Güneş Doğum HaritasıGÜNEŞ Gezegeni

Doğum haritasında Güneş egoyu ve babalarımızı anlatır. Güneş bilinen burcumuzdur. Güneş Aslan veya Koç burcundaysa yönetici ve yücelen durumdadır. Ego ve babayla ilişki daha sağlıklı olabilir. Kova veya Terazi burcundaysa daha zayıf veya düşük bir ilişki söz konusu olabilir. Güneş Koç’ta lider ve komutan bir benlik getirir, her konuda birinci olma arzusu yüksektir. Boğa’da maddi motivasyon yüksekliği getirir. İkizler’de eğitime ve bilgiye düşkünlük görülür. Yengeç anaç bir yapı getirir. Aslan kral veya kraliçedir. Başak kendini başkalarının hizmetine adama yönelimindedir. Terazi’yi hayata bağlayan ilişkileridir. Akrep için hırs, mücadele önde gelir. Yay maceraperesttir. Oğlak kendini sorumluluk, kariyer ve imajla tanımlar. Kova için arkadaşlar ve sosyalleşme bir yana dünya bir yanadır. Balık’ta ego veya baba kayıp olabilir ya da mistik ve ruhani bir baba söz konusudur.

 

Güneş’in hangi eve yerleştiği de harita yorumunda önemlidir. Güneş 1. Evde kişinin olduğu gibi göründüğüne işaret eder. Güneş 2. Evdeyse kişi kendini sahip olduklarıyla gösterir. 3. Evde eğitimiyle, bildikleriyle kişi kendini gösterir. Güneş 4. Evde ise aile önemlidir. 5. Evde Güneş oldukça şaşaalı ve yaratıcı olabilir. Güneş 6. Evde ise kişinin hizmetleriyle kendini tanımladığını gösterir. 7. Evde kişi kendini ilişkileriyle, 8. Evde ortaklaşa sahip olduklarıyla, 9. Evde fikirleriyle, 10. Evde kariyer ve imajıyla, 11. Evde arkadaşlarıyla 12. Evde ise anlaşılmaz bir şekilde tanımlayabilir.

 

Güneş’in Ay’la olumlu açıları (üçgen veya sekstil) ego-duygu dengesini iyi kurmamızı sağlar. Güneş’in Ay’la olumsuz açıları (kare veya karşıt) ego ve duyguların çatıştığını gösterir.

Güneş’in Merkür ile olumlu açıları iletişim ve eğitim alma motivasyonumuzu yükseltir. Güneş’in Merkür ile olumsuz açıları iletişimi zorlaştırır, eğitimde isteksizlik getirir. Güneş’in Venüs ile olumlu açıları ilişkiler açısından destekleyici, olumsuz açıları demotive edicidir. Güneş’in Mars ile açısı kavgacı bir benlik verebilir, olumlu açılar bunu kolaylaştırır, olumsuzlarda öfke patlamalarına neden olabilir. Güneş’in Jüpiter ile olumlu açısı iyi baba, patron, otorite verebilir. Egoyu güçlendiren bir açıdır. Olumsuz açı ise kişinin sahip olduğu baba, patron, otorite imkanlarından yararlanamamasına ve sağlıklı bir ego oluşturamamasına işaret edebilir. Güneş’in Satürn ile olumlu açısı bireyi iş yönünden destekler, motive eder, olumsuz açısı ise otoriteyle çatışma getirebilir. Güneş’in Neptün ile olumlu açısı egonun kolayca dağılabilmesine olumsuz açısı ise egoyu zorlayan dağınık durumlara işaret edebilir. Uranüs’ün Güneş ile olumlu açısı sıra dışı istek ve motivasyonlara, olumsuz açısı sıra dışı ve farklı olmaya ya da özgürleşmeye karşı çıkan bir egoya işaret edebilir. Plüton’un Güneş ile olumlu açısı çok güçlü bir egoya olumsuz açısı bu egoyla çatışan büyük güçlere işaret edebilir.Dergide Bu Ay

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos Sayısı

ELLE Temmuz-Ağustos sayısı 80 sayfalık ELLE Style Awards 2024 eki ile birlikte çıktı!

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.