HAYVAN SEVERLER BURAYA

Sadece İstanbul'da tahmini 150.000 sahipsiz sokak hayvanı var. Bunların çoğu sahipleri tarafından çeşitli nedenlerle terk edilen hayvanlar. Gönüllüler tarafından ayakta tutulan barınaklar bu sahipsiz hayvanları yaşatmaya çalışıyor, hatta pek çok sokak hayvanını sahiplendiriyor. Gitgide artan sayıda insan, internet sitesi ve dernek, bu barınaklara sosyal medyanın gücünü de ardına katarak yardımlarda bulunuyor. 

Bu barınaklardan biri de Yayın Direktörümüz Işın Görmüş'ün gündeme getirdiği ve senelerdir destekleyicileri arasında bulunduğu Bolluca Hayvan Barınağı. Her pazar günü barınağa sevgi turları düzenliyorlar. Fakat maalesef yeterli değil. Boluca'da şartlar çok zor, şehirden uzakta, düzgün yolları olmayan bir ortamda, sahipsiz yüzlerce yavru, binlerce köpek var. Terk edilmişler, orada doğmuşlar, kaza geçirip, oraya bırakılmışlar.. Hikayeleri de görüntüleri kadar üzücü…

Geçen hafta Çağla Kubat ve Ezgi Mola'nın da katılımıyla, Show TV ana haber bülteninde bir kez daha gündeme gelen Bolluca'nın da, ülkemizde yer alan bütün hayvan barınaklarının da yardıma ve düzenli desteğe ihtiyacı var.

Bir başlangıç olarak, bu hayvanların en önemli ihtiyacı olan sevgiyi verebilirsiniz onlara... Bolluca'ya her hafta bir gezi düzenleniyor. Ekip, her pazar, sabah saat 9.30'da, Maslak Opet’ten yola çıkıyor.
Yanınızda bol bol kuru, yaş mama, ekmek ve süt getirerek siz de onlara katılabilirsiniz. Hep beraber köpekleri besleyip, miniklere yuva bulmak için beraber çağrılar yapabilir, sevgiden uzak yaşayan bu hayvanlara sevgi gösterip yardım edebilirsiniz.