Jüpiter Doğum HaritasıJÜPİTER Gezegeni

Astrolojide Jüpiter bulunduğu burcun ve alanın konularını büyütür ve genişletir. Bu burcun ve alanın konuları yaşamımızda büyük bir yer kaplayabilir. Jüpiter ayrıca büyük şans gezegenidir. Doğum haritalarımızda bulunduğu alan hayatta en şanslı, kısmetli olduğumuz alan olabilir.

 

Doğum haritalarımızda Jüpiter 1. Evdeyse gösterişli bir görünüm veya duruşumuz olabilir. Bu konum bol iştah, şişmanlık gibi durumlar getirebilir. Kişinin kendine güveni fazla olabilir, lider ve yönetici, söz sahibi tutumları abartabilir. 2. Evdeyse maddi bereket, imkânlar, para getirebilir. Yanı sıra lükse, konfora, rahata aşırı düşkünlük getirebilir. 3. Evdeki Jüpiter bolca iletişim, eğitimde başarı, mutluluk getirebilir. 4.Evde aile ve ebeveynlerden yana şans getirebilir. Jüpiter 5. Evde çocuklardan yana kısmet getirirken bolca aşk da söz konusu olabilir. Jüpiter 6. Evde sağlık açısından destekleyici bir görünümdür. Jüpiter 7. Evde eşten, evlilikten ve ortaklıklardan yana çokça şans getirebilir. Jüpiter 8. Evde eşten veya ortaklıklardan yana maddi kısmetlere işaret eder. Jüpiter 9. Evde uzaklardan, yurt dışından, yolculuklardan yana şans ve kısmet getirebilir. Jüpiter 10. Evde iş yaşamı ve kariyer açısından şanslı bir görünümdür. Jüpiter 11. Evde sosyal yaşam, arkadaşlık ve dostluklardan yana bereketli olabilir. Jüpiter 12. Evde görünmeyen, beklenmedik, sürpriz şanslara işaret edebilir, manevi ve ruhsal zenginlik getirebilir.

 

Jüpiter’in Neptün ile açısı ilham verici bir yaratıcılığın göstergesi olabilir, şans ve kısmetlerin dağılmasına da yol açabilir ancak kişi bundan zarar görmeyebilir. Olumsuz açısı ise zarar verici etkiler yaratabilir. Jüpiter’in Uranüs ile açısı beklenmedik şans ve şansların dönmesinin bir göstergesi olurken inanç ve düşünce sisteminde de ani dönüş ve farklılaşmalar getirebilir. Olumsuz açısı bu dönüşlerin zararlı olabileceğinin göstergesidir. Jüpiter’in Plüton ile olumlu açısı eğitim, kişisel gelişim noktasında güçlü etki ve dönüşümlere işaret edebilir. Olumsuz açısı ise güçlü kişi veya unsurlarla derin ve zorlayıcı bir mücadele sebebi olabilir.Dergide Bu Ay

ELLE Haziran Sayısı Çıktı!

Kapağımızda ise Oral-B ile yepyeni bir işbirliğine başlayan oyuncu Yağmur Tanrısevsin var.

BU SAYIDA NELER VAR?

E-Bülten Aboneliği

E-bültenimize şimdi abone olun,
magazin dünyasındaki tüm gelişmelerden anında haberiniz olsun.