TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY SİZE NELER GETİRİYOR?

8 Nisan’da Terazi burcunda bir dolunay gerçekleşiyor. Bu dolunay yaşamımızda ilişki ve ortaklıkların önemine dikkat çekiyor.

İlişkiler burcu Terazi’de meydana gelen dolunayda kendimizi bırakıp karşı tarafı gözlemlemeye, anlamaya çalışıyoruz. En yakınımızdaki, karşımızdaki kişi üzerinden, aynadaki yansıma misali, kendimizi daha iyi görme ve anlama fırsatı verebilir bu dolunay. Bu kişi eşiniz, sevgiliniz, en yakın arkadaşınız, çocuğunuz olabilir.

Dolunay haritasında, dolunayın yönetici gezegeni Venüs İkizler burcunda sohbetin önemine dikkat çekiyor. Özellikle karşımızdaki en yakınımız hakkında merak ettiklerimiz var ve işte bu merak ettiklerimizi ortaya çıkaran bir dolunay olabilir Terazi burcundaki bu dolunay.

Dolunay haritasında yükselen Balık burcu ve Neptün karmaşık, belirsiz, flu durumlara işaret ederken Merkür aklımızın da son derece dağınık olduğuna işaret ediyor. Öte yandan dolunay sezgilerimizi güçlendirirken sağduyuyu öne çıkarıyor. Bu dönemde bilinçaltı oldukça hareketli olabilir, bize anlamlı gelebilecek çokça rüya görebiliriz, işaretleri dikkate alabiliriz. Neptün, uykulu, uyuşuk bir durum yaratabilir. Sağlıklı düşünmek ve hareket etmek için karşımızdaki kişiye ihtiyaç duyabiliriz, onun fikir ve görüşlerini alabiliriz. Dolunay bu yönde uyarıcı, aydınlatıcı olabilir.  

Dolunayın bir diğer görünümü ise Mars ve Uranüs karesi. Bu kare açı tepkilerimizin beklenmedik, sıra dışı ve birden, ansızın gelişebileceğine işaret etmekte. Gerek kendimizin, gerek karşımızdakinin verebileceği ani tepkilere karşı biraz daha duyarlı, bilinçli davranmaya gayret etmemiz gerekebilir. Farkında olmadan fazlasıyla sinirli, gergin, tepkisel hareket edebiliriz.

Dolunayın burcunuza göre etkilerine gelecek olursak:

KOÇ

Dolunay ilişkilerde ve ortaklıklarda farkındalık getiriyor, evlilik ve ortaklık konularında yeni kararlar gündeme gelebilir. Karşınızdakiyle daha fazla empati kurmanızı sağlayan bir dolunay.

BOĞA

Dolunay gündelik yaşamınızdaki ilişkilere dikkat çekiyor. Sağlık, şifa konularında hassasiyetleri de beraberinde getiriyor. Gözden kaçan ufak bir detayı fark edebilirsiniz.

İKİZLER

Dolunay aşka ve sevdiklerinize dair farkındalıkları beraberinde getirebilir. Sizi beğenen, sizden hoşlanan bir kişinin farkına varabilirsiniz. Zevkli bir uğraş, hobi gündeme gelebilir.

YENGEÇ

Dolunay ev ve aile yaşamınıza ışık tutarken, geçmişe dair farkındalıklar yaşayabilirsiniz. Ebeveynlerinizi, aile ilişkilerinizi daha iyi anlayabilirsiniz. Eski albümler ortaya çıkabilir.

ASLAN

Dolunay yakın çevreniz, komşu ve kardeş ilişkilerinize ışık tutarken bu alanda daha önce farkında olmadığınız duyguları yaşayabilirsiniz. Düşüncelerinizde bir aydınlanma olabilir.

BAŞAK

Dolunay maddi konularda, iş ve para konularında farkındalık getirebilir. Sahip olduklarınızı daha iyi kullanıp, değerlendirmeye yönelik kararlar alabilirsiniz.

TERAZİ

Burcunuzda gerçekleşen dolunay kendinizle ilgili farkındalıklar getiriyor. Yaptıklarınızı ve yapabileceklerinizi anlayıp değerlendirebileceğiniz bir dolunay yaşayabilirsiniz. Kendinize dair kararlar alabilirsiniz.

AKREP

Dolunay gizli, kapalı kalmış bir durumu, bir sırrı ya da öğrenilmemiş bir ilişkiyi açığa çıkarabilir. Bilinçaltınızın parlak olduğu bu dolunayda sezgilerinize her zamankinden fazla güvenebilirsiniz.

YAY

Dolunay sosyal yaşamınıza ışık tutarken arkadaşlık ilişkilerinizle, sosyal gruplarınızla ilgili kararlar alabilirsiniz. Bir arkadaşlığa başlama veya bir dostluğu bitirme kararı söz konusu olabilir.

OĞLAK

Dolunay hedeflerinize, planlarınıza ışık tutarken iş yaşamınızı, kariyerinizi gözden geçirme fırsatınız olabilir. Görev ve sorumluluklarınıza dair yeni kararlar gündeme gelebilir.

KOVA

Dolunay yurtdışı ve yabancılarla ilgili konularda, akademik ve düşünsel alanda bazı farkındalıkları beraberinde getirebilir. Sosyal paylaşımlarınıza dikkat çekebilir.

BALIK

Dolunay ortak maddi konularda, iş ve para konularında farkındalıkları ve bunların peşinden kararları gündeme getirebilir. Mücadeleci yönünüzü fark etmenizi, keşfetmenizi sağlayabilir.