YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY

2017'nin ilk dolunayı sizi nasıl etkileyecek, öğrenin.

Yılın ilk dolunayı Yengeç burcunda 12 Ocak’ta meydana geliyor. Yengeç burcu, astrolojide aile, anne, ev, yuva ve yurt kavramlarını temsil eder ve yöneticisi de Ay'dır. Dolayısıyla dolunayla iyice artan duygusal farkındalık ve hassasiyetler,bu kavramlarla ilgili görünüyor. Güneş ve Ay’ın karşıtlığı olan dolunayda, bu kez, bir yanda sahip olduklarımızla ilgili kaygılar, diğer yanda mücadele arzusu dikkat çekiyor.Dolunay haritasında yükselen İkizler, çifte ve ikili durumların altını çizerken, son derecede ve düşük bir burçta olan yöneticisi Merkür iletişim, ulaşım ve haberleşmede olası problemlere dikkat çekiyor ve zihinsel açıdan da oldukça yorucu olabilir.Ancak dolunay her ne kadar bazı zorluklar getirse de kişiliğinizin parlak ve özgün yönlerini, büyük bir sanatsal, yaratıcı potansiyeli ortaya çıkarabilir.

Dolunayın en çok etkileyeceği burç şüphesiz Yengeç burcu, ardından öncü gruptaki diğer burçlar, Oğlak, Koç ve Terazi geliyor.Dolunayın burçlara göre etkisine gelecek olursak:

Koç
Dolunay duygusal hassasiyetlerinize dokunuyor, etki ediyor. Bunların en başında da ev ve aileyle ilgili konular geliyor. Geçmişe, aileye, babaya, yaşanılan yere ve ortama dair bir durum veya gelişme ağırlığını hissettirirken, bu durumun sizi aşağıya çekmesine izin vermemeli, ilişkilerinizden aldığınız gücü değerlendirmelisiniz.

Boğa
Dolunayda yakın çevreniz, arkadaşlarınız, komşularınız veya kardeşlerinizle ilgili duygusal hassasiyetler içinde olabilirsiniz. Bir yanda yaşadığınız ortamdan çıkıp, uzaklaşma arzusu, diğer yandan yakın çevrenizle ilgili duygusallığın gerilimi söz konusu olabilir. Dolunayın zihninizi bulandırmamasına dikkat etmelisiniz, ayrıca günlük yaşamınız ve sağlığınızla ilgili küçük mutlulukları değerlendirebilirsiniz.

İkizler
Dolunay haritasında burcunuz yükselirken iş ve para ile ilgili konularda kaygı ve endişeler ağırlığını hissettirebilir. Kendi değerlerinizin, yeteneklerinizin, sahip olduklarınızın sağlamlığına güvenmelisiniz, yüksek yaratıcılığınızdan yararlanabilirsiniz. Aşktan, sevgiden ve sevdiklerinizden yana sahip olduğunuz şansı değerlendirebilirsiniz.

Yengeç
Yılın ilk dolunayı burcunuzda meydana gelirken hayatınızda büyük değişimlere de işaret ediyor. Her ne kadar iletişimle ilgili konular problem yaratsa da içinizdekileri tutmanız zor görünüyor. Fikirlerinizle, söylemlerinizle, duruşunuzla, tutumunuzla dikkat çekici olabilir, gücünüzü daha etkin ve verimli şekilde kullanabilirsiniz. Ailenizden gördüğünüz desteği yadsımayın.

Etİketler