SÜPER DOLUNAY

14 Kasım'daki süper dolunay neler getirecek dersiniz?

Son 70 yılın en büyük dolunayı Kasım'da gerçekleşiyor. 14 Kasım'da Ay,dünyadan görünen büyüklüğüyle rekora gidiyor. Zira bu dolunay, normal bir dolunaydan %14 daha büyük ve %30 daha parlak. Nasa’nın verdiği bilgilere göre bu dolunay 21. yüzyılın en büyük dolunayı olarak nitelendiriliyor. 1948 yılından bu yana Ay dünyaya bu kadar yakın ve büyük olmamıştı. Bu dolunayı kaçırdığınızda 2034 yılına kadar beklemeniz gerekebilir. Süper ayı seyretmek için gökyüzünün iyi gözlemlenebildiği ışığı az bir yeri seçmeyi ihmal etmemelisiniz. Büyüklüğüyle etkileyici olan dolunay doğal olarak duygusal ve sezgisel anlamda da herkesi etkisi altına alacağı benziyor. Keza dolunaylar sezgilerimizin ve farkındalığımızın zirve yaptığı zamanlardır.

Dolunay Boğa burcunda gerçekleşiyor. Boğa burcu konfor ve rahatlık aradığımız, maddi imkanların öne çıktığı, güven duygumuzu sorguladığımız alandır. Ay, Boğa burcunun bu konfor alanında rahat eder aslında. Ancak dolunay Ay ile Güneş'in karşı karşıya geldiği zamandır ve bu karşıtlık bazı şeylerin farkına varmamız yönünde duygusal anlamda sarsıcı olabilir. Zira arzuladığımız ve ihtiyaç duyduğumuz şeylere ulaşmak için konfor alanının dışında mücadeleye zorlayabilir. Öte yandan eğer zaten kendimizi maddi konularla ilgili çok yıpratıyor ve yoruyorsak, daha fazla dinlenmemiz ve sahip olduklarımızın farkına varmamız yönünde uyarıcı etki yaratabilir. Bu iki kutup arasında yani konfor alanıyla, mücadele alanı arasında bir gelgite yol açabilir. Bu dolunayda aşk ve romantizm biraz daha uzak ve ikincil planda kalıyor gibi. Değer yargılarımızı, maddi ve manevi sahip olduklarımızı, kendimize verdiğimiz değer ile başkalarının bize verdiği değeri çokça sorgulayabiliriz. Bu durumun takıntılı boyuta varmamasına dikkat etmek gerekebilir. Dolunay ruhsal ve farkındalık boyutunun yanında maddi konulara, parasal durumlara işaret ediyor olabilir. İş hayatını, görev ve sorumluluklar alanını etkileyebilir. Finansal ve ekonomik konular, yurt dışı ve yabancılarla bağlantılı iş ve haberler bu dolunayın kapsamı altında olabilir. Dolunayın burca göre etkilerini özetleyecek olursak:

Koç

Para kaynaklarınızı, maddi durumunuzu, harcamalarınızı ve bütçenizi gözden geçirmeniz gerekebilir. Hayata karşı güven duygunuzu sorgulayabilirsiniz.

Boğa
Dolunay burcunuzda meydana geliyor, ilişkileriniz açısından önemli bir dolunay olabilir. Evliliğiniz, birlikteliğinizle ilgili almanız gereken sorumlulukları size hatırlatabilir.

İkizler
Kontrolünüz dışında gelişebilecek olaylara müdahaleniz olmasa da güçlü sezgileriniz ve hisleriniz sayesinde hem kendinizin hem de çevrenizdekilerin önlerini görmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Yengeç
Sosyal anlamda sizi aktive edebilecek, farkındalık yaratabilecek bir dolunay olabilir. Arkadaşlık ilişkilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Ortak sosyal aktivitelerde adım atmak üzere bazı kararlar alabilirsiniz.

Etİketler