YAY BURCUNDA AY TUTULMASI DUYGUSAL ÇALKANTILAR GETİREBİLİR

Tutulmalar mevsimindeyiz. 26 Mayıs’ta Yay burcunda bir Ay tutulması gerçekleşiyor. Bu tutulma 10 Haziran'da gerçekleşecek Güneş tutulmasının duygusal habercisi olabilir.

Güneş ile Ay’ın karşı karşıya getiren ancak dünyanın gölgesi Ay’ı kapatırken rengini farklı kılarak mistik bir görünüme imza atan Ay tutulmaları özellikle duygusal yoğunluğun arttığı önemli astrolojik olaylardan biridir. Ay tutulması karmik etkileri beraberinde getiren Ay düğümlerinin yanında gerçekleşir.

Gökyüzünün en belirgin ışıkları Güneş ve Ay’ın arasındaki bu zıtlık algımızı yükseltir, zira karanlık gökyüzü bu iki büyük ışık sayesinde aydınlıktır. Bu noktada tutulmanın getirdiği gölgeler devre girer dünyanın gölgesi Ay üzerine yansırken ışığını da alır. Ancak tutulmanın bu gölgeleri sayesinde daha büyük bir farkındalık oluşabilir. Duygusallığı coşturan dolunay dünyanın gölgesiyle daha gerçekçi olabilir, doğru yargılarda ve kararlarda bulunmamızı kolaylaştırabilir. Bu kararlar özellikle ikili ve bire bir ilişkiler açısından daha da önemlidir zira bir ayrılık, birliktelik kararını beraberinde getirebilir. Taraflar birbirlerini daha yüksek bilinç ve farkındalıkla değerlendirebilir, objektif bir bakış açısıyla ilişkilerine bakabilir.

Yay burcunda gerçekleşen bu Ay tutulması dönemin en belirleyici astrolojik olaylarından biri. Üstelik 10 Haziran’da gerçekleşecek olan Güneş tutulmasının da habercisi. Değişken burçlardaki yoğunluk ortama büyük bir hareketlilik getiriyor. Öyle ki fiziksel olarak otursak da zihnimiz sürekli hareket halinde ve düşünceli olacağından huzur bulmamız zor hale gelebilir. Duygusal olarak oldukça çalkantılı, gelgitli bir durumumuz olabilir bu da en çok ciddi işlere yönelik konsantrasyonumuzu ve odağımızı bozabilir.

Bu Ay tutulması özellikle uzaklar, yurt dışı, yabancılar, seyahatlerle ilgili bir konuya ışık tutarken akışın getirebileceği kontrolümüz dışı durumlara karşı tedbirsiz yakalanabiliriz. Farkında olmadan ya da dalgınlık sonucu kolayca aldanabilir ve tekinsiz ya da tuhaf denebilecek adımlar atabilir, sonradan anlamsız gelebilecek tepkiler verebiliriz. Bu dönemde toprak elementinde gezegenlerin olmaması sözlerin, konuşmaların, düşüncelerin havada kalmasına, dağınıklığa ve fazlasıyla duygusal çalkantıya neden olabilir.

Tutulmanın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ


Ay tutulması uzaklardan haberler taşıyabilir, yurt dışı veya yabancılarla ilgili bir konuda farkındalık yaşayabilirsiniz. Seyahatlerle ilgili bir konu sürpriz bir şekilde gündeme gelebilir ve bir seyahat planı yapabilirsiniz.

BOĞA


Ay tutulması size ortaklıklarınızı, karşı tarafı ve onun maddi imkân ve durumlarını hatırlatabilir. Tutulma eşinizin veya ortağınızın işlerine, ortak maddi durumlarınıza ışık tutabilir, bu alanda farkındalık ve kararları beraberinde getirebilir.

İKİZLER


Ay tutulması ise ilişkiler açısından karşı tarafı daha iyi görüp anlamanızı kolaylaştırabilir. Karşı tarafa bağlı kalmanız, ilişkilerdeki gerginlikler hedeflerinizin büyüklüğüyle örtüşmediğinde gerilmemeye çalışmalısınız.

YENGEÇ


Ay tutulması kontrol edemediğiniz ya da müdahaleniz olamayan durumlar karşısında dağıldığınız ya da seyirci olduğunuz bir dönemden geçerken yaşadığınız dalgınlık, unutkanlık ya da aksaklıklar mercek altına gelebilir. Gündelik yaşamınız, sağlığınızla ilgili konular, rutinleriniz ve beslenmenize ışık tutan bir tutulma, aydınlanma ve farkındalık yaşayabilir ve bu alanda kararlar alabilirsiniz.

ASLAN


Ay tutulması ise bir aşk tutulması sizin için, sizi beğenen kişiyi fark edebilir, siz de yüreğinizdeki kıpırtıları duyabilirsiniz. Sanatçı yanınızın farkına varabilir, özgün ve orijinal yönlerinizi iş ve uğraşlarınıza yansıtabilirsiniz.

BAŞAK


Ay tutulması iş yaşamınıza, kariyerinize, planlarınıza iyice odaklandığınız bir dönemde ev ve aile konularına dikkatinizi çekebilir, geçmişinizle bir yüzleşme ve hesaplaşma anı doğurabilir. İlişkilerle ilgili karmaşık ve belirsiz durumların yaratabileceği kafa karışıklığı bu duruma tuz biber olabilir.

TERAZİ


Ay tutulması yakın çevrenizde, komşu ve kardeşlerinizle ilgili bir konuya ışık tutabilir. Uzaklara dalmışken en yakınınızda unuttuğunuz bir konu hatırınıza gelebilir. Merak duyduğunuz bir bilgiyi öğrenebilirsiniz.

AKREP


Ay tutulması ise kendi maddi durumunuza, iş ve para konularınıza dair farkındalıkları ve kararları beraberinde getirebilir. Size kendi değerinizi ve sahip olduklarınızı hatırlatabilir.

YAY


Ay tutulması kendinizle ilgili unuttuğunuz bir konuyu size hatırlatabilir. Karşı tarafa ve ilişkilerinize oldukça odaklandığınız bir dönemden geçerken kendinizi ihmal etmemeniz gerektiğini hatırlatan bir tutulma yaşayabilirsiniz.

OĞLAK


Bugün gerçekleşen Ay tutulması küçük güzel detaylara odaklandığınız bir dönemden geçerken size büyük resmi hatırlatabilir. Bu tutulma bilinçaltınıza ışık tutabilir, sezgilerinizi güçlendirebilir, başkalarına olan duyarlılıklarınızı artırabilir. Fedakâr tarafınızı iyice öne çıkarabilirsiniz.

KOVA


Bugün gerçekleşen tutulma heyecanlarınıza, istek ve heveslerinize, aşkınıza iyice odaklandığınız bir dönemden geçerken size belki unutmuş olduğunuz arkadaşlarınızı hatırlatabilir ve sosyal yaşamınıza ışık tutabilir. Kendinize olan güveninizin arttığı bir dönemde sosyal duyarlılıklarınızı artıran bir tutulma söz konusu olabilir.

BALIK


Bugün gerçekleşen Ay tutulması sizi hedeflerinize, planlarınıza odaklayabilir, görev ve sorumluklarınız, iş ve kariyerinizle ilgili kararlar alabilirsiniz. Üstleriniz ve otorite konumundaki kişilerle ilişkilerinizde daha önce kaçırdığınız bir noktayı görebilirsiniz.