ALAADDİN'İN KADROSU HAYAL KIRIKLIĞI MI?

Disney, Alaaddin'in yeni filminde kimin baş rolde olacağını açıkladı. Ama sosyal medyadan gelen tepkiler pek de mutlu değil gibi.

Agrabah'ın ünlü aşıkları Yasemin ve Aladdin'i kimin oynayacağı belli oldu! Disney'in verdiği habere göre Aladdin'i Mısırlı oyuncu Mena Massoud, Yasemin'i ise pembe Power Rangers olarak tanıdığımız Hint asıllı Naomi Scott canlandıracak. Aladdin'in mavi Cin'i ise, Will Smith olacak.

Ama bu haber, Aladdin'in çizgi filmini sevenleri biraz hayal kırıklığına uğratmış gibi. Her ne kadar Disney sıkça rastladığımız, yüksek reytingli IMDB aktörlerinin dışına çıkacağını söylese de herkesin aklında Aladdin olarak Dev Patel veya Riz Ahmed vardı. Huffington Post, Tuba Büyüküstün'ü Jasmin olarak önermişti. Ama Disney beklentiler üzerine gitmedi ve -söylentilere göre  iki bin kişilik aday arasından- kendi oyuncularını seçti. Her ne kadar Disney filmlerinde -Cinderella, Maleficent, Beauty and the Beast'te de karşımıza çıktığı gibi- beklenilenden daha iyi sonuç verse de Aladdin oyuncu seçimiyle sosyal medyada çokca önemsenerek, büyük tartışmalar yaratıyor. 

Disney'in yeni filmi için Cin'den tek dileğimiz masallardaki aşkı bize hissettiren bir film olması!