YAY BURCUNDA DOLUNAY: SEZGİLERİMİZİN ENGİN DENİZİ

Dolunaylar duygusal hassasiyetlerin güçlü şekilde ortaya çıktığı zamanlar. 17 Haziran’da Yay burcunda gerçekleşen dolunay 2 Temmuz’daki önemli Güneş tutulması öncesinde yaşayacağımız son dolunay.

Her dolunay gibi bu dolunay da bir farkındalık zamanı, duygusal hassasiyetlerimizi vurgulayan ve bunlarla birlikte gerçekleri olanca yalınlığıyla, çıplaklığıyla daha kolay ve rahat görebildiğimiz zamanlar.

Bu dolunay ufkumuzu genişletme yönündeki duygusal ihtiyaçlarımızı vurguluyor. Ancak bunu yaparken bir yandan da objektif olmak, gerçekçi davranmak arzusundayız. Duygularla mantık arasında kaldığımız bir dolunay olarak özetleyebiliriz kısaca bu dolunayı. Kalbimizden geçen sağduyumuzu, aklımızı ve mantığımızı izlemek yönünde. Öte yandan duygusal anlamda alışageldiklerimizi bırakmak, kendimizi duygusal olarak salmak niyetinde olabiliriz ancak bunun için zihnimizin engel dağlarını aşmamız gerekebilir.

Peki kazanan ne olabilir ya da olmalı? Duygular denizinde kendimizi bırakıp salıvermek mi, yoksa aklın, doğrunun yolunu izlemek mi? Bu dolunayda kararımızı verebiliriz. Bu kararı verirken duyguları ve zihni bir kenara bırakıp sezgilerimizin yolunda ilerleyebiliriz.

Bu dolunay aklımızın oldukça karışık olduğu bir süreci tetikleyebilir. Üzerine duygularımız da yoğun bir sis perdesi örtebilir. Bu noktada kâşif ve maceracı yönümüzün üzerine gitmek, seyahat etmek, gezip görerek ufkumuzu genişletmek, yeni yerler görüp yeni insanlar tanımak ve kısaca her etkiye ve enerjiye açık olmak en büyük desteğimiz, yardımcımız olabilir. Zihinsel kaygı ve endişelerin üstesinden gelebiliriz, her ne kadar bazı kalıplar, şekiller, tutucu yönlerimiz buna engel teşkil etse de. Bazı kalıpları öncelikle zihnimizde yıkacağız gibi görünüyor, ardından sezgilerimizin engin denizine kavuşabilir, aradığımız doğru, gerçekçi, objektif yanıtları bulabiliriz.

Burcunuza göre dolunayın etkilerine gelecek olursak:

Koç

Yurt dışı, yabancılarla ilgili konular, akademik ve yüksek öğrenimle ilgili gelişmelerle ilgili bir farkındalık söz konusu olabilir. Seyahat kararı gündeme gelebilir.

Boğa

Dolunay ortak maddi ve manevi paylaşımlar alanınızda, ortak bir yatırım veya harcama kararını gündeme getirebilir. Sezgilerinize güvenmekten çekinmemelisiniz.

İkizler

Karşıt burcunuzda meydana gelen dolunay ilişkiniz, evliliğinizle ilgili bir konuyu ve farkındalığı gündeme getirebilir. Karşınızdaki kişiyle, eşinizle ilgili bir karar veya yargıda bulunabilirsiniz.

Yengeç

Dolunay gündelik yaşamınız, çalışma ortamınızla ilgili bir konuyu gündeminize getirebilir. Sağlığınızla, bulunduğunuz ortamın hijyen veya düzeniyle ilgili bir karar alabilirsiniz.

Aslan

Aşka dair bir dolunay gündeminizde. Babanız veya baba yerine koyduğunuz bir kişiyle ilgili duygusal hassasiyetler içinde olabilirsiniz. Aşka, aşka bakış açınıza dair bir karar söz konusu olabilir.

Başak

Ev ve aile yaşamınızla birlikte, geçmişinizle ilgili konuları gündeme taşıyan bir dolunay olabilir. Duygusal hassasiyetleriniz bazı konuları daha iyi görüp anlamanızı sağlayabilir.

Terazi

Yakın çevreniz, komşu ve kardeş ilişkilerinize ışık tutan bir dolunay yaşayabilirsiniz. Düşünsel süreçlerinizi, iletişim şeklinizi gözden geçirebilirsiniz. Zihninizde yarattığınız kaygılardan kurtulmalısınız.

Akrep

Maddi konuları, iş ve para konularını ilgilendiren bir dolunay söz konusu olabilir. Sahip olduklarınızı, varlıklarınızı, yeteneklerinizi daha farklı şekillerde değerlendirmek üzere kararlar alabilirsiniz.

Yay

Burcunuzda gerçekleşen dolunay özellikle de burcunuzun son on gününde doğduysanız daha da etkili olabilir. Hayatınıza dair alacağınız kararlarda çok boyutlu düşünmek durumundasınız.

Oğlak

Manevi gücünüze işaret eden ve bilinçaltınızda uyanış ve farkındalıklara işaret eden bir dolunay yaşayabilirsiniz. Sıkıca tutunduklarınızda vazgeçebileceğiniz ve size bu yönde karar aldırabilecek bir dolunay olabilir.

Kova

Sosyal çevreniz, arkadaşlık ilişkilerinizle ilgili bir dolunay söz konusu olabilir. Bazı arkadaşlarınızın daha önce görmediğiniz ya da farkında olmadığınız yönlerini fark edebilirsiniz.

Balık

Hedefleriniz, planlarınızla ilgili önemli kararları beraberinde getirecek bir dolunay yaşayabilirsiniz. Geleceğinizi, toplum statü ve konumunuzu, dışarıdan görünen yönünüzü ve imajınızı etkileyebilecek bir dolunay olabilir.