir. İşte bu nedenle zihnimizin yaratım gücü vardır ve düşüncelerimizi çekim yasası ile birlikte hayatımıza çekiyoruz. Şöyle bir düşünün; olumsuz şeyler yaşamaya başladığınızda olumsuzluklar hep üst üste gelir, güzel olgular yaşarken de katlanarak güzel gelişmeler yaşarız. Hayat akışında olumsuz düşüncelere sahipseniz; ilişki sorunlarınız varsa, kariyer olarak mutlu değilseniz, kendinizi yargılıyorsanız bile şu anda bu yazıyı okurken dahi bu düşünceleri ve yaşamınızı değiştirmeye başlayabilirsiniz. Seçtiğimiz düşünceler ve sözler yarını, ertesi günü, bir sonraki ayı, kısacası geleceğimizi oluşturur ve bu bizim değişiklik yapmaya başlayacağımız andır. Küçüklüğümüzden beri bize kodlanan düşüncelerden, alışkanlıklardan, geçmişte yaşadıklarımızdan dolayı oluşturduğumuz yargılardan şu anda çalışmaya başlayarak kurtulabiliriz. Çünkü gücün kaynağı içimizdedir. Çocukken neşe, sevgi ve cesaret doluyduk. İstediklerimizi çekinmeden söyleyebiliyor, duygularımızı ifade ediyorduk. Kendimizi kusurlu olarak görmüyorduk ve kendimizi yargılamıyorduk. Yaşam deneyimimizde büyürken farklı yargılarla büyümeye başladık ve “insanlara güvenme, sen böylesin” gibi birçok çevresel söz, kıyaslanma ve yargı ile birlikte bizler de başkalarının görüşlerini benimseyip buna inanmaya başladık. Artık mutluluğumuzu mesleğimiz, kazandığımız para, evimiz, sevgilimiz, güç kısacası madde ile ölçüyoruz ve bu inandığımız mutluluk kalıplarına ulaşamadığımızda kendimizi mutsuz, başarısız olarak görüyor ve buna inanıyoruz. Oysaki mutluluk içimizdedir ve tıpkı mutsuzluk gibi mutluluk bir alışkanlığa dönüştürülebilir.

AKLINDAN GEÇEN ILK DÜŞÜNCEYE ODAKLANMAK

Akışta ve mutlu bir hayat istiyorsak aklımızdan güzel ve olumlu düşünceler geçirmeliyiz. Zihinsel ya da sözlerle gönderdiğimiz mesaj bize aynen geri dönecektir. Her zaman olumlu olarak yaşamınızın ne kadar değiştiğini gözlemleyin. Olumsuz tekrarlayan düşünce kalıplarını not alın ve bu düşünceleri dönüştürmeyi tercih edin. Hayat koşuşturmasında aklınıza gelen olumsuz düşüncelere takılıp kalmayın ya da görmezden gelmeyin, olumsuz düşünceleri de kabul ederek o düşünceye teşekkür edin ve “seni dönüştürmeyi tercih ediyorum” deyin. Yaşamınızı denetim altına almanın yolu sözcük ve düşünce seçiminizi denetlemekle gerçekleşir. Bu uygulamayı kısa pratikler yaparak bir zaman sonra alışkanlık haline getirdiğinizde yaşamınızın ne kadar akışta ve güzelleştiğini fark edeceksiniz. İçimizde var olan enerji bedeni evrensel enerjiden beslenir ve sürekli olarak evrensel enerji ile iletişim halinde çalışır. Enerji bedenimiz de, enerji geçitleri ve çakralar aracılığı ile birbirleriyle bağlantılıdır. Çakralar yaşam enerjisinin çeşitli şekillerini alarak, onları dönüştürüp sistemimize dağıtırlar. Çakralar, yaşam enerjisini çevreden, enerji bölgelerimizden, evrenden ve tüm enerji kapsamlarından alarak fiziki bedenimiz ile enerji bedenimizin beslenmesi ve gelişmesi için gerekli olan frekanslara dönüştürürler. 

ÇAKRALARI DENGELEMEK

Çakralarımızı enerji bedenimizin organları olarak düşünebiliriz. Tıpkı fiziksel bedenimizde organlarımızın birbiriyle olan ahenginin önemi gibi, her çakramızın birbiriyle iletişimde ve dengede olması da enerji bedenimizin sağlığı için çok önemlidir. Çakralarımızda yaşadığımız tıkanıklıklar ya da dengesizlikler hem fiziksel hayatımızı hem de ruhsal sistemimizi doğrudan etkileyebilir. Her çakranın temsil ettiği duygular, oluşumlar ve yaptırımlar vardır. Örneğin; ikinci çakramız, duygular, ilişkiler, empati ve yardımseverlik gibi duygulara çalışır. İkinci çakrasını sıfırdan açan varlıklar; aşırı derecede verici, fedakarlık yapmakta sınırları olmayan ama değerleri hiçbir zaman anlaşılmayan kişilerdir. Bu sebeple, ikinci çakra çalışan kişilerin sürekli olarak kendinden başka herkesi düşünüp, büyük fedakarlıklar yapmasına rağmen sonunda değer görmemesi bir zamanlar uğruna her şeyi yaptığı insanlarla küsüp, kendini ve duygularını kapatmasına neden olabilir. Yine ikinci çakra ilişkileri temsil ettiği için ikinci çakra çalışan kişilerin ilişki hayatlarında sorunlar, kendini tekrarlayan ilişki kalıpları ve ilişkide değer görmeme gibi durumlar yaşanabilir. Bu kişiler çakralarının çalışma durumlarının farkına varıp, üzerine pratik yaparak kendi düşünce kalıplarını değiştirdiklerinde çakraları da dengelenmeye başlayacaktır. Böylece özellikle aşk hayatlarında “tekrar eden aynı tip senaryolardan” kurtulup hayatlarında doyumlu bir aşk yaşayabilirler. Çakraları dengelemek için kendi kendinize uygulayabileceğiniz birçok enerji çalışması, meditasyonlar, aroma terapi yöntemleri bulunuyor fakat bunları uygulayabilmeniz için ilk önce çakralarınızın haritasını ve işleyiş biçimini bilmeniz gerekir. 

NEGATIF ENERJILERLE BAĞINI KESME 

Sizi enerji olarak düşüren ya da negatif etkileyen enerji, kişi ya da olaylara karşı kendinizi koruma altına alın. Bir arkadaşınızla görüştüğünüzde enerjiniz düşüyor ve kendinizi iyi hissetmiyor musunuz ya da görüştüğünüz kişiler size sürekli önyargıyla yaklaşıp hevesinizi kursağınızda mı bırakıyor? O zaman bu enerjileri fark edip size iyi gelmeyen kişilerle iletişiminizi güçlendirebilir ya da kesebilirsiniz. Enerjinizi temizleme ve koruma çalışmaları da yapabilirsiniz. Bu konu ile ilgili olarak kendi kendinize de yapabileceğiniz pek çok çalışma ve teknik bulunuyor. 

PEKI NUMEROLOJI NASIL ÇALIŞIYOR? 

Numeroloji eski uygarlıklardan bize gelen kadim bir kendini bilme ve yaşama rehberidir. Hayatımızın ve bedenimizin kullanma kılavuzudur. Kökleri Mısır ve Babil dönemine kadar uzanır. Günümüz numerolojisinin temelleri ise Pisagor tarafından atılmıştır. Tüm yaradılış ses ile meydana geldiğinden dolayı ismimiz, soy ismimiz ve doğum tarihimiz bize özümüzü anlatır. İsmimizde bulunan her harf ve doğum tarihimizdeki rakamlar frekans ve titreşimlere sahiptir ve bu titreşimler çakralarımızı etkiler. Anadolu Numerolojisi’nde yedi beden çakrası ve iki aura çakrası olmak üzere dokuz çakra üzerinden analiz yapıyoruz. Her harf belli bir çakranın titreşim alanını yansıttığı için bu yöntemle isim soy isim ve doğum tarihi bilgileriyle kişilerin hangi çakralarında blokaj olduğunu, hayat sınavlarını, çakralarını nasıl dengeleyebileceğini, hayat amacını, potansiyellerini, nasıl bir ilişkide mutlu olabileceğini ve oluşan blokaj ya da fazla enerji birikiminden kaynaklanabilecek hastalıklarını dahi görebiliyoruz. 

RAKAMLARLA KENDİNİ TANIMAK 

Hayat amacınız nedir? Hayatınızda neden hep aynı sorunları yaşıyorsunuz? Aynı konular neden hep sizi buluyor? Hayatınızdaki insan doğru kişi mi? İlişkinizi nasıl dönüştürebilirsiniz? Mesleğiniz potansiyelinizi ortaya çıkarıyor mu? Bolluk ve bereketi hayatınıza nasıl çekersiniz? İçinizde hep bir şey eksik duygusu mu yaşıyorsunuz? Çocuklarınızın potansiyelleri neler? Bu ve benzer sorularla birlikte hayatınızda var olan birçok sorun ve içinden çıkamadığınız durumları ya da merak ettiklerinizi numerolojiye başvurarak analiz yapıyoruz. Bu bilgi çakraların işlev ve kavramlarına hakim olmaktan geçiyor ve her rakam bir çakrayı temsil ediyor. Evrende aklınıza gelebilecek tüm kavramlar mutlaka bir çakrayla ilişkilidir. Alfabenin harflerini çakralarımıza göre dağıttığımız zaman, numeroloji analizi ile hangi çakranızın dengesiz olduğunu öğrenerek dönemsel olarak yaşanan enerji blokajlarını ve oluşum süreçlerini tespit edip sorunlarınızın dinamiklerine dair farkındalık geliştirip dönüştürebilirsiniz. Numeroloji size hayatınızın ve içselliğinizin gizli sırlarını anlatabilir.

ALFABENIN RAKAMLARA GÖRE DAĞILIMI 

• Her harf bir çakranın titreşim alanında bulunuyor. Bir örnekleme yapmak gerekirse; tabloda bulunan B-K-T harfleri 2 rakamına karşılık ve ikinci çakrayı temsil ediyor. Bu şekilde isminizde yer alan rakamların temsil ettiği çakra konularını aşağıda bulabilirsiniz. 

• İsim ve soy isminizin harflerine karşılık gelen rakamları, temsil ettiği çakraları inceleyerek kendi çakra dökümünüzü yapabilirsiniz. 

• Bu yöntemle hesaplama yaptığınızda hangi çakranız dengeli ya da hangi çakranızda blokaj bulunduğunu ve tüm bunların hayatınıza olan yansımalarını görebilirsiniz. 

• Kendinize dair ayrıntılı bir klavuza sahip olmak ve daha fazla bilgi almak için numeroloji analizi yardımı alabilirsiniz.