YENGEÇ BURCUNDA BİR YENİ AY DAHA

20 Temmuz akşamı bu kez Yengeç burcunun son derecelerinde bir yeni ay meydana geliyor.

21 Haziran’da aynı zamanda bir yeni ay olan Güneş tutulmasını yine Yengeç burcunda yaşamıştık. Yengeç’in sıfır derecesinde gerçekleşmiş olan bu güçlü tutulma senenin geri kalanına etki ederken ev ve aileyle ilgili konulara öncelik getirmişti.

Şimdi ise bu kez Yengeç’in son derecesinde bir yeni ay meydana geliyor ve Satürn ile karşıt açı yapan bu yeni ay artık kafamızı geçmişten, köklerden, aileden çıkarıp biraz daha dışarı bakmamız yönünde bizi zorluyor. Oğlak burcundaki Satürn’ün katı disiplini üzerimize düşen görev ve sorumlulukların sıkı sıkıya takip edilip yerine getirilmesi, kuralların izlenmesi, planlı ve programlı hareket edilmesi konusunda epeyce etkili olabilir. İş hayatına ve kariyere dair konular gündeme gelirken duygusallıklardan sıyrılıp daha gerçekçi, somut ve objektif davranmalı, planlarımızı soyut hedeflere göre değil somut verilere ve tespitlere göre şekillendirmeliyiz.

Her yeni ayda olduğu gibi bu yeni ay da yeni başlangıçlara, yeni ve taze bir nefese işaret ediyor. Bu başlangıçlar Yengeç temaları olan ev ve aile hayatı, yuva kurma veya taşıma, annelik, anne babalar, büyükanne, büyükbabalarla ilgili olabilir. Aileye yeni bir üye, gelin, damat, bebek de katılabilir.

Yeni ayın burcunuza etkilerine gelecek olursak:

KOÇ

Yeni ayla birlikte ev ve aile konularında yeni başlangıçlara hazır olabilirsiniz. Yeni bir mekâna geçebilirsiniz, bulunduğunuz ortamda yenilikler yapabilirsiniz veya ailenize yeni bir üye katılabilir. Bu süreçte iş konularında disiplini elden bırakmamak gerekebilir.

BOĞA

Yeni ay yakın çevrenizle ilgili yeni başlangıçlara işaret edebilir. Yeni arkadaşlar, yeni komşular edinebilirsiniz veya kardeşlerinizin yaşamında yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Yeni bir eğitim alabilirsiniz ancak yeni sorumluluklar gündeme gelebilir.

İKİZLER

Yeni ay iş ve para konularında yeni başlangıçlara işaret ediyor. ş ve para konularında yeni fırsatlarla karşılaşabilir, yeni imkanlar edinebilirsiniz. Sahip olduklarınızı, kaynaklarınızı, yeteneklerinizi daha iyi değerlendirmek üzere yeni adımlar atabilirsiniz. Sorumlu ve disiplinli hareket etmelisiniz.

YENGEÇ

Yeni ayla birlikte hayatınızda yepyeni başlangıçlara hazır olabilirsiniz. Yaşam şartlarınızda değişiklik yapabilir, yeni bir görünüm, tarz, saç modeli, makyaj şekli, yeni bir duruş benimseyebilirsiniz. İlişkilerde olası gerginliklere dikkat etmelisiniz.

ASLAN

Yeni ayla birlikte ruhsal ve manevi konularla daha fazla iç içe olabileceğiniz, daha sakin ve dingin bir yeni dönem başlıyor. Hayır ve bağış işleriyle ilgili yeni adım ve girişimler söz konusu olabilir. Gündelik sorumluluklar ise zorlayabilir.

BAŞAK

Yeni ayla birlikte sosyal çevrenizde yeni başlangıçlara hazır olabilirsiniz. Yeni bir arkadaş edinebilirsiniz. Yeni bir sosyal gruba dahil olabilirsiniz. Geleceğe yönelik yeni umutlar içinde olabilirsiniz. Ancak heyecan ve hevesleri kontrol etmek gerekebilir.

TERAZİ

Yeni ay iş hayatınız ve kariyerinizde yeni başlangıçlara işaret edebilir. Yeni bir pozisyona geçebilir, terfi alabilir, yönetim veya yönetici değişiklikleri yaşayabilirsiniz. Kendinize yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Evle ilgili sorumluluklar hissedebilirsiniz.

AKREP

Yeni ay uzak yol ve yolculuklarla ilgili yeni başlangıçlara işaret edebilir. Yeni bir seyahat gündeminize gelebilir. Yurt dışı, yabancılar veya uluslararası bağlantılı konularda yeni gelişmeler söz konusu olabilir. Yakın çevre ve kardeşlerin sorumluluğunu hissedebilirsiniz.

YAY

Yeni ay hedeflerinize, amaçlarınıza yönelik dönüştürücü etkileri beraberinde getirebilir. Ortak maddi konularda, iş ve alım satım konularında yeni adımlar atabilir, eşiniz veya ortağınızla paranızı daha iyi değerlendirmenin yeni yollarını arayabilirsiniz. Ancak kaynaklarınız konusunda kontrollü olmalısınız.

OĞLAK

Yeni ay yepyeni bir ilişkiyi beraberinde getirebilir. İlişkinizde, evliliğinizde yeni bir dönemin başlangıcına işaret edebilir. Yeni bir ortaklık gündeminize gelebilir. Plan ve program dahilinde hareket edebilirsiniz.

KOVA

Yeni ay kendinizin ve çevrenizin genel yaşam düzeni ve sağlığıyla ilgili gelişmeler yeni başlangıçları beraberinde getirebilir. İçinde bulunduğunuz ortamı ve şartları düzenlemeye ve şifalandırmaya yönelik bazı yeni tedbirler alabilirsiniz.

BALIK

Bu yeni ay sosyal ilişkilerinizin zenginleşmesiyle birlikte size yepyeni bir aşk getirebilir. Önümüzdeki bir ay tutku ve heyecanlarınızın daha fazla peşinde olabilirsiniz. Sosyal çevrenizi sınırlandırmanız gerekebilir.


Tarot falı 


Yükselen burç hesaplama


Günlük burç yorumları


Burç özellikleri