TERAZİ BURCUNDA YENİ AYIN GETİRDİKLERİ

16 Ekim akşam saatlerinde Terazi burcunda bir yeni ay meydana gelirken bu yeni ay ilişki ve ortaklıklarda yeni bir pencere açabilir, yeni bir yaklaşım getirebilir.

Her ay gerçekleşen her yeni ay yeni başlangıçların da habercisi. Güneş ve Ay’ın Terazi burcunda yan yana geldiği bu yeni ayda yeni başlangıçlar ilişkiler alanında.

Yeni ay haritasında Mars oldukça etkili görünüyor. Zira hem yeni aya karşıdan bakan sert bir açı kuruyor hem de retro hareketini sürdürüyor. Bu da bire bir ilişki, evlilik, birliktelik ve ortaklık konularında bir miktar zorlayıcı olabilir. Bu dönemde her ne kadar gönlümüz uyumlu ve dengeli ilişkiden yana olsa da karşımızda ya aradığımız kişiyi bulamayabilir, bulsak da bu bağı kurmakta oldukça zorlanabiliriz. Her ne kadar bu dönemde yalnız olmak istemesek de Mars bizi retrosundan dolayı tuhaf ve tekinsiz şekillerde yalnız kalmaya, ayrılığa, uzaklaşmaya zorlayabilir. Yeni ay ayrıca Plüton, Satürn ve Jüpiter ile de güç bir kare açısı kuruyor. Plüton’la açısı ilişkilerde dönüşüme zorlarken, Terazi’nin taze hava enerjisinin tüm soluğunu kesebilir, en azından zaman zaman. Satürn ise görev ve sorumluluklar açısından baskı yapacak gibi duruyor, bu da romantizmden uzaklaştırıp ortamı aşırı ciddi kılabilir. Jüpiter ise ilişkiler adına gidecek yolumuz ve öğreneceklerimiz olduğunu hatırlatabilir. Son olarak gelelim yeni ayın yönetici gezegeni Venüs’e. Venüs Başak burcunda ilerlerken ilişkilerde yaklaşımımızı fayda odaklı, hizmet ekseninde biraz müşkülpesent, biraz eleştirel, biraz da katı kılmayı sürdürüyor. Ancak karşısındaki Neptün, Venüs’ün bu yönde enerjisini biraz dağıtacak ve yumuşatacak gibi görünüyor. Başak burcunda biraz daha realist, çözüm, verim odaklı hale gelen Venüs yeni ay haritasında Neptün’den sert bir açı alırken bu nitelikleri yumuşayabilir, algı ve kararlarda daha sübjektif ve duygusal yaklaşımları beraberinde getirebilir.

Burcunuza göre yeni ay:

Koç

Yeni ay ilişkilerde yeni bir dönemi başlatırken karşınızda birbirinden farklı ve yepyeni kişileri bulabilirsiniz. Enerjinizin çoğunu bu yeni birlikteliklere aktarırken kendinize güvenmelisiniz.

Boğa

Yeni ay çalışma ortamınıza, gündelik yaşamınıza yeni bir düzen getirebilir. Kontrolünüz dışı olaylar bu düzende belirleyici olurken fiziksel ve zihinsel anlamda kendinizi korumalısınız.

İkizler

Yeni ay aşk yaşamınıza yepyeni bir pencere açabilir. Sevdiklerinize varsa çocuklarınıza yeni bir düzen getirebilir. Arkadaşlarınızdan beklediğiniz ilgi ve desteği görmemek sizi bu dönemde şaşırtmamalı.

Yengeç

Yeni ay ev ve aile yaşamınıza yeni bir şekil ve düzen kazandırabilir. Ancak hedef ve planlarınızın, görev ve sorumlulukların sizi yorduğu bir dönemden geçtiğinizi unutmayın.  

Aslan

Yeni ay yeni bir komşu, arkadaş, yakın çevrenize yeni kişiler katabilir. İletişim ağınızı genişletme imkânı sunabilir. Ancak uzaklar, yurt dışı ve yabancılarla ilgili konular sizi epeyce meşgul edebilir.

Başak

Yeni ay maddi açıdan yeni fırsatlar, yeni bir iş veya kazanç imkanı getirebilir. Sahip olduklarınızı yeniden değerlendirme fırsatı sunabilir. Ancak mücadele duygunuz sizi bu dönemde fazlasıyla yoruyor olabilir.

Terazi

Burcunuzdaki yeni ay yaşamınızda yeni başlangıçları ateşleyebilir. Bu dönemde kendinizi ilişkilerden yana daha yalnız ve tek başına hissetseniz de bu durumun geçici olduğunu unutmayın.

Akrep

Yeni ay bir bağlılığınızdan ya da alışkanlığınızdan kurtulmanızı sağlayabilir. Ancak bu dönemde kendinizi ruhen ve bedenen yormamaya ve kendinizi korumaya dikkat etmelisiniz.

Yay

Yeni ay sosyal yaşamınıza yeni bir düzen ve çerçeve kazandırabilir. Yeni arkadaşlar ve yeni bir sosyal çevre edinebilirsiniz. Ancak bu dönemde aşktan ya da sevdiklerinizden yana aradığınızı bulamamak sizi üzmemeli.

Oğlak

Yeni ay yeni hedef ve planlar, yeni görev ve sorumluluklar ya da yepyeni bir kariyer demek olabilir. Ancak ev ve aile konularının sizi epeyce çekip alması, yorması karşısında her zamanki sabrınızı korumalısınız.

Kova

Yeni ayla birlikte keşif ve macera duygunuzda uyanış yaşayabilir, kendinizi yeni macera veya yolculuklarda bulabilirsiniz. Ancak zihinsel olarak yorucu bir dönemden geçerken yakın çevrenizi göz ardı etmemelisiniz.

Balık

Yeni ay ortak girişim ve işleri beraberinde getirebilir. Eşinizin veya ortağınızın işlerinde de yeni bir dönem başlatabilir. Kendinize olan güveninizi korumayı ihmal etmeyin.