Ay Doğum HaritasıAY Gezegeni

Astrolojide Ay duygu dünyamız, ailemiz ve annemizi gösterir. Doğum haritasında Ay’ın hangi burçta olduğuna bakılır. Doğum haritasında Ay Yengeç veya Boğa burcundaysa yönetici ve yücelen durumdadır. Duygu durumu, anne ve aileyle ilişki daha sağlıklı olabilir. Oğlak veya Akrep burcundaysa daha zayıf veya düşük bir ilişki söz konusu olabilir. Ay Koç burcunda hararetli, ateşli, atik, fevri bir duygu durum getirebilir. Anne çok atak bir anne olabilir. Ay Boğa’da rahattır, doymuştur, kendine güvenir. İkizler’de değişken bir duygu durum, anne ve aile yapısı getirebilir. Yengeç’teki bir ay besler, sarıp sarmalar, Aslan’da ise koruyup kollar. Başak burcunda bir Ay telaşlı, kaygılı ve evhamlıdır. Terazi burcunda adil ve dengeli olabilir. Akrep Ay’ı beslenme problemleri getirebilir, hırslı ama psikolojik problemli bir anneye işaret edebilir. Yay burcundaki Ay mesafeli ve uzak bir aile veya anneye işaret edebilir. Oğlak burcundaki Ay işkolik bir anne getirebilir. Ev yaşamı da soğuk ve kasvetli olabilir. Kova Ay’ı sıra dışı ve yenilikçi bir aile yapısına işaret edebilir. Balık burcundaki Ay çok fedakâr, cefakâr olabilir.

 

Ay’ın haritada hangi evde olduğu harita yorumunda önemlidir. 1. Evdeki Ay annenin ve ailenin kişinin her daim ruhunda olduğunu, 2. Evdeki Ay güven veren, destekleyen bir ev ve aileyi, 3. Evdeki Ay eğitim yönünden destekleyici bir anne veya aileyi, 4. Evdeki Ay büyükanne büyükbaba ya da yaşlı kişilerin varlığını, 5. Evdeki Ay neşeli bir aile veya anneyi, 6. Evdeki Ay hizmet odaklı bir ev veya aileyi, 7. Evdeki Ay ilişkilerde çalkantılı durumları, 8. Evdeki Ay hırslı kadın figürleri, 9. Evdeki Ay uzak ev ve aileyi, 10. Evdeki Ay dışa vuran duyguları, 11. Evdeki Ay anaç arkadaşları, 12. Evdeki Ay kayıp bir ev veya anneyi gösterebilir.

 

Ay’ın Merkür ile olumlu açıları iletişim ve eğitimden beslendiğimizi gösterebilir.  Ay’ın Merkür ile olumsuz açıları bu beslenmeye ihtiyaç duysak da türlü türlü engeller getirir. Ay’ın Venüs ile olumlu açıları ilişkiler açısından çok besleyici ve güzeldir, olumsuz açılar ise duygularımızı alt üst eden ilişkilere işaret edebilir. Ay’ın Mars ile olumlu açısı kolayca irite olabileceğimizi gösterir, olumsuz açı ise tam bir duygusal kaos göstergesi olabilir. Ay’ın Jüpiter ile olumlu açısı çok şanslı bir ev, aile veya anne durumu veya ilişkisi getirebilir. Aileden maddi manevi iyilikler görülür. Olumsuz açı bu konularda basiretsizliğe işaret edebilir. Ay’ın Satürn ile olumlu açısı duyguların disipline edilebildiğini, olumsuz açısı soğuk, ciddi ve mesafeli yaklaşımı gösterir. Ay’ın Neptün ile olumlu açısı duyguların kolayca dağılabildiğinin, olumsuz açısı ise bunu kontrol etmenin imkansızlığını gösterebilir. Ay’ın Uranüs ile olumlu açısı tuhaf duygulara, olumsuz açısı bu tuhaflıktan hoşnutsuzluğa işaret edebilir. Plüton’un Ay ile olumlu açısı güçle mücadelenin duygusal açıdan yormadığına aksine güçlü kıldığına olumsuz açı ise tam tersi yorup yıprattığına işaret edebilir.Dergide Bu Ay

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

ELLE Nisan Sayısı Çıktı!

Yeni sayımızın kapağında oyuncu Hazar Güçlü var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.