Ocak Astrolojisi: Plüton Kova Transiti Ve Getirdikleri

Yaklaşık 15 yıldır Oğlak’ta seyreden ve toprak burçları olan Boğa, Başak ve Oğlak’ı ve bu burçların temsil ettiği konuları güçlendiren Plüton artık yeni yerinde, Kova’da!

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 08 Ocak 2024
Ocak Astrolojisi: Plüton Kova Transiti Ve Getirdikleri

Plüton Kova transiti 2044 yılına kadar yaklaşık olarak yirmi yıl sürecek. Bu süreçte teknoloji alanında büyük dönüşümler beklenebilir. Eksantrik ve sıra dışı buluşlar, icatlar, fikirler, vizyonlar ortaya çıkabilir ve bu süreçte bazıları yok olurken bazıları çok daha güçlü hale gelebilir. Modernlik, çağdaşlık anlayışında da değişimler görülebilir. Kova hava elementinden ancak sabit bir burç. Plüton transiti Kova burcunun sabitliğinde de dönüşüm getirebilir. Şimdiye kadar bir adım atmakta zorlanmış olan Kova burçları için bu iyi bir gelişme olabilir, zira artık üzerlerindeki ataletten kurtulma zamanı olabilir. Terazi’ler için bu transit aşk yaşamlarında büyük dönüşümlere neden olabilir. Aşka bakış açılarını komple yenileyebilirler. Varsa çocukları bu sürecin sonunda çok güçlü hale gelebilirler.  İkizler burçları için ise bu transit oldukça rahatlatıcı ve ferahlatıcı olabilir. Sıkıntılarından uzaklaşmalarını ve yaşamlarında yeni ve beyaz bir sayfa açmalarını sağlayabilir. Bu transit Boğa burçlarına kariyer, Akrep’lere ev ve aile, Aslan’lara ilişkiler alanında büyük dönüşümler getirebilir.

4 Ocak’tan itibaren Mars güçlü olduğu Oğlak burcunda ilerliyor. Daha yapıcı bir aksiyon içinde olabilir, iş ve kariyer alanında adımlarımızı güçlendirebiliriz. İş hayatında çalışkan ve enerjik yönlerimizi daha fazla gösterebiliriz. Aşkın gezegeni Venüs ise 23 Ocak’a kadar Yay burcunda ve uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular ve seyahatler açısından destekleyici. Sonrasında ise Oğlak burcuna geçiş yapıyor. Bu geçişle birlikte aşkta ve ilişkilerde aşkta ve ilişkilerde daha soğuk, mesafeli ve ciddi yaklaşımlar görülebilir. Maddi konularda da daha eli sıkı ve hesaplı olmamız gerekebilir. Merkür retrosunun hemen ayın başında son bulmasıyla iletişim ve haberleşme hızlanıyor ancak 13 Ocak’a kadar Yay burcunda ilerleyen Merkür bu konularda fazla dağınıklığa sebep olabilir ve konsantrasyon güçlükleri getirebilir. 13 Ocak sonrasında ise Merkür Oğlak burcunda ilerliyor, fikirlerimizi iş konularına odaklayabiliriz.

20 Ocak’a kadar Oğlak’ta ilerleyen Güneş Plüton’la kavuşarak bu burçtan ayrılıyor. Bu kavuşum özellikle iş ve kariyer alanındaki isteklerimizi güçlü kılarken hemen akabinde Kova’da birleşmeleri sosyal ilişkilerimizden ve dostluklarımızdan beklentilerimizi artırabilir. Ay boyunca birbirini destekleyen Satürn ve Jüpiter iş ve sosyal hayatımızda dengeleri bulmamızı, hedeflerimizi gerçekleştirmemizi kolaylaştırabilir. Ayı kapatırken iki şans gezegeninin olumlu açıları maddi konularda şans getirebilir.

11 Ocak’ta meydana gelen yeni ay yeni bir iş ve kariyer başlangıcı getirebilir. 25 Ocak’ta Aslan burcundaki dolunay aşk yaşantımıza ışık tutabilir ve bu alanda farkındalığımızı artırabilir.Aylık burç yorumları  


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.