DEPRESİF DISNEYLAND!

Sokak sanatçısı Bansky, Disneyland'i depresif bir hale getirdi; Dismaland!

Kimliğini açıklamayan sokak sanatçısı Bansky, İngiltere'de terk edilmiş bir arazide yeni sergisini kurdu. Sanatçı sergide, çocukların en sevdiği eğlence parklarından biri olan Disneyland'i tiye alarak büyükler için bir eğlence parkı sunuyor.

Bansky Dismaland'ı ‘Küçük çocuklara uygun olmayan aile eğlence parkı' olarak tanımlıyor. ‘Küçük çocuklara neden uygun değil?' derseniz, sergide azrailin çarpışan arabalarda eğlenmesi ya da Cindrella'nın bal kabağı arabasının korkunç bir kazaya uğraması akla gelen ilk nedenler arasında olabilir.

Damien Hirst ve Jenny Holzer gibi isimlerin de aralarında bulunduğu 58 sanatçının eserleri parkın farklı bölgelerine yerleştirilmiş. 27 Eylül'e kadar açık kalacak serginin bilet ücreti ise sadece 3 Euro. Parka gelen ziyaretçiler, pembe ve siyahlar içerisindeki mutsuz, depresyonda çalışanlar tarafından karşılanıyor.

Bansky projesi için ‘Burası için teması bu tarz parkların daha büyük temaları olması gerektiğini savunan temalı bir park.' diyor. Escapizm ve anarşizmin hakimiyetinde olan Dismaland'ı yolunuz İngiltere'ye düşerse mutlaka ziyaret edin deriz!

Etİketler