Oğlak Burcunda Dolunayın Getirdikleri

22 Haziran’da Oğlak burcunda gerçekleşen dolunay gerçekleşiyor. Aile konularına odaklandığımız bir dönemden geçerken, bu dolunay mesleki ve maddi sorumluluklarımızı hatırlatabilir.

Pınar Atmaca PINAR ATMACA 21 Haziran 2024
Oğlak Burcunda Dolunayın Getirdikleri

Yengeç burcuna ilerleyen Venüs ve Merkür ve ardından Güneş ile birlikte ev ve aile konularına iyice odaklandığımız bir dönemden geçiyoruz. Bu dönem koruyucu, kollayıcı, sarıp sarmalayan anaç özelliklerimiz iyice ortaya çıkabilir. Ayrıca ilişkilerde ve iletişimde empati duygumuz yükselirken daha anlayışlı ve toleranslı olabiliriz. Tam da aile konularına odaklandığımız bu dönemde gerçekleşen dolunay bizi aileden çıkarıp iş ve kariyere, hedef ve planlara yaklaştırıyor. Dolayısıyla bu dolunay iş ve aile dengesini kurmamızda yardımcı olabilir. Dolunay hedef ve planlarımıza işaret ederken iş, para, maddiyat konularını öne çıkarabilir. Sorumluluklarımızı, görevlerimizi, işlerimizi ve yapmamız gerekenleri bize hatırlatan bir dolunay olabilir.Dolunay haritasında yükselen Jüpiter, eğitim ve haberleşmeye vurgu yapabilir. Özellikle iş alanında çevremizi genişletmek ve yeni bağlantı fırsatlarını yakalamak adına bazı karar ve fırsatları beraberinde getirebilir. Kendimizi geliştirmek adına bazı eğitimleri planlamak için uygun anlar yakalayabiliriz.

Dolunayın burcunuza etkilerine gelecek olursak...


KOÇ

Dolunay size iş yaşamınız, kariyeriniz, hedef ve planlarınız ve görev ve sorumluluklarınızla ilgili farklı bir perspektif ve bakış açısı getirebilir. Ev ve aileye bağlı mecburiyetlerinizi bir miktar göz ardı edip kendi hedeflerinize odaklanabilirsiniz.

BOĞA

Dolunay uzak yol ve yolculuklarla ilgili kararları beraberinde getirebilir. Bir seyahat kararı alabilirsiniz. Bir haberle farkındalığınız artabilir. Gözünüzü uzak ufuklara çevirebilirsiniz.

İKİZLER

Dolunay ortak maddi konularda, iş ve para konularında bazı farkındalık ve kararları beraberinde getirebilir. Başkalarından, ortaklıklardan edinebileceklerinize dikkatinizi çeken bir dolunay olabilir.

YENGEÇ

Bugün karşıt burcunuzda gerçekleşen dolunay ilişkilerle ilgili bir farkındalık getirebilir. Karşınızdaki kişinin size sevgisini, ilgisini fark edebilir ya da gerçekçi bir değerlendirme yapabilirsiniz. Birlikteliğinizle ilgili bir karar zamanı olabilir.

ASLAN

Dolunay çalışma ortamınızda, gündelik yaşamınızda farkındalıklar getirebilir. Ayrıca sağlığınızla ilgili konularda duyarlılık yaratabilir. Rutininizle ilgili bazı kararlar alabilirsiniz.

BAŞAK

Dolunay aşk yaşamınıza ışık tutabilir, aşka dair kararlar almanızı sağlayabilir. Aşkı dostluğun önüne koyabilir, sosyal yaşamı biraz soğutma yoluna gidebilirsiniz.

TERAZİ

Bugün Oğlak burcunda gerçekleşen dolunay sizi hedef ve planlarınızdan bir miktar uzaklaştırıp geçmişe, özünüze, aile bağlarınıza götürebilir ve ev yaşamınızla ilgili bir karara götürebilir.

AKREP

Dolunay yakın çevrenizde olup bitenlere dikkat çekebilir. Seyahatlere odaklandığınız ve mutluluğu dışarıda aradığınız bir dönemden geçerken hemen yanı başınızdaki hassasiyetleri unutmuş olabilirsiniz ve dolunay size bunları hatırlatabilir.

YAY

Dolunay maddi konularda, iş ve para konularında bazı farkındalıkları ve peşinden de bazı kararları beraberinde getirebilir. Ortak paylaşımlarınıza, ortak yaklaşımlara odaklı bir dönemden geçerken dolunay size kendi cebinizi ve hesabınızı hatırlatabilir.

OĞLAK

Bugün burcunuzda gerçekleşen dolunay yaşamınızla ilgili farkındalıkları tetiklerken önümüzdeki döneme ilişkin kararlar alabilirsiniz. Kendinizle bir yüzleşme zamanı olabilir, önceliklerinizi belirlemelisiniz.

KOVA

Dolunay manevi yaşamınıza bir pencere açabilir. Sezgilerinizin güçlenmesi akışta kabul edebileceklerinizi size gösterecektir. Ardınızda dönüp bitenler karşısında gardınızı korumalısınız.

BALIK

Dolunay sosyal yaşamınız ve arkadaşlık ilişkilerinizle ilgili bir farkındalık getirebilir. Dostlarınızla ilgili gelişmelere bağlı kararlar almanız gerekebilir, arkadaşlarınızla aşkınız arasında karar vermek durumunda kalabilirsiniz.


SON HABERLER

Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.