ŞİMDİ OĞLAK ZAMANI

Oğlak burçlarının ayında, onları yakından tanıyoruz.

Yılın en kısa gününü ve en uzun gecesini yaşıyoruz. Kış gündönümü olarak adlandırılan bu zaman, Kış’ın başlangıcı olarak da bilinir. Astrolojide Oğlak burcu öğretici gezegen olarak da bilinen Satürn'ün yönetimindedir. Elementi topraktır, ayakları yere basar, maddi konular onun için önemlidir, iş, plan, program, strateji odaklıdır. Öncü grup burçlar içinde yer alır, bu da onun lider özelliklerini gösterir, insiyatif almakta zorlanmaz.

Oğlak burcu için sabır önemlidir. Zamanı kullanmasını bilir. Adım adım yükselerek en tepe noktaya çıkmayı ister. Kararlılıkla hareket eder, plan yapmakta ve uygulamakta zorlanmaz. Hayatını sabırla inşa edebilir. Oğlak burcu yaptığı işe ve mesleğine çok önem verir. İşinde yükselmek için sağlam, yapıcı adımlar atar. Soğukkanlı ve çalışkandır. Organizasyon ve strateji konusunda başarılıdır. İyi bir yönetici olabilir. Düzen, kural, disiplin insanıdır, başarı için bunların şart olduğunu düşünür. Görev ve sorumluluklarının bilincindedir. Hayatın sorumluluğunu üstlenmeyen kişilerden hoşlanmaz.

Sabırlı, kurallara uyan, olgun, ağırbaşlı yapısıyla Oğlak, başkalarına yol gösterebilir. Yönünüzü bulmakta zorlandığınızda kararlı, istikrarlı ve tutarlı Oğlak burcu size oldukça yardımcı olabilir. Ancak bunu katı ve sert bir tarzda yapabilir, ancak belki de doğruların anlaşılması ve düzelme için ihtiyaç duyulan yumuşaklık değil tam da bu sert yaklaşımdır.

Oğlak burcu ailesine ve geçmişine düşkündür. Tarihe meraklıdır. Gelenekçi yapıyı benimser ve sahip çıkar. Otorite ve hiyerarşiyle arası iyidir. Kurumsal yapılar, aile şirketleri Oğlak burcu için uygun olabilir. Mesafe koymakta, sınır çizmekte zorlanmaz. Statü, prestij ve mevki onun için önemlidir. Başkaları tarafından nasıl görüldüğüne ve algılandığına önem verir. İmaj onun için önemlidir.

Ancak katı kabuğuna rağmen Oğlak burcu ruhunun derinliklerinde son derece alçakgönüllü, mütevazi ve yumuşak bir yüreğe sahiptir. Onu yolundan çıkarabilecek kırılganlıkları bertaraf etmek için sert kabuğunu benimsemiş olabilir. Yaşadığı zorluklar karşısında sabırlı olması ve zamanı iyi kullanması onu olgunlaştırır, geride kalan ve görünmeyen bilgeliğinin esasında da bu olgunluk vardır. Ardında bu olgunluğu ve bilgeliği barındıran Oğlak burcu hayatınızın en esaslı yol göstericilerinden ve öğretmenlerinden biri olabilir.

Oğlak burcu ünlüleri: Kate Middleton, Orlando Bloom, Jared Leto, Jude Law, Jim Carrey, Sienna Miller, Zayn Malik, Bradley Cooper, Kevin Costner, Stephen Hawking, Liam Hemsworth, Lara Fabian, Sienna Miller, Irina Shayk, Ellie Goulding

Etİketler